0
-
1
19:07

Ο Ατρόμητος επικρατεί με 0-1 της ΑΕΛ χάρις στο γκολ του Μανουσου στο 89' και επιστρέφει στις επιτυχίες μετά από πέντε παιχνίδια.

19:07

Λήξη του αγώνα.

19:05

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:03

Ο Μπρούνο πασάρει στον Μανούσο, ο οποίος, από διαγώνια θέση και αριστερά εντός περιοχής, πλασάρει υποδειγματικά για το 0-1.

19:03

89': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

18:59

86': Τρίτη αλλαγή και για την ΑΕΛ. Ο Λεοζίνιο περνά στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Μπαργκάν.

18:58

85': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Ουάρντα, μέσα ο Μανούσος.

18:56

82': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Νάτσος αντί Μάντσον.

18:53

79': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, διώχνει ο Γιακιμόφσκι.

18:52

75': Ο Κουλούρης μπαίνει στην περιοχή και κάνει το σουτ, με τους φιλοξενούμενους να φωνάζουν για χέρι. Δεν υπάρχει κάτι.

18:50

77': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Σικάβκα αντί Νούνιτς.

18:47

74': Κίτρινη κάρτα στον Κατράνη.

18:42

65': Φώναξαν για πέναλτι οι γηπεδούχου, για μαρκάρισμα του Σάκιτς στον Μπαργκάν. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι...

18:41

67': Εκτελεί κόρνερ από τα δεξιά ο Ουάρντα αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

18:40

66': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπρούνο αντί Ενσικουλού.

18:38

65': Ο Ντέλετιτς συγκλίνει προς τα μέσα, πιάνει ένα φοβερό σουτ από την γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά, με τον Μέγιερι να αποκρούει με δυσκολία.

18:37

43 τα λάθη για την ΑΕΛ, 36 για τον Ατρόμητο

18:32

57': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:31

58': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Φατιόν παραχωρεί τη θέση του στον Σετσέροβιτς.

18:30

56': Κίτρινη κάρτα και στον Μάντσον.

18:27

52': Κίτιρνη κάρτα στον Ούμπιντες.

18:03

45': Κίτρινη κάρτα στον Ενσικουλού.

18:01

43': Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Φατιόν σουτάρει από μεγάλη απόσταση, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μέγιερι η μπάλα.

18:01

42': Μακρινό σουτ του Μάντσον, εκτός εστίας.

17:59

41': Οφσαίντ ο Ουάρντα, σωστή υπόδειξη.

17:58

Συμπληρώθηκαν 40 λεπτά αγώνα, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε ΑΕΛ και Ατρόμητο.

17:52

32΄: Σουτ του Σάκιτς από τα όρια της μεγάλης περιοχής, πολλά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:47

28': Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς.

17:46

28': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

17:46

Περνά εκτός αγωνιστικού χώρου ο άσος του Ατρόμητου, συνεχίζεται εκ νέου το ματς.

17:45

27': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Ενσικουλού και λαμβάνει τη φροντίδα του ιατρικού τιμ.

17:39

21': Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν.

17:38

20': Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Εκτελείται το κόρνερ, απομακρύνει ο Ουάρντα και ο Μπάργκαν στην επαναφορά πιάνει το σουτ αλλά αστοχεί.

17:38

20': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά.

17:34

16': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Ουάρντα από τα αριστερά, φαλτσαριστή κεφαλιά του Κουλούρη από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Κρίστινσον απομακρύνει με υπερένταση σε κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

17:33

14': Φάουλ για τον Ατρόμητο κοντά στην πλάγια γραμμή και αριστερά. Το εκτελεί ο Ούμπιντες αλλά η άμυνα της ΑΕΛ απομακρύνει.

17:28

10': Μακρινό σουτ του Ντέλετιτς, δεν ανησυχεί ο Μέγιερι.

17:23

5': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Κρίστινσον.

17:21

3': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Φατιόν φεύγει στην κόντρα από τα δεξιά, κάνει τη χαμηλή μπαλιά προς την περιοχή, ο Σάκιτς διώχνει λανθασμένα πάνω στον Μιλοσάβλιεβιτς ο οποίος σουτάρε μόνος από το ύψος του πέναλτι, άουτ.

17:20

2': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά. Το εκτελεί ο Ούμπιντες αλλά διώχνει ο Γιακιμόφσκι.

17:18

17:18

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του επί σειρά ετών φροντιστή της ΑΕΛ, Χρήστου Τριανταφύλλου, και του παλιού προέδρου της ομάδας, Θανάση Ψάλτη που έφυγαν από τη ζωή.

17:15

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:07

Στο ματς του πρώτου γύρου, ο Ατρόμητος είχε επικρατήσει με 2-0.

17:03

Στη δέκατη θέση ισόβαθμοι με τη Λαμία στους 20 βαθμούς βρίσκονται οι «βυσσινί», τέταρτοι με δέκα περισσότερους οι Περιστεριώτες.

16:58

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα σε ΑΕΛ και Ατρόμητο για τη 19η αγωνιστική της Β’ Εθνικής, ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Κρίστινσον, Μπαργκάν, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Γιακιμόφσκι, Γκόλιας, Ζίζιτς, Καρανίκας, Νούνιτς, Γκόικοβιτς, Φατιόν
Αναπ: Παϊτέρης, Σικάβκα, Μόρας, Λεοζίνιο, Ακόστα, Μπέρτος, Σετσέροβιτς
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Μέγιερι, Σάκιτς, Ρισβάνης, Ούμπιντες, Χατζηισαΐας, Μάντσον, Κατράνης, Κουλούρης, Ενσικουλού, Καρασαλίδης, Ουάρντα
Αναπ: Θεοδωράκης, Στρούγγης, Κωτσόπουλος, Μπρούνο, Μανούσος, Νάτσος, Κορτ
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Χριστακογλου (Χαλκιδικής), Ψαρρης (Ζακύνθου) 4ος: Βεργέτης (Αρκαδίας)