0
20:50

Καλό βράδυ. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας.

20:49

Καλύτερη και πιο "ομάδα" η Λαμία, φάνηκε πιο επικίνδυνη από την Ξάνθη, που πήρε τα... σπόρια από τους διαιτητές.

20:49

Τέλος του αγώνα. 0-0 στα Πηγάδια.

20:48

90+3' Ο Ντουρίτσκοβιτς κερδίζει την κόντρα από τον Αντέτζο, όμως ο Μελίσσας σε καλή θέση μπλοκάρει την μπάλα.

20:46

90+1' Κίτρινη κάρτα στον Μελίσσα.

20:45

3 λεπτά οι καθυστερήσεις του β' ημιχρόνου.

20:43

88' Ο Μπουλούλης στη θέση του Μπερτόλιο στην τελευταία αλλαγή της Λαμίας.

20:42

87' Κόρνερ για τη Λαμία.

20:41

86' Ο διαιτητής Λάμπρου δε δίνει το πεντακάθαρο φάουλ του Λισγάρα στον Επστάιν, σχεδόν, πάνω στην γραμμή της μεγάλης περιοχής, στην μπούκα του Γερμανού από αριστερά.

20:40

Η Ξάνθη προσπαθεί να πιέσει και ανεβάσει τις γραμμές της.

20:37

82' Ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει την μπάλα στο δεξί σουτ του Καραμάνου στην αντεπίθεση της Λαμίας.

20:35

80' Κακή η απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπρίτο, η μπάλα δεν περνάει από το τείχος.

20:32

77' Πλασαριστό σουτ του Κοβάσεβιτς έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μελίσσας.

20:31

76' Κόρνερ από δεξιά για την Ξάνθη, αλλά στην κακή εκτέλεση του Ντουρίτσκοβιτς, διώχνει ο Καραμάνος.

20:29

74' Ωραία κίνηση, αλλά αδύναμο δεξί σουτ του Μπερτόλιο έξω από την περιοχή, εύκολα μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

20:27

72' Υποδεικνύεται οφσάιντ ο Επστάιν.

20:26

71' Ο Αμορίμ στη θέση του Σαρπόνγκ στην τρίτη αλλαγή της Ξάνθης.

20:25

Ο Καραμάνος πάει σέντερ φορ για τη Λαμία και ο Ασούμπρε μπαίνει και κινείται από δεξιά.

20:24

70' Ο Ασούμπρε στη θέση του Τσούκαλου για τη Λαμία.

20:22

67' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.

20:22

67' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρίτσκοβιτς.

20:20

65' Γύρισμα του Κασάδο, ο Κοβάσεβιτς βάζει το πόδι του, η μπάλα παίρνει ύψος και καταλήγει στην αγκαλιά του Μελίσσα.

20:19

64' Κόρνερ από δεξιά για τη Λαμία, όμως ο Ζίβκοβιτς βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα στην εκτέλεση του Μπερτόλιο.

20:18

63' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη για δυνατό φάουλ πάνω στον Επστάιν.

20:17

62' Σουτ του Ντουρίτσκοβιτς από το ύψος του πέναλτι, προλαβαίνει ο Καρυπίδης, βάζει το πόδι και σταματάει την πορεία της μπάλας.

20:16

62' Μέσα ο Μπρίτο, έξω ο Καντά στη δεύτερη αλλαγή της Ξάνθης.

20:16

61' Έξω ο Τομάς μέσα ο Επστάιν για τη Λαμία.

20:11

56' Οφσάιντ ο Σκόνδρας, μια ακόμα οριακή φάση που ο ένας βοηθός (Σάββας) τη δίνει σε βάρος της Λαμίας.

20:09

Η Λαμία ανεβάζει στροφές και ισορροπεί το παιχνίδι.

20:07

52' Σέντρα του Σκόνδρα από δεξιά, μονοκόματο σουτ του Μπερτόλιο από το ύψος της περιοχής, πέφτει ο Ζίβκοβιτς και μπλοκάρει την μπάλα στη δεξιά του γωνία.

20:06

51' Μακρινό σουτ του Καμαρά έξω από την περιοχή, δεν δυσκολεύει τον Μελίσσα να μπλοκάρει την μπάλα.

20:05

Η Ξάνθη έχει πάρει τα ηνία και κυκλοφορεί την μπάλα.

20:03

Ο Ντουρίτσκοβιτς περνάει στο κέντρο ως επιτελικός μέσος και ο Καντά μετατίθεται δεξιά, στην αναδιάταξη της Ξάνθης, μετά την αλλαγή.

20:01

46' Ο Ντουρίτσκοβιτς στην θέση του Μπαριέντος για την Ξάνθη.

20:01

Ξεκινάει το β' ημίχρονο.

19:56

52-48% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Ξάνθης στο α' ημίχρονο.

19:46

Χωρίς γκολ, αλλά με τη Λαμία να έχει την καλύτερη ευκαιρία του αγώνα, λήγει το πρώτο 45άλεπτο.

19:45

Τέλος του α' ημιχρόνου. Ούτε 30 δευτερόλεπτα δεν κράτησε καθυστερήσεις ο ρέφερι.

19:44

45' Κόρνερ από δεξιά για τη Λαμία, ωστόσο από την εκτέλεση του Μπερτόλιο και το τακουνάκι του Τσούκαλου η μπάλα καταλήγει άουτ.

19:42

43' Στο έδαφος ο Κάστρο, φαίνεται να έχει χτυπήσει στο πρόσωπο, στην πλάτη του Καρυπίδη, που δεν φέρει καμία ευθύνη. Παράσχονται οι πρώτες βοήθειες στον παίκτη της Ξάνθης.

19:39

39' Ανεκμετάλλευτο περνάει το κόρνερ για τη Λαμία.

19:38

38' Η μεγάλη φάση του αγώνα είναι για τη Λαμία, η κάθετη πάσα του Μπερτόλιο στον Τσούκαλο, που εφορμά από αριστερά μέσα στην περιοχή, όμως ο Ζίβκοβιτς όρθιος με το δεξί χέρι διώχνει την μπάλα, που πήρε ύψος, σε κόρνερ στο τετ α τετ.

19:37

38' Δυνατό φάουλ του Καρυπίδη στον Κάστρο με τάκλιν από πίσω στον χώρο του κέντρου.

19:35

35' Ο Μελίσσας μπλοκάρει την μπάλα με διπλή προσπάθεια προ του Καντά, που είχε μπει στην φάση, έπειτα τη σέντρα του Μπαξεβανίδη.

19:33

34' Ο Μπαριέντος κερδίζει ένα καλό φάουλ από δεξιά για την Ξάνθη από τρικλοποδιά του Μπεχαράνο, όμως στην εκτέλεση του Σαρπόνγκ και την κεφαλιά του Κάστρο, ο Κοβάσεβιτς αποτυγχάνει να πιάσει το βολέ.

19:32

Τώρα ισορροπεί η Λαμία το παιχνίδι, μετά την πίεση για 15 λεπτά που δέχθηκε από την Ξάνθη.

19:30

31' Σέντρα του Καραμάνου από δεξιά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

19:27

28' Σέντρα του Κασάδο από αριστερά, υποδεικνύεται φάουλ του Κάστρο πάνω στον Αντέτζο.

19:25

26' Σέντρα του Μπαξεβανίδη από δεξιά, βγαίνει ωραία ο Μελίσσας και μπλοκάρει την μπάλα.

19:24

25' Δεξί σουτ του Δημούτσου έξω από την περιοχή καταλήγει άουτ, πάνω από την εστία του Ζίβκοβιτς.

19:24

24' Νέο σουτ από αριστερά αυτή τη φορά για την Ξάνθη με τον Καντά και πάλι διαγώνιο και πάλι καταλήγει άουτ.

19:23

24' Διαγώνιο σουτ του Κοβάσεβιτς από δεξιά και το ύψος της περιοχής καταλήγει άουτ.

19:22

23' Οφσάιντ ο Σαρπόνγκ.

19:21

22' Μονοκόματο - διαγώνιο σουτ του Μπαριέντος από δεξιά η μπάλα καταλήγει άουτ, μετά τη σέντρα του Κασάδο.

19:19

20' Σέντρα του Βάντερσον από τα αριστερά, όμως η κεφαλιά του Μπερτόλιο καταλήγει άουτ.

19:17

17' Ο Σαρπόνγκ εκτελεί το κόρνερ, η κεφαλιά του Λισγάρα στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα παίρνει διαγώνια τροχιά και περνάει κοντά από το δεξί δοκάρι του Μελίσσα άουτ.

19:16

16' Σέντρα του Κασάδο από αριστερά, κόβει σε κόρνερ από την παρέμβααση του Αντέτζο.

19:15

15' Κόρνερ από αριστερά για την Ξάνθη, όμως η εκτέλεση από τον Σαρπόνγκ δεν φέρνει κάτι για τους γηπεδούχους.

19:14

15' Ο Σαρπόνγκ κινείται από αριστερά και ψάχνει χώρο για σουτ με το δεξί μέσα από την περιοχή, όμως ο Σκόνδρας πηγαίνει έγκαιρα, βάζει το σώμα του και τον κόβει.

19:12

Τρεις κεντρικούς αμυντικούς και σύστημα 5-3-2, έχει επιλέξει ο Ράσταβατς για την Ξάνθη, ενώ με 4-2-3-1 είναι παραταγμένη η Λαμία από τον Χάβο.

19:10

10' Σέντρα του Μπαξεβανίδη από δεξιά, μπλοκάρει εύκολα την μπάλα ο Μελίσσας.