1
19:08

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:07

Ο ΠΑΟΚ παίρνει δύσκολη νίκη με 2-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα και διατηρεί το αήττητο στο πρωτάθλημα.

19:07

Τέλος του αγώνα.

19:06

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

19:02

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:58

Σέντρα του Ελ Καντουρί από τα αριστερά, ο Μάτος κάνει την κεφαλιά, κακή αντίδραση από τον Βελλίδη και ο Σβιντέρσκι σε κενή εστία γράφει το 2-1.

18:58

87': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:56

85': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Παμλίδης αντί Κριζμάν.

18:55

83': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:50

79': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

18:48

78': Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη.

18:47

76': Το εκτελεί ο Άκπομ, πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει ο Βελλίδης.

18:47

75': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Σε πρώτο χρόνο ο Λίλα κάνει χέρι μέσα στην περιοχή (δεν δείχνει την παράβαση ο Φωτιάδης) και στην εξέλιξη της φάσης ο Άκπομ βρίσκεται στο έδαφος. Είδε πέναλτι ο Φωτιάδης αλλά ο Λίλα δεν του έκανε τίποτα.

18:46

75': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Σβιντέρσι να κάνει το γύρισμα από τα αριστερά και τον Βελλίδη να αποκρούει σωτήρια.

18:46

74': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:45

74': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μίσιτς αφήνει τη θέση του στον Ελ Καντουρί.

18:44

74': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Πάντελιτς αντί Βιδάλ.

18:41

70': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κάθετη του Γιαννούλη στον Άκπομ ο οποίος εκτελεί από πλάγια θέση και αριστερά, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

18:40

Δυνατή βροχή εδώ και αρκετή ώρα στην Τούμπα.

18:38

68': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Λημνιός, μέσα ο Σβιντέρσκι.

18:35

64': Φαλτσαριστό σουτ του Μαουρίσιο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

18:33

62': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μαουρίσιο έρχεται από πίσω και σουτάρει στην κίνηση μέσα από την περιοχή αλλά αστοχεί.

18:30

59': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ζαμπά αντί Μπίσεσβαρ.

18:26

55': Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.

18:24

Σκοράρει στην πρώτη του τελική στο ματς ο ΠΑΣ!

18:23

Βαθιά μπαλιά του Μπουκουβάλα στον Μάνο ο οποίος μπαίνει στην περιοχή από πλάγια θέση και δεξιά, πλασάρει υπέροχα πάνω από τον Πασχαλάκη και γράφει το 1-1. Οριακή φάση, ίσως να ήταν λίγο πιο μπροστά ο σκόρερ.

18:23

52': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:18

47': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Πέλκα λίγο μέσα από την περιοχη, αποκρούει με υπερένταση ο Βελλίδης.

18:16

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

18:02

Ανώτερος ο ΠΑΟΚ, προηγείται με 1-0 του ακίνδυνου ΠΑΣ Γιάννινα.

18:02

18:01

45+1': Κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:01

45': Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα.

18:01

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:56

41': Κίτρινη κάρτα στον Κρίζμαν.

17:55

Ευστοχεί από την άσπρη βούλα ο Πέλκας και 1-0. Το έφαγε όρθιος ο Βελλίδης.

17:53

38': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:52

37': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ευαγγέλου επιχειρεί ντρίμπλα έξω από τα καρέ του ΠΑΣ αλλά κάνει το λάθος, ο Άκπομ επωφελείται, μπαίνει στην περιοχή και ανατρέπεται από τον αμυντικό των φιλοξενούμενων.

17:46

29': Κίτρνη κάρτα στον Σκόνδρα.

17:41

27': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά. Εκτελεί ο Μπίσεσβαρ, βγαίνει και μπλοκάρει ο Βελλίδης.

17:38

23': Ευθύβολο σουτ του Μάτος από το ύψος της μεγάλης περιοχής και δεξιά, πάνω στον Βελλίδη.

17:36

21': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Γιαννούλης από τα αριστερά «σπάει» τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι, όπου ο Μίσιτς ολομόναχος στέλνει τη μπάλα ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:34

20': Ο Πέλκας σημαδεύει το δοκάρι αλλά νωρίτερα έχει υποδειχθεί ορθώς σε θέση οφσάιντ.

17:32

17': Κίτρινη κάρτα στον Ευαγγέλου.

17:27

12': Οφσάιντ ο Ζαμπά, σωστή υπόδειξη.

17:23

9': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά, ο Άκπομ από το ύψος της μικρής περιοχής πιάνει υπό πίεση την κεφαλιά, αλλά ο Βελλίδης αποκρούει στη γωνία του σε κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

17:20

5': Φαλτσαριστό στου του Μπίσεσβαρ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Βελλίδης.

17:17

2': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

17:13

17:12

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:07

Και οι δύο ομάδες προέρχονται από νικηφόρα αποτελέσματα. Ο ΠΑΟΚ είχε επιβληθεί με 4-0 του ΟΦΗ στην Τούμπα ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 1-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης στους «Ζωσιμάδες».

17:03

Πρώτος και αήττητος με 47 βαθμούς ο «Δικέφαλος του Βορρά», στη δέκατη τρίτη θέση με 17 οι Ηπειρώτες.

16:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον ΠΑΣ Γιάννινα για την εξ αναβολής 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Γιαννούλης, Μίσιτς, Μαουρίσιο, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Άκπομ
Αναπ: Ρέι, Τόσκα, Ελ Καντουρί, Καρέλης, Μπαλογιάννης, Ζαμπά, Σβιντέρσκι
Βελλίδης, Λίλα, Σκόνδρας, Ευαγγέλου, Σιόντης, Μπουκουβάλας, Σεργκελασβίλι, Βιδάλ, Γιάκος, Κριζμάν, Μάνος
Αναπ: Ν. Μιχαήλ, Κάστρο, Τσικάρσκι, Νάουμετς, Παμλίδης, Πήλιος, Πάντελιτς
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς) Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) 4ος: Φωτιάς (Πέλλας)