Η ΑΕΚ δεν ενθουσίασε αλλά επικράτησε με 1-0 του ΟΦΗ.

Τέλος στο ματς.

16:51

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:50

90': Ωραία κίνηση και σου του Λιβάγια μέσα από την περιοχή και αριστερά, αποκρούει στη γωνία του ο Στρέζος σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

16:47

87': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα.

16:42

83': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γιαννιώτας αντικαθιστά τον Μπογέ.

16:40

80': Οφσάιντ ο Βαζ, σωστό.

16:39

79': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, διώχνει ο Μπογέ.

16:38

78': Νεύρα ανάμεσα σε Μιχόγεβιτς και Σιμόες, που τιμωρούνται με κίτρινη κάρτα.

16:36

76': Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια.

16:33

74': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Σακόρ αντί Νάστου και Βουό αντί Γιακουμάκη.

16:32

73': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

16:31

71': Οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστή υπόδειξη.

16:25

64': Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη.

16:23

63': Οφσάιντ ο Λιβάγια, ήταν εκτεθειμένος.

16:22

63': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Κρίστιτσιτς αντί Κλωναρίδη.

16:18

59': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Νέιρα, μέσα ο Σόουζα.

16:18

59': Οφσάιντ ο Γιακουμάκης, σωστή υπόδειξη.

16:16

56': Κίτρινη κάρτα στον Νάστο.

16:15

55': Σέντρα του Λιβάγια από τα δεξιά, ο Αλμπάνης πιάνει ένα εντυπωσιακό γυριστό αλλά δεν βρίσκει στόχο.

16:10

51': Ωραίο σουτ του Κυριακίδη λίγω έξω από το ημικύκλιο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:05

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

15:48

Η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 του ΟΦΗ, ο οποίος στέκεται καλά ενώ δεν του δόθηκε και πέναλτι στο 2'.

15:47

15:47

45+1': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:47

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

15:46

45': Επικίνδυνο σουτ του Αλμπάνη λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά, μόλις άουτ.

15:41

40': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά. Εκτελείται πλασαριστά, η μπάλα φτάνει στον Μάνταλο που σουτάρει εκτός περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

15:38

Ο Αλμπάνης αποφεύγει από τα αριστερά με υπέροχη προσπάθεια Δεληγιαννίδη και Παπάζογλου, γυρίζει παράλληλα στον Λιβάγια που φάτσα με τον Στρέζο δεν αστοχεί για το 1-0.

15:38

37': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

15:36

35': Ο Μπογέ πασάρει στον Γκάλο, σουτ με τη μία από τον Πορτογάλο από πλάγια θέση και δεξιά, στην αγκαλιά του Στρέζου η μπάλα.

15:35

35': Οφσάιντ ο Βαζ, σωστή υπόδειξη.

15:32

30': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:29

28': Κακό ματς βλέπουμε στο ΟΑΚΑ. Δεν υπάρχει καθόλου ρυθμός.

15:27

26': Ο Σιμόες σουτάρει έξω από την περιοχή και αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Στρέζος αν και η μπάλα πήγαινε άουτ.

15:24

24': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά αλλά σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Λιβάγια στον Κυριακίδη.

15:20

18': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Βαζ επιχειρεί ένα δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, αλλά ο Μπάρκας μπλοκάρει δύσκολα με δεύτερη προσπάθεια.

15:15

14': Εκτελεί το κόρνερ ο Μάνταλος, ο Οικονόμου μπαίνει στην πορεία της μπάλας και κάνει την προβολή, αλλά ο Στρέζος μπλοκάρει.

15:14

13': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

15:11

13': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης παίρνει τη θέση του τραυματία Χουλτ.

15:06

4': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Συρτό σουτ του Κλωναρίδη από δύσκολη διαγώνια θέση κα δεξιά, μόλις άουτ.

15:02

2': Ο Δεληγιαννίδης μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και πέφτει από μαρκάρισμα του Χουλτ. «Παίζετε», λέει ο Βρέσκας αλλά από το ριπλέι φαίνεται ότι ο Σουηδός μπακ της ΑΕΚ βρίσκει χαμηλά τον αντίπαλό του. Ήταν πέναλτι, που κακώς δεν δόθηκε.

15:01

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:53

Παρά τις ιδανικές καιρικές συνθήκες, ο κόσμος στο ΟΑΚΑ είναι λιγοστός. Περί τις 5.000 αλλά η προσέλευση συνεχίζεται.

14:48

Στην τρίτη θέση με 37 βαθμούς η Ένωση, δέκατοι τέταρτοι με 17 οι Κρητικοί.

14:39

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΟΦΗ για την 20ή αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Μπάρκας, Μπακάκης, Τσόσιτς, Οικονόμου, Χουλτ, Σιμόες, Μάνταλος, Γκάλο, Μπογέ, Κλωναρίδης, Λιβάγια
Αναπ: Τσιντώτας, Σβάρνας, Γιαννούτσος, Κρίστιτσιτς, Αλμπάνης, Μπότος, Γιαννιώτας
ΟΦΗ
Στρέζος, Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Μιχόγεβιτς, Κοροβέσης, Κυριακίδης, Νάστος, Βαζ, Ναμπί, Νέιρα, Γιακουμάκης
Αναπ: Σωτηρίου, Βουό, Σόουζα, Μπράουν, Σακόρ, Ντίνας, Πάρσον
Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας) Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Νατσιόπουλος (Μακεδονίας) 4ος: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)