3
19:09

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:08

Ο Αστέρας Τρίπολης παίρνει τη νίκη με 5-3 σε ένα δραματικό ματς και προκρίνεται στα προημιτελιά του Κυπέλλου Ελλάδος.

19:08

Τέλος στο ματς.

19:04

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:01

88': Σβληνει τη φωτιά ο Σιδηρόπουλος με μία κίτρινη σε Ζίζιτς και Αθανασιάδη.

19:01

88': Υπάρχει σύρραξη μεταξύ των παικτών.

19:01

Το 5-3 είναι σκορ πρόκρισης για τους Αρκάδες.

19:01

87': Αλλαγή για τον Αστέρα. Μπελόκ αντί Φερνάντεθ.

18:59

Τρομερό πλασαριστό σουτ του Φερνάντεθ μέσα από την περιοχή και μέσα! 5-3 για τον Αστέρα.

18:58

85': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

18:56

82': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, κεφλιά του Πασαλίδη, άουτ.

18:55

82': Οφσάιντ ο Σικάφκα.

18:54

Το ματς έχει αποκτήσει «τρελό» ρυθμό!

18:53

79': Αλλαγή και για τον Αστέρα. Δουβίκας αντί Τριανταφυλλόπουλου.

18:53

79': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Γκόλιας αντί Ακόστα.

18:52

Πλέον οι Αρκάδες θέλουν ένα γκολ για να προκριθούν.

18:51

Ο Καλτσάς παίρνει τη μπάλα, μπαίνει στην περιοχή και με σουτ νικά τον Κρίστινσον στην κλειστή του γωνία για το 4-3.

18:51

78': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

18:50

77': Κίτρινη κάρτα στον Γκόικοβιτς.

18:48

Ο Ζίζιτς εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από μακριά, η μπάλα κοντράρει στο τείχος, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα, 3-3.

18:48

75': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:46

72': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Μουνάφο από τα δεξιά, ο Φερνάντεθ πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ εντός περιοχής, ψηλά άουτ.

18:44

71': Ωραίο διαγώνιο, συρτό σουτ του Κώτσιρα μέσα από την περιοχή και δεξιά, λίγο έξω.

18:40

66': Κίτρινη κάρτα στον παγκίτη Ιγκλέσιας. Ο Αργεντινός διαμαρτύθηκε στον Σιδηρόπουλο για κάρτα που δεν δόθηκε στον Μιλοσάβλιεβιτς και θα ήταν η δεύτερη.

18:37

64': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Γιακιμόφσκι αφήνει τη θέση του στον Ζίβκοβιτς.

18:36

Αν το 3-2 παραμείνει μέχρι το φινάλε, τότε θα πάμε σε ημίωρη παράταση.

18:36

63': Κίτρινη κάρτα και στον Σικάφκα.

18:34

62': Κίτρινη κάρτα στον Γιακιμόφσκι.

18:34

Ο Καρανίκας κάνει την χαμηλή σέντρα από τα αριστερά και ο Σικάφκα, με προβολή στο πρώτο δοκάρι σκοράρει για το 3-2.

18:34

60': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:32

Εκτελείται το κόρνερ, ο Μανιάς πιάνει την κεφαλια, νέα κεφαλιά από τον Βαλιέντε στο δεύτερο δοκάρι και μέσα, 3-1.

18:32

58': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

18:31

58': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά.

18:30

57': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, περνά χωρίς κάποιο όφελος.

18:29

57': Αλλαγή για τον Αστέρα. Βλάχος αντί Τσιλιανίδης.

18:28

55': Οφσάιντ ο Σικάφκα, που ήταν έτοιμος να... οπλίσει. Καλυπτόταν ο Λευκορώσος, λάθος υπόδειξη.

18:26

Ο Ντέλετιτς αποφεύγει δύο παίκτες του Αστέρα από τα δεξιά, γυρίζει στο πέναλτι στον Ακόστα ο οποίος εκτελεί για το 2-1.

18:25

52': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:23

50': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:20

46': Ο Ντέλετιτς από τα δεξιά γυρίζει τη μπάλα παράλληλα με την εστία του Αθανασιάδη, αλλά αυτή φεύγει έξω.

18:19

46': Ξεκινα το δεύτερο μέρος.

18:17

Αλλαγή για την ΑΕΛ. Νούνιτς αντί Σετσέροβιτς.

18:02

Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 2-0 της ΑΕΛ. Καλύτεροι οι Αρκάδες στο πρώτο μισό, δεν απείλησαν οι Θεσσαλοί.

18:02

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

18:01

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς.

17:59

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:57

43': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπόλης. Μετά από ωραία ανάπτυξη του Αστέρα Τρίπολης, ο Φερνάντεθ κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα κάπου βρίσκει και περνά κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετέλλευτο.

17:56

42': Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε.

17:55

Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, ο Άνχελ Μαρτίνεθ αφύλακτος στο πρώτο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά και σκοράρει για το 2-0.

17:54

40': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

17:53

39': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Κώτσιρας σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, ο Ζίζιτς βάζει σωτήρια το τάκλιν αλλάζοντας την πορεία της μπάλας που καταλήγει κόρνερ. Αυτό εκτελείται και νέο κόρνερ.

17:51

37': Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη.

17:50

37': Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός τους ματς.

17:46

33': Οφσάιντ ο Καλτσάς, ήταν εκτεθειμένος.

17:43

30': Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα.

17:42

29': Οφσάιντ ο Μανιάς, σωστή υπόδειξη.

17:39

Ξεκινάει στο λεπτό το ματς.

17:38

23': Μικρή διακοπή καθώς ο Κρίστινσον αντιμετωπίζει πρόβλημα στον καρπό και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

17:35

22': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τσιλιανίδης βγάζει με ωραία μπαλιά τον Φερνάντεθ φάτσα με τον Κρίστινσον, ο Ισπανός πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ της ΑΕΛ αποκρούει.

17:32

18': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Φερνάντεθ κάνετι τη σέντρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Μανιάς πιάνει την κεφαλιά από το πέναλτι αλλά ο Κρίστινσον πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει σε κόρνερ. Αυτό εκτελείται αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

17:28

14': Ο Φατιόν βρέθηκε στο έδαφος μετά από μονομαχία με αμυντικό του Αστέρα μέσα στην περιοχή. Φαίνεται να προτάσει τον αγκώνα του ο παίκτης των γηπεδούχων.

17:24

9': Εκτέλεση φάουλ του Ντέλετιτς από τα αριστερά, ο Σικάφκα πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί.

17:20

Ο Καλτσάς κάνει τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ζίζιτς στην προσπάθειά του να απομακρύνει με κεφαλιά τη μπάλα, την στέλνει στα δίχτυα. Αυτογκόλ και 1-0 για τους γηπεδούχους.

17:20

7': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

17:18

Βροχή και δυνατός αέρας αυτή τη στιγμή στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

17:14

17:12

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:09

Επομένως, οι Αρκάδες θέλουν μόνο νίκη για να προκριθούν στα προημιτελικά.

17:08

Στο πρώτο παιχνίδι, η ΑΕΛ είχε επικρατήσει με 3-2.

16:58

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Ο αγώνας ρεβάνς της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και την ΑΕΛ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Άνχελ Μαρτίνεθ, Βαλιέντε, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Φερνάντεθ, Καλτσάς, Μανιάς
Αναπ: Παπαδόπουλος, Βλάχος, Χριστόπουλος, Ιγκλέσιας, Ρόλε, Μπελόκ, Δουβίκας
ΑΕΛ
Κρίστινσον, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Γιακιμόφσκι, Σικάφκα, Καρανίκας, Ακόστα, Σετσέροβιτς, Γκόικοβιτς, Ζίζιτς, Φατιόν
Αναπ: Σουλούκος, Μπάλας, Γκόλιας, Μόρας, Ζίβκοβιτς, Νούνιτς, Μπάμης
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσου) Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτ/νίας), Δημητριάδης (Μακεδονίας) 4ος: Ανδριανός (Αχαΐας)