0
20:54

Καλό βράδυ.

20:54

Πιο επιθετικός ο Άρης στο β' ημίχρονο βρήκε το γκολ με τον Γκαρσία και πήρε τη νίκη με 1-0 επί του ΠΑΣ.

20:53

Τέλος του αγώνα. Σημαντική νίκη για τον Άρη.

20:52

90+3' Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά.

20:51

90+2' Ο Σιώπης κερδίζει φάουλ κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ και χρόνο για τον Άρη.

20:49

3 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις στο β' ημίχρονο.

20:47

88' Ο Βέλεθ στη θέση του Διαμαντόπουλου. Κλείνει και ο Άρης τις αλλαγές του.

20:46

87' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ ο Μπαπτίστ στη θέση του Μάνου.

20:44

85' Κόρνερ για τον Άρη από δεξιά. Το εκτελεί ο Ματίγια, διώχνει ο Αθανασιάδης, ο Γκαρσία σουτάρει άστοχα έξω από την περιοχή.

20:42

82' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Παμλίδης στη θέση του Λίλα και ο Βιντάλ αντί του Γιάκου.

20:39

Ο Σιώπης έχει πρόβλημα στον ώμο.

20:37

Δυνατό και τεχνικό το αριστερό σουτ του Μαρτίνες έξω από την περιοχή, ο Βελλίδης αποκρούει, αλλά έρχεται ο Ματέο Γκαρσία και από κοντά με το δεξί κάνει το 1-0 για τον Άρη.

20:36

76' ΓΚΟΛ για τον ΆΡΗ!

20:35

76' Ο Σεργκελασβίλ εκτελεί φάουλ από αριστερά κεφαλιά του Τζημόπουλου άουτ.

20:35

75' Ο Μαρτίνες παίρνει τη θέση του Λάρσον.

20:34

74' Ο Μάνος κλέβει την μπάλα από τον Κουέστα, αλλά ο Δεληζήσης κοντράρει την μπάλα και αποκρούει.

20:33

74'Ο Γκαρσία κλέβει την μπάλα μέσα στην περιοχή κάνει μια προσποίηση και σουτάρει, όμως σώζει ο Βελλίδης με τα πόδια.

20:31

72' Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντόπουλο, επειδή εμποδίζει τον Βελλίδη να κάνει το βολέ.

20:30

71' Κόρνερ για τον Άρη από αριστερά, ο Ματίγια εκτελεί και ο Βελλίδης μαζεύει χωρός πρόβλημα.

20:30

70' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.

20:29

Εξασθενεί η επιθετικότητα του Άρη, καθώς ο ΠΑΣ βρίσκει τον τρόπο να αμυνθεί καλύτερα σε σχέση με τα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου.

20:26

67' Ο Σεργκελασβίλι εκτελεί φάουλ από αριστερά, ο Κάστρο πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ.

20:24

65' Ο Γιάκος εκτελεί φάουλ από αριστερά, μοιάζει σαν κόρνερ, η κεφαλιά του Μάνου καταλήγει άουτ.

20:24

Βάζει ένα πιο δημιουργικό μέσο ο Παντελίδης για να βοηθήσει την ανάπτυξη του Άρη.

20:23

64' Ο Ματίγια στη θέση του Μπάσα για τον Άρη.

20:22

Ο κόσμος του άρη παροτρύνει την ομάδα του να πιέσει για να βάλει γκολ.

20:19

60' Οφσάιντ ο Τζανακάκης.

20:18

59' Το τεχνικό σουτ του Σιώπη αποκρούει σε κόρνερ ο Βελλίδης.

20:18

58' Αποτυχημένη απόπειρα του ΠΑΣ να βγάλει αντεπίθεση με τον Μάνο.

20:16

Η σέντρα-σουτ του Μπάσα από δεξιά αναγκάζει τον Βελλίδη να βγάλει την μπάλα κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο για τον Άρη.

20:15

55' Με γροθιές διώχνει ο Βελλίδης το αριστερό σουτ του Γκαρσία.

20:14

55' Κακό γέμισμα του Κόρχουτ, έπειτα από εκτέλεση φάουλ από δεξιά, που είχε προϋποθέσεις, όμως η μπάλα καταλήγει άουτ.

20:10

50' Ο Κουμπαράκης χαρίζεται στον Γιάκο, που κάνει φάουλ με τον αγκώνα του πάνω στον λαιμό του Κόρχουτ. Έπρεπε να δώσει κίτρινη κάρτα.

20:08

49' Γύρισμα του Ντιγκινί από αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Βελλίδης.

20:07

47' Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη.

20:06

47' Σέντρα του Διαμαντόπουλου από δεξιά η κεφαλιά του Ντιγκινί περνάει άουτ.

20:05

Ξεκινάει το β' ημίχρονο.

19:48

Τέλος του α' ημιχρόνου στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

19:47

1 λεπτό οι καθυστερήσεις στο α' ημίχρονο.

19:46

45' Μακρινό σουτ του Ντιγκινί μπλοκάρει ο Βελλίδης.

19:45

44' Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον.