0
16:55

Καλό απόγευμα.

16:51

Λίγες φάσεις και πολύ... ξύλο στις προσωπικές "μονομαχίες" δεν έφεραν γκολ και καλό θέαμα.

16:51

Τέλος του αγώνα στο Ηράκλειο.

16:47

90+2' Διαγώνιο σουτ του Κοβάσεβιτς από δεξιά, η μπάλα καταλήγει άουτ.

16:47

90+2' Κίτρινη κάρτα στο Νάστο.

16:47

5 λεπτά οι καθυστερήσεις στο β' ημίχρονο.

16:46

90' Ο Σακόρ παίρνει την κεφαλιά, μετά την εκτέλεση κόρνερ του Ναμπί από αριστερά, η μπάλα καταλήγει άουτ.

16:45

90' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, μετά την σωτήρια κεφαλιά διώξιμο του Αλμέιδα.

16:42

87' Κίτρινη κάρτα στον Βουό.

16:42

86' Σέντρα του Σαρπόνγκ από δεξιά, κεφαλιά του Κάστρο στα χέρια του Στρέζου.

16:41

86' Ο Ζίφκοβιτς πετάγεται στο δεξί "παραθυράκι" του και σταματάει την μπάλα στην εκτέλεση του Ναμπί.

16:40

84' Κάρτα στον Ντίρεσταμ και καλό φάουλ για τον ΟΦΗ, ακριβώς στο ημικύκλιο της περιοχής.

16:37

82' Επέστρεψε ο Κοβάσεβιτς, πάλι με 11 η Ξάνθη.

16:35

80'Διακοπή στον αγώνα, λόγω τραυματισμού του Κοβάσεβιτς από την κατά λάθος αγκωνιά του Βουό στο μάτι του αντιπάλου του. Βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

16:34

79' Κίτρινη κάρτα στον Αλμέιδα.

16:32

77' Οριακή φάση με τον Γιακουμάκη να "κόβεται" ως οφσάιντ και ενώ περνάει τον Ζίφκοβιτς, που τον ανατρέπει.

16:31

76' Σέντρα του Κοροβέση από αριστερά, ο Ντίνας πιάνει το βολέ στην κίνηση, όμως η μπάλα καταλήγει άουτ.

16:31

76' Ο Βουό στη θέση του Νέιρα για την τελευταία αλλαγή του ΟΦΗ.

16:30

75' Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος.

16:29

Η εικόνα του αγώνα δεν έχει αλλάξει. Δύσκολα βγαίνουν κάποιοι καλοί συνδυασμοί και δεν υπάρχουν σημαντικές ευκαιρίες για γκολ. Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή της μπάλας, αλά η Ξάνθη ξέρει να αμύνεται σωστά.

16:28

72΄Κακή υπόδειξη του Ναμπί για οφσάιντ.

16:26

71' Κόρνερ από αριστερά για τον ΟΦΗ, όμως η μπάλα στην εκτέλεση του Ναμπί καταλήγει άουτ.

16:25

70' Σωστά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Γιακουμάκης.

16:24

69' Οφσάιντ ο Ναμπί.

16:23

Ο Κοροβέσης μετατοπίζεται σαν αριστερό μπακ, ώστε ο Ντίνας να παίξει ως δεξί χαφ.

16:23

68' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Ντίνας στη θέση του Γιαννούλη.

16:21

66' Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, αλλά ο Ζίφκοβιτς διώχνει με τις γροθιές στην εκτέλεση του Ναμπί.

16:18

63' Ο Σαρπόνγκ στη θέση του Μπρίτο, που αποχώρησε τραυματίας. Κλείνει τις αλλαγές της η Ξάνθη.

16:17

62' Σουτ του Μπρίτο από το ύψος της περιοχής η μπάλα καταλήγει άουτ.

16:16

61' Ο Σακόρ στη θέση του Μεγιάδο για τον ΟΦΗ.

16:15

59' Κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς.

16:14

58' Ο Μπαριέντος στη θέση του Μελισσόπουλου για την Ξάνθη.

16:13

58' Ο Μπρίτο γυρνάει την μπάλα στον Καντά, αλλά το πλασέ του από το ύψος της περιοχής περνάει δίπλα από αριστερό δοκάρι του Ζίφκοβιτς.

16:12

55' Σταματάει η επίθεση του ΟΦΗ για χέρι του Γιακουμάκη.

16:08

53' Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, όμως ο Λισγάρας "καθάρισε" τη φάση.

16:08

52' Αλλαγή για την Ξάνθη ο Καμαρά στη θέση του Μελιόπουλου.

16:05

50' Σουτ του Ναμπί έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα και πάλι καταλήγει άουτ, πάνω από εστία.

16:03

48' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναμπί, περίπου 25 μέτρα μακριά από την εστία, όμως η μπάλα καταλήγει πάνω από την εστία.

16:02

46'Μακρινό σουτ του Κασάδο μπλοκάρει ο Στρέζος.