Παναιτωλικός και Ξάνθη αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 0-0.

20:51

Τέλος του αγώνα.

20:49

90+2': Διαμαρτύρονται για χέρι του Κοβάσεβιτς μέσα στην περιοχή οι γηπεδούχοι, δεν υπάρχει παράβαση αφού ήταν κολλητό.

20:48

90+1': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά. Εκτελείται, ο Γκούγκα πιάνει το σουτ αλλά ο Ζίβκοβιτς διώχνει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:47

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:47

90': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Έξω ο Μπαριέντος, μέσα ο Μελισσόπουλος.

20:45

88': Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.

20:42

86': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρινάκης αφήνει τη θέση του στον Γκουγκα.

20:40

84': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Κοβάσεβιτς σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή, αποκρούει με υπερένταση ο Γιαννακόπουλος.

20:38

82': Αλλαγή για την Ξάνθη. Βγαίνει ο Καντά, μπαίνει ο Ντίρεσταμ.

20:36

79': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπαΐροβιτς αντί Μανά.

20:32

76': Αλλαγή για την Ξάνθη. Φακκής αντί Μπρίτο.

20:30

74': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Μάζουρεκ, μέσα ο Λιάβας.

20:27

71': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν φέρνει κάποιο όφελος.

20:23

66': Σουτ του Ντίας έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ.

20:19

62': Ο Μοράρ εκτελεί ένα φάουλ από μακριά, ο Ζίβκοβιτς δεν μπορεί να συγκρατήσει τη μπάλα που καταλήγει κόρνερ. Αυτό εκτελείται αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:14

57': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Κοβάσεβιτς κάνει το σουτ, αλλά ο Γιαννακόπουλους αποκρούει ασταθώς. Στην εξέλιξη της φάσης ο Σαρπόνγκ σουτάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα κοντράρει στον Μαρινάκη και περνά λίγο έξω. Εκτελείται πλασαριστά το κόρνερ αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:12

56': Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη.

20:09

Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Σιλά γυρίζει από τα αριστερά στο σημείο του πέναλτι στον αμαρκάριστο Καντά, ο οποίος αφύλακτος σουτάρει πάνω από τα δοκάρια.

20:08

51': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για διαμαρτυρία.

20:07

50': Οφσάιντ ο Ουίλιαν, σωστή υπόδειξη.

20:05

49': Κίτρινη κάρτα στον Κασάδο.

20:02

19:47

Παναιτωλικός και Ξάνθη ισόπαλοι στο 0-0.

19:47

19:46

45': Κίτρινη κάρτα στον Αμαράλ.

19:42

42': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μοράρ από αρκετά μακριά, δεν ανησυχεί ο Ζίβκοβιτς.

19:38

38': Ο Καντά παίρνει τη βήματα και σουτάρει έξω από την περιοχή και αριστέρα, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γιαννακόπουλου η μπάλα.

19:33

Όλα καλά με τον δεξιό μπακ του Παναιτωλικού, ξεκινά εκ νέου το ματς στο λεπτό.

19:33

33': Μικρή διακοπή, έχει χτυπήσει στη μέση ο Μαρινάκης.

19:26

26': Κίτρινη κάρτα στον Μαλή.

19:23

23': Ο Μάζουρεκ δοκιμάζει ένα σουτ, αλλά είναι πολύ κακό. Βγήκε έξω από το γήπεδο η μπάλα και κατέληξε σε ένα μπαλκόνι!

19:20

19': Ξανά σε θέση οφσάιντ ο Μοράρ.

19:17

17': Οφσάιντ ο Μοράρ, σωστό.

19:16

16': Σέντρα - σουτ του Μανά από τα δεξιά, πέφτει και μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

19:14

Χωρίς φάση στα πρώτα 15 λεπτά στο Αγρίνιο.

19:08

7': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, κατευθείαν στην αγκαλιά του Ζίβκοβιτς η μπάλα.

19:06

5': Σε θέση οφσάιντ και ο Αμαράλ, αλλά δεν ήταν εκτεθειμένος. Κακώς σηκώθηκε το σημαιάκι του Φωτόπουλου.

19:04

4': Οφσάιντ ο Σαρπόνγκ, λανθασμένη υπόδειξη από τον Κωνσταντίνου. Καλυπτόταν ο άσος της Ξάνθης.

19:01

18:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:56

Στους 7 βαθμούς η θερμοκρασία στο Αγρίνιο.

18:51

Όγδοοι με 22 βαθμούς οι Αγρινιώτες, στην έβδομη θέση με 23 όσους και οι Άρης και Παναθηναϊκός η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς.

18:44

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την Ξάνθη, για τη 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Γιαννακόπουλος, Μαρινάκης, Μιχάι, Μαλής, Αμαράλ, Λουσέρο, Ουίλιαν, Μανά, Ντίας, Μάζουρεκ, Μοράρ
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Τσιγγάρας, Γκούγκα, Μπαΐροβιτς, Άργκους, Τσοκάνης, Λιάβας
ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Κασάδο, Αλμέιδα, Σιλά, Καμαρά, Κοβάσεβιτς, Μπαριέντος, Σαρπόνγκ, Μπρίτο, Καντά
Αναπ: Γκαραβέλης, Θυμιάνης, Ντίρεσταμ, Μελιόπουλος, Φακκής, Χατζητερζόγλου, Μελισσόπουλος
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας) Βοηθοί: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας - Λευκάδας), Φωτόπουλος (Αθηνών) 4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)