0
21:28

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης" καλό σας βράδυ. Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr.

21:23

Έβαλε το πρώτο και μετά ξεμπούκωσε ο Ολυμπιακός. Δίκαιο τρίποντο και πάλι με τέσσερα γκολ, όπως με την ΑΕΛ. Δεν άντεξε ο Πανιώνιος και κατέρρευσε μετά το 1-0. Με λάθη η διαιτησία.

21:21

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Πανιώνιος 4-0.

21:20

90'+2: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά, ο Ντάχο πλασαριστά, η μπάλα εν τέλει χάνεται.

21:18

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις...

21:18

90'+1: Σουτ Τσιλούλη από τα δεξιά, άστοχο.

21:17

90': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Νάτχο πλασαριστά, η μπάλα φτάνει στον Σολδάνο, σουτ στα χέρια του Κότνικ.

21:16

89': Πλασεδάκι Νάτχο από θέση έξω δεξιά, δύο μέτρα έξω...

21:13

Γλυκιά σέντρα Τοροσίδη από τα δεξιά και ο Βούκοβιτς με γυριστό σουτ από το πρώτο δοκάρι κάνει το 4-0.

21:13

86': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:10

83': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Ολυμπιακό ο Μαρτίνς. Ο Σολδάνο αντί του Χασάν.

21:09

82': Σουτ Ντίας καλοτραβηγμένο από θέση έξω δεξιά, διώχνει ο Κότνικ.

21:07

80': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντιάς αντί του Χριστοδουλόπουλου.

21:07

77': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο από τον Μάντζιο. Ο Σπιριντόνοβιτς στη θέση του Οικονομίδη.

21:06

Εκτελεί ο Χριστοδουλόπουλος από τα έντεκα μέτρα και 3-0.

21:06

76': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:05

78': Κίτρινη στον Τσιλούλη.

21:05

78': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό. Ο Τσιλούλης "γκρεμίζει" τον Χριστοδουλόπουλο εντός περιοχής. Φυσικά και υπάρχει παρ΄'αβαση.

21:03

76': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μίκο στη θέση του Καμαρά.

21:02

Σέντρα από τα δεξιά με φάλτσα από τον Κούτρη, ο Γκερέρο κεφαλιά-ψαράκι από το πρώτο δοκάρι και... μέσα, 2-0.

21:02

74': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:01

73': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Χριστοδουλόπουλο, η μπάλα απομακρύνεται.

21:01

73': Χέρι από τον Ντομίνγκες, ξεκάθαρο, ο ρέφερι όμως, το θεωρεί και αυτό ακούσιο!

21:01

72': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ολυμπιακό, στα αριστερά του ημικύκλιου, μόλις έξω από τη γραμμή της περιοχής. Εκτελεί δυνατά ο Γκερέρο, άουτ.

20:59

71': Κίτρινη στον Παπαγεωργίου.

20:57

69': Κίτρινη στον Χριστοδουλόπουλο (για διαμαρτυρία).

20:56

Ο Τοροσίδης βγάζει την παράλληλη από τα δεξιά και ο Χασάν με πλασέ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι, νικά τον Κότνικ, 1-0.

20:56

68': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:55

Στιγμιαίο κράτημα του Οικονομίδη στον Χριστοδουλόπουλο, που κάνει σλάλομ στην περιοχή από τα αριστερά. Δεν υπάρχει πέναλτι, παρά τις διαμαρτυρίες του Λάζαρου.

20:54

67': Σέντρα Ποντένσε από τα δεξιά, κεφαλιά υπό πίεση του Γκερέρο, άστοχη...

20:53

66': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Νάτχο, καρφωτή κεφαλιά Τοροσίδη από το ύψος της μικρής περιοχής, άουτ.

20:52

65': Κίτρινη στον Βούκοβιτς (για διαμαρτυρία).

20:51

64': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Βούκοβιτς άνοιξε για τον Κούτρη, μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή, έβγαλε την παράλληλη, στην κίνηση ο Χριστοδουλόπουλος, σουτ, άουτ.

20:48

61': Ο Χασάν βγαίνει στην αντεπίθεση, προσπαθεί υπό πίεση να πλασάρει, δεν θα τα καταφέρει, ο Σταυρόπουλος "καθαρά" τον κλείνει και ο Κότνικ μπλοκάρει.

20:45

58': Κίτρινη στον Καμαρά.

20:45

58': Κίτρινη στον Νάτχο.

20:44

Ένταση ανάμεσα σε Νάτχο και Καμαρά... Προσωρινή διακοπή.

20:43

56': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Κούτρη, διώχνει ο Κότνικ με τις γροθιές.

20:42

55': Αναγκαστική και η πρώτη αλλαγή του Πανιωνίου. Ο Μανθάτης αντί του τραυματία Κόρμπου.

20:41

Έχει χτυπήσει ο Κόρμπος... Μικρή διακοπή... Ήρθε και το αυτοκινητάκι να τον πάρει, διαμαρτυρίες από τον κόσμο για καθυστέρηση.

20:39

52': Φάουλ για τον Ολυμπιακό από πλάγια και αριστερά με τον Χριστοδουλόπουλο, κεφαλιά του Βούκοβιτς, άουτ.

20:38

51': Υπάρχει διώξιμο με το χέρι του Ντομίνγκες μέσα στην περιοχή. Είχε πρόθεση ο αμυντικός του Πανιωνίου. Υπάρχει παράβαση, κακώς δεν δόθηκε πέναλτι στον Ολυμπιακό.

20:36

49': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα αριστερά με τον Κότσιτς, υπάρχει επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης.

20:35

Να σημειώσουμε ότι ο κόσμος στο Φάληρο είναι κοντά στις 25.000, ενώ υπάρχουν και 100 φίλαθλοι του Πανιωνίου στη γωνιά μετά τα επίσημα.

20:32

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες...