1
18:01

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:59

Η Λαμία επικρατεί με 2-1 του Ατρόμητου και παίρνει μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Χωρίς νίκη για τέταρτο σερί ματς οι Περιστεριώτες.

17:59

Λήξη του ματς.

17:58

Τρομερό σουτ του Κουλούρη έξω από την περιοχή και δεξιά, κόντρα στον Βάντερσον, ο Μελίσσας αποκρούει σωτήρια τη μπάλα η οποία στη συνέχεια χτυπά και στο δοκάρι.

17:58

90+5': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

17:56

90+3': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:54

Έχει βγει μπροστά όλος ο Ατρόμητος για το 2-2...

17:53

90+1': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

17:53

Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου.

17:51

89': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, δεν φέρνει αποτέλεσμα.

17:50

87': Κλείνει τις αλλαγές της και η Λαμία. Μπουλούλης αντί Πίτι.

17:49

86': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Επικίνδυνο, διαγώνιο σουτ του Ουάρντα μέσα από την περιοχή, μόλις άουτ.

17:44

81': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Κορτ θα μπει στη θέση του Ενσικουλού.

17:42

79': Κίτρινη κάρτα στον Μπουσούλατζιτς.

17:41

Ευστοχεί από την άσπρη βούλα ο Μπαράλες και 2-1 για τους Φθιώτες.

17:40

78': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

17:39

Ο Δημούτσος πάει να πιάσει το σουτ, ο Χατζηισαΐας φαίνεται να βρίσκει τη μπάλα με το σώμα του και ενώ το πόδι του παίκτη της Λαμίας χτυπάει αυτό του αντιπάλου του. Πολύ δύσκολη φάση, αλλά ο Κομίνης βλέπει παράβαση.

17:39

76': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΛΑΜΙΑ!

17:38

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μπερτόλιο, σταματά στη συμβολή των δοκών του Μέγερι η μπάλα.

17:38

76': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ!

17:37

75': Φάουλ για τη Λαμία κοντά στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής.

17:35

72': Σέντρα ακριβείας του Πίτι από τα δεξιά, κεφαλιά του Μπερτόλιο στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

17:32

69': Κίτρινη κάρτα στον Ενσικουλού.

17:31

69': Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Τομάς, μέσα ο Μπερτόλιο.

17:27

65': Κίτρινη κάρτα στον Ουάρντα.

17:25

62': Αλλαγή για τη Λαμία. Καραμάνος αντί Επστάιν.

17:24

61': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Πίτι, πάνω στο τείχος.

17:23

60': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Λαμία, λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο Κιβρακίδης που το έκανε.

17:19

59': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μούγιακιτς χτύπησε στην κλείδα, δεν μπορεί να συνεχίσει και αφήνει τη θέση του στον Κωτσόπουλο.

17:18

55': Κίτρινη κάρτα στον Πλιάτσικα.

17:16

54': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

17:14

52': Κίτρινη κάρτα στον Βασιλαντωνόπουλο.

17:12

Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, ο Μπαράλες κάνει την κεφαλιά, ο Μέγερι αποκρούει ασταθώς, ο Μούγιακιτς δεν απομακρύνει σωστά και η μπάλα καταλήγει στον Τομάς που από κοντά πλασάρει για το 1-1. Στην εκτέλεση του φάουλ, πάντως, το σώμα του Μπαράλες φαίνεται να είναι οριακά πιο μπροστά.

17:12

49': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

17:11

Υπήρξαν διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για φάουλ του σκόρερ στον Πλιάτσικα πριν από το γκολ.

17:10

Ο Ουάρντα κάνει χαμηλή σέντρα από τα αριστερά, ο Κουλούρης πετάγεται και με κοντινή προβολή κάνει το 0-1.

17:09

47': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

17:08

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

17:06

Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μούγιακιτς αντί Μπρούνο.

16:50

Λαμία και Ατρόμητος στο 0-0. Οι Περιστεριώτες είχαν την κατοχή της μπάλας, αλλά πιο επικίνδυνοι ήταν οι γηπεδούχοι.

16:50

16:49

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:48

45': Δυνατό σουτ του Σκόνδρα από τα όρια της μεγάλης περιοχής, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:47

45': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:46

43': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα από πλάγια θέση και αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Μελίσσας.

16:40

35': Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον για διαμαρτυρία.

16:37

35': Ο Κιβρακίδης βρίσκει λίγο το πόδι του Επστάιν μέσα στην περιοχή. Φαίνεται να πέφτει εύκολα στο έδαφος ο άσος της Λαμίας, δεν υπάρχει παράβαση σύμφωνα με τον Κομίνη.

16:33

31': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Πίτι κατεβάζει τη μπάλα, κάνει ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή, ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μέγερι.

16:31

28': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηισαΐα.

16:28

Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Βραζιλιάνος για να λάβει τη φροντίδα του ιατρικού τιμ, ξεκινάει ξανά το ματς. Προσωρινά με 10 παίκτες ο Ατρόμητος.

16:27

24': Μικρή διακοπή, αιμορραγεί στο χείλος ο Μάντσον.

16:26

23': Μπαλιά του Πίτι από τον άξονα, ο Μπαράλες πιάνει υπό πίεση την κεφαλιά αλλά ο Μέγερι μπλοκάρει.

16:24

22': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά. Το εκτελεί ο Πίτι, «καθαρίζει» ο Ρισβάνης.

16:21

18': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπαράλες πιάνει ένα υπέροχο φαλτσαριστό σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής και αρκετά δεξιά, λίγο έξω.

16:19

16': Μακρινό σουτ του Μάντσον, πάνω από τα δοκάρια.

16:19

15': Έχουν πρόβλημα οι παίκτες του Χάβου στο να κρατήσουν τη μπάλα.

16:15

13': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, διώχνει ο Ουάρντα.

16:14

Ο Ατρόμητος έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων μετά από 10 λεπτά αγώνα.

16:10

6': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, το εκτελεί χαμηλά ο Ενσικουλού αλλά δεν αποφέρει κάτι.

16:09

4': Όλα καλά με τον Βραζιλιάνο, ξεκινάει εκ νέου το ματς.

16:08

3': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Μπρούνο και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

16:04

1': Οφσάιντ ο Επστάιν, ήταν οριακά πιο μπροστά ο άσος της Λαμίας.

16:03

16:01

Με τις κλασικές κυανόλευκες φανέλες η Λαμία, με μωβ ο Ατρόμητος.

15:59

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:55

Ιδανικές οι καιρικές συνθήκες στη Λαμία. Λιακάδα και θερμοκρασία στους 14 βαθμούς.

15:52

Στο ματς του πρώτου γύρου, ο Ατρόμητος είχε επικρατήσει με 1-0 με σκόρερ τον Κουλούρη.

15:48

Στη 14η θέση με 14 βαθμούς βρίσκονται οι Φθιώτες, στην 4η με 29 η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι.

15:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι ανάμεσα σε Λαμία και Ατρόμητο για τη 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.