2
21:25

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στην Τρίπολη, καλό σας βράδυ.

21:23

Σαφώς καλύτερος ο Ολυμπιακός, δίκαια νικητής στην Τρίπολη. Προσπάθησε ο Αστέρας, αλλά δεν μπορούσε να αντισταθεί στην ανωτερότητα των φιλοξενούμενων.

21:20

Αποθεώνουν τους παίκτες του Ολυμπιακού οι οπαδοί της ομάδας.

21:19

Λήξη αναμέτρησης, δεν εκτελείται καν το κόρνερ. Τελικό αποτέλεσμα, Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός 0-2.

21:19

90'+3: Ωραίο μπάσιμο Χριστοδουλόπουλου από τα δεξιά στην περιοχή, σουτ συρτό και δυνατό, με τα πόδια ο Παπαδόπουλος σε κόρνερ.

21:16

Συμπληρώθηκαν τα 90΄, τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:13

88': Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ποντένσε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Γκερέρο, το σουτ από το πρώτο δοκάρι, ένα μέτρο εκτός εστίας.

21:10

85': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Ολυμπιακού ο Νάτχο στη θέση του Φορτούνη

21:09

84': Οφσάιντ ο Βαλιέντε. Έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά την εκτέλεση του Τσιλιανίδη. Ήταν εκτεθειμένος, σωστή υπόδειξη.

21:09

84': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά...

21:08

83': Ο Γκερέρο μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή του Αστέρα, καθυστερεί, σουτ υπό πίεση, χωρίς δύναμη, δεν έχει πρόβλημα ο Παπαδόπουλος.

21:08

83': Κόρνερ από τα αριστερά αυτή τη φορά για τον Αστέρα, Τσιλιανίδης και αυτό ανεκμετάλλευτο.

21:06

81': Διαγώνιο σουτ Μανιά από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

21:05

80': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Ρόλε στην εκτέλεση από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

21:04

79': Αναγκαστική η δεύτερη αλλαγή του Ολυμπιακού. Ο Μεριά στη θέση του Βούκοβιτς, που χτύπησε στην προηγούμενη φάση.

21:02

77': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Αστέρα Τρίπολης ο Παράσαχος. Βλάχος στη θέση του Φερνάντεζ.

21:01

76': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ρόλε αντί Κυριακόπουλου

21:01

Οφσάιντ ο Τσιλιανίδης, ήταν εκτεθειμένος.

21:01

Κόρνερ για τον Αστέρα με τον Τσιλιανίδη από τα δεξιά, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.

20:59

73': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο έβγαλε σε Φερνάντεζ, πλασάρει από θέση μέσα δεξιά, ο Σισέ όμως διώχνει με τα πόδια σωτήρια 2 μέτρα προ της εστίας και ανώ ο Σα ήταν εξουδετερωμένος.

20:58

72': Ο Χριστοδουλόπουλος σε Ποντένσε, σουτ από κοντά στα αριστερά, ο Παπαδόπουλος έχει βγει και διώχνει.

20:57

71': "Αγκαλιάζει" το 0-3 ο Ολυμπαικός. Εκπληκτική προσπάθεια Ποντένσε, "άδειασε" όποιον βρήκε μπροστά του, σουτ από το ύψος του πέναλτι, αλλά αστοχεί, άουτ, πα΄νω από την εστία η μπάλα.

20:53

68': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ωραίο φαλτσαριστό σουτ Χριστοδουλόπουλου από τα δεξιά του ημικύκλιου, η μπάλα φεύγει ένα μέτρο έξω από το δεξί "γάμα" του Παπαδόπουλου.

20:52

66': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά με τον Τσιλιανίδη, εύκολα και πάλι απομακρύνουν οι Πειραιώτες.

20:49

63': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκερέρο στη θέση του Χασάν. Άλλαξε φορ και ο Μαρτίνς.

20:46

61': Κίτρινη στον Τσιλιανίδη.

20:46

61': Κόρνερ για τον Αστέρα με τον Τσιλιανίδη από τα δεξιά, εύκολα απομακρύνει η άμυνα του Ολυμπιακού.

20:43

58': Σουτ Κυριακόπουλου από το ημικύκλιο, πολλά μέτρα ψηλά και άστοχο...

20:43

58': Κίτρινη στον Φορτούνη.

20:41

56': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Διαφοροποιεί το σέντερ φορ του ο Παράσχος. Ο Μανιάς στη θέση του Δουβίκα.

20:39

54': Οφσάιντ ο Χριστοδουλόπουλος. Τραβά τα μαλλιά τρου ο Λάζαρος, αλλά δεν έχει δίκιο.

20:38

53': Οφσάιντ ο Δουβίκας, σωστή υπόδειξη.

20:38

52': Σουτ Τσιλιανίδη από τα δεξιά, δεν ανησυχεί τον Σα.

20:36

Φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά και στα 30 μέτρα, ο Φορτούνης κάνει "κομπίνα" και βγάζει κάθετη στον Χριστοδουλόπουλου, ο οποίος "πιάνει" στον ύπνο την άμυνα των γηπεδούχων και με κοντινό πλασεδάκι από θέση τετ α τετ δεν δυσκολεύεται να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου, 0-2.

20:36

50': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:35

50': Κίτρινη στον Πασαλίδη (είναι η πρώτη κάρτα στο ματς).

20:34

49': Οφσάιντ ο Δουβίκας, σωστή υπόδειξη.

20:31

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές Αστέρας και Ολυμπιακός.

20:30

Βγήκαν ξανά οι δύο ομάδες...

20:19

Η στατιστική απεικόνιση του πρώτου μισού του ματς λέει: Κατοχή 52% για τον Ολυμπιακό, που έχει 7 τελικές έναντι 4 του Αστέρα.