Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο Περιστέρι, καλή συνέχεια.

Οι Περιστεριώτες εύκολα στους "8" του Κυπέλλου με δύο νίκες. Έκανε χωρίς άγχος την προσπάθεια του και με πολλά νέα παιδιά ο Απόλλωνας.

16:50

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ατρόμητος - Απόλλων Σμύρνης 2-1.

16:49

90'+4: Φάουλ για τον Ατρόμητο, από τα 20 μέτρα και αριστερά, ο Ούμπιντες απευθείας, άουτ.

16:47

90'+2: Μακρινό σουτ Κοντογιαννόπουλου από τα δεξιά, μαζεύει εύκολα ο Μανδάς.

16:45

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

16:44

89': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ούμπιντες από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο...

16:38

83': Τρίτη αλλαγή και από τον Μπάμπη Τεννέ για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο νεαρός Κοντογιαννόπουλος αντί του Γαρουφαλιά.

16:37

82': Πλασέ Κωτσόπουλου μέσα από την περιοχή, με τον Αστρά εξουδετερωμένο, αργά κυλά η μπάλα, ο Βαφέας έγκαιρα, τρία μέτρα περίπου από τη γραμμή διώχνει με τα πόδια άνετα, αλλά και σωτήρια ταυτόχρονα.

16:33

78': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Κάτω από τα γκολπόστ ο Μανδάς στη θέση του Θεοδωράκη. Δίνει χρόνο στον νεαρό τερματοφύλακα ο Νταμίρ Κάναντι.

16:28

73': Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Λαζαρίσης αντί του Κορτ.

16:27

72': Ναδάλες από τα αριστερά, εύκολα ο Θεοδωράκης.

16:23

Φάουλ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά, ο Ελ Χέλβε στην εκτέλεση, διώχνει ασταθώς ο Θεοδωράκης και από κοντά με πλασέ ο Βάρκας μειώνει σε 2-1.

16:23

68': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

16:22

67': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Γκίνο στη θέση του Ριβέρο.

16:21

66': Κίτρινη στον Καρασαλίδη

16:19

Σέντρα Κατράνη από τα αριστερά, πλασέ στην κίνηση του Μπρούνο μέσα από την περιοχή και 2-0.

16:19

63': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

16:17

62': Μακρινό σουτ Ναδάλες, η μπάλα άουτ. Αυτή ήταν η πρώτη τελική του Απόλλωνα στο ματς.

16:12

Σέντρα Ρώσση από τα αριστερά παράλληλη, στην καρδιά της περιοχής του Ατρόμητου ο Ριβέρο επιχειρεί την προβολή, αλλά δεν βρίσκει την μπάλα...

16:10

55': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μπρούνο από τα αριστερά ανοίγει πάρε-βάλε από πλάγια θέση στη μικρή περιοχή για τον Κορτ, που καθυστερεί και ο Αστράς με υπερένταση μπλοκάρει.

16:08

53': Πρώτη αλλαγή και για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Ελ Χέλβε στη θέση του Κοντοέ. Ο κόμσος

16:03

48': Κίτρινη στον Ριβέρο.

16:01

16:01

46': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Στρούγγης στη θέση του Μούγιακιτς, που έφυγε με ενοχλήσεις από το γήπεδο στο φινάλε του πρώτου μέρους.

15:46

Λήξη α' ημιχρόνου, Ατρόμητος - Απόλλων Σμύρνης στο 1-0.

15:46

45'+2: Κόρνερ από τα αριστερά τώρα για τον Ατρόμητο, πάλι με τον Ούμπιντες, μπλοκάρει ο Αστράς.

15:44

Νέο κόρνερ για τον Ατρόμητο και πάλι από τα δεξιά με τον Ούμπιντες, διώχνουν οι αμυντικοί του Απόλλωνα.

15:44

Συμπληρώθηκαν τα 45', ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος...

15:43

Σουτ Κωτσόπουλου από τα δεξιά και εκτός περιοχής, ο Αστράς σε κόρνερ. Εκτελεί ο Ούμπιντες από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:42

Πέφτει ο Κωτσόπουλος εντός περιοχής, δεν υπάρχει κάτι...

15:41

Οφσάιντ ο Κωτσόπουλος, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Σωστή υπόδειξη. Σωστά δεν υπάρχει γκολ. Πάντως, η φάση είναι δύσκολή, αλλά έστω και οριακά είναι εκτεθειμένος ο παίκτης των γηπεδούχων.

15:41

Νέο οφσάιντ στον Βάρκα, σωστό αυτή τη φορά...

15:39

40': Υπόδειξη οφσάιντ στον Ναδάλες, δεν φάνηκε να έχει δίκιο ο β' βοηθός.