2
23:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:55

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικρατεί με 1-2 του Άγιαξ και είναι σε θέση ισχύος για πρόκριση στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:54

Λήξη του αγώνα.

23:53

90+2': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Νέρες κάνει την κάθετη στον Ντόλμπεργκ, ο οποίος πλασάρει πέφτοντας αλλά ο Κουρτουά αποκρούει με το ένα χέρι.

23:52

Τελικό στο Λονδίνο. Τότεναμ - Ντόρτμουντ 3-0.

23:51

23:50

89': Κίτρινη κάρτα στον Σέρχιο Ράμος. Χάνει τη ρεβάνς ο αρχηγός της Ρεάλ.

23:48

Ο Καρβαχάλ από τα δεξιά, βγάζει συστημένη μπαλιά στον Ασένσιο ο οποίος με κοντινό πλασέ στο δεύτερο δοκάρι γράφει το 1-2.

23:48

87': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

23:47

86': Συρτό σουτ του Ρεγκιλόν έξω από την περιοχή, κακό μακριά από την εστία η μπάλα.

23:45

Βάζει και τρίτο γκολ η Τότεναμ. Σκόρερ ο Γιορέντε στο 86'.

23:44

83': Κίτρινη κάρτα στον Λούκας Βάθκεθ.

23:42

Η Τότεναμ κάνει το 2-0 κόντρα στη Ντόρτμουντ με γκολ του Βερτόνχεν στο 83'.

23:41

81': Τρίτη αλλαγή για τη Ρεάλ. Έξω ο Βινίσιους, μέσα ο Ντίας.

23:40

79': Υπέροχο σουτ του Ασένσιο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Οναανά η μπάλα.

23:40

77': Σουτ του Λούκας Βάθκεθ, ψηλά άουτ.

23:36

Ο Ταλιαφίκο κλέβει τη μπάλα από τον Λούκας Βάθκεθ και δίνει στον Νέρες ο οποίος κάνει το γύρισμα από τα αριστερά και ο Ζίγεχ με πλασέ από το πέναλτι ισοφαρίζει σε 1-1.

23:36

75': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

23:35

74': Στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, ο Ντόλμπεργκ σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά τη στέλνει ψηλά άουτ.

23:34

73': Αλλαγή για τη Ρεάλ. Έξω ο Μπενζεμά, μέσα ο Ασένσιο.

23:33

73': Αλλαγή για τον Άγιαξ. Ντόλμπεργκ αντί Σένε.

23:32

70': Το εκτελεί απευθείας ο Ζίγεχ, μαζεύει χωρίς δυσκολία ο Κουρτουά.

23:30

69': Φάουλ σε καλή θέση για τον Άγιαξ, 2-3 μέτρα έξω από το ημικύκλιο και δεξιά. Είδε και την κίτρινη κάρτα ο Ρεγκιλόν για το μαρκάρισαμ στον Ζίγεχ.

23:28

67': Οφσάιντ ο Ταλιαφίκο, σωστή υπόδειξη.

23:27

Στο 70' στον Λονδίνο και η Τότεναμ συνεχίζει να προηγείται με 1-0 της Ντόρτμουντ.

23:22

61': Αλλαγή για τη Ρεάλ. Λούκας Βάθκεθ αντί Μπέιλ.

23:20

Ο Βινίσιους μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, κερδίζει κατά κράτος στο ένας εναντίον ενός τον Μαζραουί και πασάρει στον Μπενζεμά ο οποίος με άψογο πλασέ σκοράρει για το 0-1.

23:20

60': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

23:14

53': Κίτρινη κάρτα στον Ζίγεχ.

23:13

52': Ο Νέρες φεύγει από κανονική θέση, μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει από πλάγια θέση και δεξιά, αλλά ο Κουρτουά αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

23:12

51': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Καρβαχάλ από τα δεξιά, γυρίζει στον Μπενζεμά ο οποίος κάνει το σουτ αλλά ο Ονανά μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο.

23:07

Η Τότεναμ ανοίγει το σκορ στο 47' με γκολ του Σον.

23:06

Έναρξη β' μέρους και στο Τότεναμ - Ντόρτμουντ.

23:05

22:50

Άγιαξ και Ρεάλ Μαδρίτης στο 0-0, με τον «Αίαντα» να έχει δοκάρι και να του αλκυρώνεται σωστά γκολ.

22:50

22:49

Ημίχρονο στο Λονδίνο, Τότεναμ και Ντόρτμουντ στο 0-0.

22:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:45

43': Ο Τάντιτς αποφεύγει δύο αντιπάλους μέσα στην περιοχή, σουτάρει αλλά δεν βρίσκει στόχο.

22:42

Το γκολ ακυρώνεται μετά από χρήση του VAR, καθώς ο Σκόμινα έκρινε ότι ο Τάντιτς, που ήταν εκτεθειμένος επηρέαζε τη φάση, εμποδίζοντας τον Κουρτουά να φτάσει στη μπάλα. Σωστή απόφαση από τον Σλοβένο ρέφερι...

22:40

37': Ο Σένε εκτελεί το κόρνερ, ο Ντε Λιχτ πιάνει την κεφαλιά, ο Κουρτουά χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Ταλιαφίκο με νέα κεφαλιά τη στέλνει στα δίχτυα.

22:39

37': Κόρνερ για τον Άγιαξ από τα δεξιά.

22:38

36': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Φαν Ντε Μπικ βγάζει φάτσα με τον Κουρτουά τον Ζίγεχ, που πλασάρει αλλά ο Βέλγος κάνει μεγάλη επέμβαση.

22:34

32': Μακρινό σουτ του Μπέιλ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ονανά.

22:32

Στο 0-0 και το άλλο ματς ανάμεσα σε Τότεναμ και Ντόρτμουντ.

22:31

29': Οφσάιντ ο Τάντιτς. Λανθασμένη υπόδειξη, έφυγε πίσω από το κέντρο ο Σέρβος.

22:28

26': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΓΙΑΞ! Ο Τάντιτς πιάνει ένα σουτ λίγο μέσα από την περιοχή και δεξιά, υπό την πίεση του Σέρχιο Ράμος, στην οριζόντια δοκό και άουτ η μπάλα.

22:22

20': Έχει ισορροπήσει το ματς η Ρεάλ μετά το δυνατό ξεκίνημα του Άγιαξ.

22:17

15': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, ο Σέρχιο Ράμος πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Ονανά μπλοκάρει.

22:16

14': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Βινίσιους συγκλίνει προς τα μέσα και εκτελεί με φάλτσα αλλά ο Ονανά αποκρούει σε κόρνερ.

22:14

12': Εκτελεί ο Σένε, πάνω στο τείχος η μπάλα.

22:13

11': Φάουλ σε καλή θέση για τον Άγιαξ, περίπου 5 μέτρα έξω από το ημικύκλιο και αριστερά.

22:11

9': Ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Τάντιτς δίνει στον Μαζραουί ο οποίος κάνει ένα πλασέ μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα βρίσκει στον Βινίσιους και περνά κόρνερ. Άουτ έδειξε ο ρέφερι.

22:09

7': Ο Μόντριτς πασάρει δεξιά στον Μπέιλ, που επιχειρεί ένα πλασαριστό σουτ, αλλά ο Ονανά μπλοκάρει.

22:06

4': Μακρινό σουτ του Ζίγεχ, πολλά μέτρα άουτ.

22:05

3': Πιέζει ψηλά ο Άγιαξ...

22:02

1’: Ξεκινάει το παιχνίδι.

22:01

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Εμιλιάνο Σάλα.

22:01

Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα.

21:59

Και τώρα ο ύμνος του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:53

Εννοείται πως η «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα» είναι κατάμεστη…

21:48

Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Τότεναμ υποδέχεται τη Ντόρτμουντ.

21:45

Πρόκειται, φυσικά, για ένα ζευγάρι με πλούσια ιστορία καθώς οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί 12 φορές στο παρελθόν, με τη «Βασίλισσα» να μετρά 7 νίκες έναντι 4, ενώ ένα ματς έληξε ισόπαλο.

21:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το πρώτο παιχνίδι ανάμεσα σε Άγιαξ και Ρεάλ Μαδρίτης, για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.