1
21:23

Από το παγωμένο ΟΑΚΑ και τον Δημήτρη Δημητρίου, που με δυσκολία μπορεί να γράψει από το κρύο καλό σας βράδυ. Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr.

21:22

Πολύ δύσκολη νίκη για την ΑΕΚ, αξιόμαχος ο Απόλλωνας έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο 82' και στο τέλος πίεσε απίστευτα τους γηπεδούχους.

21:21

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης 2-1.

21:21

Μάνταλος σέντρα από τα αριστερά, ο Λιβάγια καθυστερεί, σουτ, εύκολα ο Χουάντερσον.

21:18

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία λεπτά οι καθυστερήσεις...

21:16

Δεύτερο κόρνερ πάλι από τα δεξιά με τον ίδιο εκτελεστή και τρίτο σερί κόρνερ για τον Απόλλωνα, που πιέζει... Περνά ανεκμετάλλευτο.

21:16

88': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά με τον Ντ' Ούρσο, σε νέο κόρνερ διώχνουν οι παίκτες της ΑΕΚ.

21:15

88': Σουτ Κρίστιτσιτς, εύκολα ο Χουάντερσον.

21:14

87': Κόρνερ για την ΑΕΚ... Από τα δεξιά με τον Γκάλο, κάνει χέρι ο Λιβάγια στην εξέλιξη της φάσης.

21:12

85': Οφσάιντ ο Ριβέρο, σωστή υπόδειξη.

21:10

83': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Άλεφ αντί του Μπογέ.

21:09

82': Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Εκτελεί ο Ντ' Ούρσο από τα δεξιά, ο Ριβέρο από τη γραμμ'ή της μικρής περιοχής στο μέσον της μόνος προβολή, ψηλά άουτ.

21:08

Κόρνερ για τον Απόλλωνα...

21:08

Φουλ επιθετικό σχήμα πλέον για τον Απόλλωνα...

21:07

80': Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Ριβέρο στη θέση του Μπεντινέλι.

21:04

77': Φάουλ για την ΑΕΚ από τα αριστερά και πλάγια με τον Μάνταλο, απευθείας, ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

21:03

Στο κόρνερ ο Γκάλο από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:02

Είχαν ένα μεταξύ τους επεισόδιο δευτερόλεπτα νωρίτερα.

21:02

75': Κίτρινη στον Τσόσιτς

21:02

75': Κίτρινη στον Χουάντερσον.

21:01

73': Ο Αλμπάνης σε Μπογέ μπαίνει από τα δεξιά και σε θέση τετ α τετ με τα πόδια ο Χουάντερσον διώχνει και στη συνέχεια σε κόρνερ ο Στάθης.

20:56

69': Κόρνερ για τον Απόλλωνα και καλή ευκαιρία. Ο Ντ' Ούρσο στην εκτέλεση από τα αριστερά, κεφαλιά από τον Ελ Χέλβε, δύσκολα ο Τσιντώτας προσωρινά, νέα προσπάθεια από τον Οριούελα να κάνει την προβολή από κοντά, άουτ.

20:56

69': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης αντί του Πόνσε.

20:55

68': Οφσάιντ ο Πόνσε, λάθος υπόδειξη.

20:52

65': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Σέντρα Στάθη από τα δεξιά, καρφωτή κεφαλιά Βάρκα, μόλις έξω από το δεξί δοκάρι του Τσιντώτα.

20:51

Μικρή διακοπή, καθώς έχει χτυπήσει ο Λιβάγια.

20:51

64': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Ακόστα στη θέση του Κοντοέ.

20:50

Φάουλ για την ΑΕΚ από τα 25 μέτρα... Ο Γκάλο απευθείας, πολλά μέτρα άστοχο.

20:50

63': Κίτρινη στον Βάρκα.

20:47

60': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πόνσε ξεφεύγει από τον Βαφέα αρχικά μετά από κάθετη του Μάνταλου, βγαίνει στο τετ α τετ, υπό την πίεση του αμυντικού του Απόλλωνα και αστοχεί σε σουτ από θέση μέσα δεξιά.

20:43

56': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Βάρκας αντί Γκίνο. Βάζει επιπλέον επιθετικό και βγάζει μέσο ο Μπάμπης Τεννές.

20:43

55': Οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστή υπόδειξη.

20:38

51': Κίτρινη στον Μπεντινέλι.

20:36

49': Κίτρινη στον Λιβάγια. Για κόκκινη ήταν όμως... Έπεσε εκτός φάσης με δύναμη και γκρέμισε αντίπαλο, συγκεκριμένα τον Στάθη.

20:35

Σουτ Μπογέ από τα δεξιά του ημικύκλιου και μέσα, 2-1.

20:35

47': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:34

47': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Γκάλο, η μπάλα απομακρύνεται.

20:33

20:33

46': Λιβάγια αντί Μπακασέτα

20:32

Βγήκαν οι δύο ομάδες...

20:27

Οι τελικές είναι 6 για την ΑΕΚ προς 3 του Απόλλωνα. Όσο για την κατοχή, οι γηπεδούχοι έχουν την μπάλα στα πόδια τους σε ποσοστό 69% έναντι 31% της "Ελαφράς Ταξιαρχίας".

20:16

Λήξη α' ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις καθόλου, ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης στο 1-1.

20:13

Δυνάμωσε ο αέρας, παρέσυρε μια διαφημιστική πινακίδα από την πλευρά της εστίας του Απόλλωνα και έπεσε πάνω σε έναν φωτογράφο, ευτυχώς δεν χτύπησε ο άνθρωπος.

20:11

41': Σέντρα Γκίνο από τα δεξιά συρτή και προς τα έξω, σουτ Ελ Χέλβε διαγώνιο, ο Τσιντώτας δύσκολα μπλοκάρει αν και το σουτ δεν ήταν δυνατό.

20:10

40': Ωραίο σουτ με φάλτσα του Μπογέ από τα αριστερά του ημι9κύκλιου πάνω από την εστία του Απόλλωνα.

20:08

37': Φάουλ για τον Απόλλωνα από τα 30 περίπου μέτρα και δεξιά. Ο Ελ Χέλβε απευθείας, άουτ.