1
20:55

Καλό βράδυ.

20:53

Η ψυχωμένη ΑΕΛ, παρότι έπαιξε με 10 παίκτες από το 1' λεπτό και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει και να φύγει αλώβητη από το ΟΑΚΑ. Κακός ο Παναθηναϊκός και προβλέψιμος στο παιχνίδι του.

20:53

Τέλος της αναμέτρησης. Σπουδαίος βαθμός για την ΑΕΛ στο 1-1 με τον Παναθηναϊκό.

20:52

90'+5' Ο Κρίστινσον πρόλαβε τον Μουνιέ και μπλοκάρει.

20:51

90'+4' Νέα απόκρουση του Κρίστινσον σε προσπάθεια του Κουρμπέλη.

20:50

90'+3' Απόκρουση του Κρίστινσον σε σουτ του Κουρμπέλη και κόρνερ.

20:50

90'+3'Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα.

20:49

Το παιχνίδι έχει σταματήσει, λόγω τραυματισμού παίκτη της ΑΕΛ.

20:48

90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Κρίστινσον.

20:47

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:46

90' Σέντρα του Μαυρομμάτη μπλοκάρει ο Κρίστινσον.

20:44

88' Ζητάει πέναλτι ο Μακέντα για τράβηγμα από τον Ζίζιτς, μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μουνιέ και την παράλληλη κεφαλιά του Κουλιμπαλί.

20:43

87' Κερδίζει κόρνερ από αριστερά ο Παναθηναϊκός.

20:39

Καλά οργανωμένη η Λάρισα και παίζοντας με τρία σέντερ μπακ με την είσοδο του Μόρα, αναχαιτίζει τις επιθέσεις του Παναθηναϊκού.

20:38

81' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, όμως η εκτέλεση με πάσα και το σουτ του Ινσούα δεν είναι επικίνδυνο και καταλήγει άουτ.

20:37

80' Σέντρα του Άλτμαν από αριστερά, εύκολη λεία για τον Κρίστινσον.

20:34

Ενισχύει την επίθεση του Παναθηναϊκού ο Δώνης και θωρακίζει την άμυνα της ΑΕΚ ο Φέστα, που γυρνάει το σύστημα σε 5-3-1.

20:33

77' Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για την ΑΕΛ. Ο Μόρας μπαίνει στη θέση του Ντέλετιτς.

20:31

75' Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηθεοδωρίδης μπαίνει στη θέση του Εμμανουηλίδη.

20:30

73' Κίτρινη κάρτα στον Μιροσάβλιεβιτς.

20:27

71' Κίτρινη κάρτα στον Μαυρομμάτη για φάουλ στον Ντέλετιτς.

20:26

70' Ο Διούδης μπλοκάρει την μπάλα στην εκτέλεση φάουλ του Γιακιμόβσκι από πλάγια και αριστερά, όπως επιτίθεται η ΑΕΛ.

20:24

68' Ο Μακέντα συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ και έτσι το σουτ στο δοκάρι δε μετράει.

20:23

67' Μπαλιά του Μουνιέ στην πλάτη της άμυνας, αλλά δεν προλαβαίνει την μπάλα ο Ινσούα.

20:22

66' Μακρινό και άστοχο σουτ του Καρανίκα για τη Λάρισα.

20:21

65' Κακή πάσα του Μουνιέ στον Κουλιμπαλί και η μπάλα καταλήξει άουτ.

20:19

63' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μουνιέ στη θέση του Τζανδάρη.

20:18

Δε βρίσκει χώρο από τον άξονα ο Παναθηναϊκός και επιχειρεί να απειλήσει με σέντρες.

20:17

61' Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Ντέλετιτς.

20:15

59' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ακόστα μπαίνει στη θέση του Σικάβκα.

20:13

58' Ο Σεσέροβιτς... καθαρίζει την σέντρα του Κουρμπέλη.

20:11

Ο Ντέλετιτς έκλεψε την μπάλα από τον Μαυρομμάτη, χόρεψε τους αμυντικούς του Παναθηναϊκού και με αριστερό πλασαριστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και δεξιά κάνει το 1-1.

20:10

54' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:09

53' Ο Σικάβκα υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

20:08

52' Σταματάει μια υποσχόμενη επίθεση της ΑΕΛ για φάουλ του Νούνιτς στον Μαυρομάτη.

20:06

50' Ζητάει πέναλτι ο Κουρμπέλης σε μαρκάρισμα του Καρανίκα, έπειτα από την σέντρα του Εμμανουηλίδη από δεξιά.

20:05

49' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη για θέατρο.