0
16:49

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:49

Η Παναχαϊκή κερδίζει με 1-0 τον Απόλλωνα Λάρισας, ανεβαίνει στην τρίτη θέση και μειώνει τη διαφορά της από τους δεύτερους Θεσσαλούς στο -2.

16:48

Λήξη του αγώνα.

16:45

16:44

88': Κίτρινη κάρτα στον Παπατόλιο.

16:42

85': Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους φιλοξενούμενους για τράβηγμα του Πλέγα μέσα στην περιοχή.

16:39

84': Τρίτη αλλαγή για την Παναχαϊκή. Έξω ο Αργυρόπουλος, μέσα ο Μοντιέλ.

16:33

79': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Φουρλάνος παραχωρεί τη θέση του στον Παπατόλιο.

16:28

73': Κόρνερ για την Παναχαϊκή από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ με τις γροθιές ο Μαντζάρης. Ο Ελευθεριάδης το εκτελεί αλλά η κεφαλιά του Φουρλάνου από τη μικρή περιοχή ήταν πολύ άστοχη.

16:25

69': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Μαυριάς αντί Κυνηγόπουλου.

16:23

68': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ο Ελευθεριάδης αποφεύγει ωραία τον Σκούπρα, σεντράρει από τα αριστερά στο δεύτερο δοκάρι απ' όπου ο Κυνηγόπουλος με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

16:20

65': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Λουκάο σουτάρει από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Πολίμος με σωτήριο τάκλιν του βάζει την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

16:18

63': Κίτρινη κάρτα στον Πολίμο.

16:17

62': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ο Μπαστακός πλασάρει με το αριστερό από το ημικύκλιο, ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μαντζάρη η μπάλα.

16:15

60': Κίτρινη κάρτα στον Μπαστακό.

16:13

58': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Έξω ο Σουλιώτης, μέσα ο Γκουντρουμπής.

16:11

56': Ο Μπραμπίγια σουτάρει εκτός περιοχής με φάλτσα, υπό την πίεση του Φουρλάνου, πάνω από τα δοκάρια.

16:08

53': Κίτρινη κάρτα στον Σταμόπουλο.

16:07

52': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ο Κυνηγόπουλος πιάνει ένα σκαστό σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, αλλά ο Μαντζάρης διώχνει με τα πόδια.

16:06

Ο Πολέτο εκτελεί ένα φάουλ από θέση έξω αριστερά και ο Καρατάσιος με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Τυχερός ο Σούλης, που έκανε κακή έξοδο.

16:05

50': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ!

16:02

47': Αδύναμο σουτ του Σκούπρα από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει εύκολα ο Σούλης.

15:59

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

15:46

Καλύτερη του Απόλλωνα Λάρισας η Παναχαϊκή, προηγείται δίκαια με 1-0.

15:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, δίχως καθυστέρηση.

15:45

45': Κίτρινη κάρτα στον Σούλη για καθυστέρηση.

15:43

40': Ελέγχει το ματς η Παναχαϊκή.

15:37

36': Κόρνερ για την Παναχαϊκή από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:33

33': Κίτρινη κάρτα στον Φουρλάνο.

15:26

26': Κόρνερ για την Παναχαϊκή από τα δεξιά, ο Φουρλάνος εντελώς αφύλακτος στο ύψος του πέναλτι δεν μπορεί να πιάσει καλά την κεφαλιά και στη συνέχεια της φάσης ένα σουτ του εκτός περιοχής είναι εντελώς άστοχο.

15:24

24': Ο Μπαστακός πασάρει στον Αργυρόπουλο, που σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή αλλά ο Μαντζάρης μπλοκάρει.

15:21

22΄: Νέο κόρνερ από την Παναχαϊκή από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ ο Λουκάο που δεν αποφέρει κάτι.

15:19

20': Κόρνερ για την Παναχαϊκή από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:15

16': Συρτό σουτ του Αργυρόπουλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στο τακούνι του Κοντοέ και καταλήγει λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μαντζάρη. Η εκτέλεση του κόρνερ δεν έφερε κάποιο αποτέλεσμα.

15:11

11': Κίτρινη κάρτα στον Καμπέρη.

15:07

6': Σκαστό σουτ του Αργυρόπουλου από το ύψος της περιοχής, άουτ.

15:03

Εκτελεί το πέναλτι στην αριστερή γωνία του Μαντζάρη ο Ελευθεριάδης, έπεσε από την άλλη ο γκολκίπερ του Απόλλωνα Λάρισας και 1-0.

15:02

2': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

15:01

1': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ. Ο Σουλιώτης χάνει τη μπάλα μέσα στην περιοχή από τον Αργυρόπουλο και στη συνέχεια τον ανατρέπει καθαρά. Είδε και την κίτρινη κάρτα ο αμυντικός του Απόλλωνα Λάρισας.

15:01

1': Σέντρα στην Αγυιά.

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:52

Στην τέταρτη θέση ισόβαθμοι με τον Πλατανιά στους 28 βαθμούς οι Αχαιοί, πέντε περισσότερους από τους δεύτερους «κυανόλευκους».

14:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Απόλλωνα Λάρισας, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.