1
20:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:52

Η Ξάνθη κερδίζει με 2-1 τον Ατρόμητο και επιστρέφει στα τρίποντο μετά από 6 ματς.

20:51

Τελευταίο σφύριγμα από τον Σκουλά.

20:46

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:44

89': Κλείνει τις αλλαγές της και η Ξάνθη. Ο Γέντρισεκ αντικαθιστά τον Τζουρίτσκοβιτς.

20:43

88': Οφσάιντ ο Κωτσόπουλος, ήταν εκτεθειμένος.

20:40

85': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ζίβκοβιτς χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια του, με τον Τζουρίτσκοβιτς να απομακρύνει σωτήρια.

20:40

84': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά.

20:37

81': Αλλαγή για την Ξάνθη. Χατζητερζόγλου αντί Μπαριέντος.

20:33

77': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εκτέλεση φάουλ σαν κόρνερ του Γιαννούλη από τα δεξιά, κεφαλιά του Μούγιακιτς με λίγο... ώμο και άουτ.

20:31

74': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπουσούλατζιτς παραχωρεί τη θέση του στον Κωτσόπουλο.

20:29

73': Χαμηλή σέντρα του Κασάδο από τα αριστερά, ο Κάστρο κάνει την προβολή στο πρώτο δοκάρι αλλά αστοχεί.

20:28

72': Κίτρινη κάρτα στον Μούγιακιτς.

20:23

65': Αλλαγή για την Ξάνθη. Μπρίτο αντί Καντά.

20:20

64': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Θα βγει ο Μπρούνο και θα μπει ο Μούγιακιτς.

20:16

60': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηισαΐα.

20:15

Εκτελεί ο Κάστρο το πέναλτι στην αριστερή γωνία του Μέγιερι και μέσα, 2-1.

20:15

59': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

20:14

58': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

20:13

Καρασαλίδης και Κάστρο αλληλοσπρώχνονται, με τον Αργεντινό επιθετικό να μπουρδουκλώνεται και να πέφτει μόνος του. Δεν υπάρχει καμία παράβαση...

20:12

58': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ!

20:11

55': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, διώχνει ο Μπρούνο.

20:09

54': Φάουλ σαν κόρνερ από τα δεξιά για τον Ατρόμητο, το εκτελεί ο Γιαννούλης, αλλά ο Ζίβκοβιτς απομακρύνει με υπερένταση.

20:04

48': Σέντρα του Κιβρακίδη από τα δεξιά, ο Μπρούνο κάνει την κεφαλιά αλλά ο Ζίβκιοβιτς μπλοκάρει σταθερά.

20:01

46': Ξεκινά το δεύτερο μέρος.

20:01

Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Γιαννούλης αντί Ενσικουλού.

19:45

Φινάλε πρώτου ημιχρόνου, Ξάνθη και Ατρόμητος στο 1-1.

19:44

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

19:42

44': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

19:38

39': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Κάστρο πλασάρει, ο Κιβρακίδης απομακρύνει πάνω στη γραμμή και στην επαναφορά το σουτ του Κοβάσεβιτς περνά πάνω από τα δοκάρια.

19:34

Ο Κασάδο κάνει την παράλληλη σέντρα από τα αριστερά, ο Κάστρο αφήνει τη μπάλα και ο επερχόμενος Τζουρίτσκοβιτς σκοράρει για το 1-1.

19:34

35': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

19:32

33': Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη.

19:30

31': Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο.

19:27

28': Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς.

19:21

23': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:18

19': Κίτρινη κάρτα στον Τζουρίτσκοβιτς.

19:17

18': Οφσάιντ ο Καντά, σωστή υπόδειξη.

19:13

15': Φωνές από τον πάγκο της Ξάνθης για σπρώξιμο στον Καντά εντός περιοχής, «παίζετε» λέει ο Σκουλάς. Δεν υπήρχε το παραμικρό...

19:11

13': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ από την άλλη πλερά ο Μέγιερι και ο Σκουλάς καταλογίζει επιθετικό φάουλ.

19:10

12': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μπρούνο σεντράρει από τα δεξιά, ο Κουλούρης πιάνει αμαρκάριστος την κεφαλιά αλλά η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Ζίβκοβιτς.

19:06

8': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μπαριέντος κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, ψηλά άουτ.

19:04

Ο Βασιλακάκης βγαίνει απέναντι από τον Ζίβκοβιτς, πασάρει στο ύψος του πέναλτι στον αφύλακτο Κουλούρη ο οποίος σκοράρει στην άδεια εστία για το 0-1.

19:03

5': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

19:02

3': Γύρισμα του Καντά από τα αριστερά, σουτ του Κάστρο υπό πίεση, πάνω από τα δοκάρια.

19:01

Κακό διώξιμο από τον Ρισβάνη που φλερτάρει με το αυτογκόλ και κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά που δεν αποφέρει κάτι.

19:01

18:56

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:50

Οι Ακρίτες προέρχονται από το 2-2 με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ ενώ οι Περιστεριώτες είχαν παραχωρήσει εντός έδρας ισοπαλία με το ίδιο σκορ στον Παναιτωλικό.

18:43

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Ατρόμητο για τη 17η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.