0
20:56

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Καλή συνέχεια...

20:55

Πολύ τυχερός ο Άρης, παίρνει ένα τρίποντο, που δεν αξίζει. Αδικείται από αυτή την ήττα η Λαμία, που ήταν καλύτερη και είχε και περισσότερες ευκαιρίες.

20:54

Αποδοκιμασίες, παρά τη νίκη από τους οπαδούς του Άρη!

20:54

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Άρης - Λαμία 1-0.

20:51

Φάουλ για τον Άρη από τα αριστερά, 3-4 μέτρα από τη διαγώνιο της περιοχής της Λαμίας. Με φάλτσα απευθείας ο Ματίγια, περνά απ' όλους και... μέσα, 1-0!

20:51

90'+3: ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:51

90'+2: Κίτρινη στον Ασίγκμπα

20:50

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

20:49

Σουτ Παυλίδη από τα δεξιά, ο Ασίγκμπα διώχνει με τα πόδια για σιγουριά, μέσα από τη μικρή περιοχή και ενώ η μπάλα έδειχνε πως θα έφευγε άουτ.

20:48

90': Τρίτη αλλαγή και για τη Λαμία. Ο Σκόνδρας στη θέση του Μπερτόλιο.

20:44

86': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Άρη ο Παντελίδης. Ο Παυλίδης αντί του Μενέντες.

20:44

86': Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασίγκμπα στη θέση του Καραμάνου.

20:41

82': Κόρνερ από τα δεξιά για τον Άρη με τον Ματίγια... Σε νέο κόρνερ απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι. Με τον ίδιο εκτελεστή και την ίδια πλευρά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:40

Παίζει ανοιχτά έδρα ο ρέφερι του αγώνα... Ειδικά στον πειθαρχικό έλεγχο.

20:40

81': Κίτρινη στον Μπαράλες...

20:38

79': Καλή ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα Ντιγκινί από τα δεξιά και χαμηλά, ο Γιουνές από το πρώτο δοκάρι, σουτ, άουτ.

20:37

78': Ο Μενέντεθ από τα δεξιά, τακουνάκι στην κίνηση του Γιουνές, δεν αιφνιδιάζεται ο Σαράνοβ.

20:34

Αγκωνιά Βέλεθ σε Επστάιν σε διεκδίκηση εκτός περιοχής. Παίζει βρώμικα με την ανοχή του Μανούχου ο κεντρικός αμυντικός του Άρη.

20:32

Φτάσαμε στο 74' πλέον... Ανώτερη και επιθετικά πλέον η Λαμία. Έχει τα χάλια του ο Άρης και είναι τυχερός, που δεν έχει βρεθεί ήδη πίσω στο σκορ.

20:29

71': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Σέντρα Επστάιν από τα αριστερά, προβολή στο πρώτο δοκάρι και στη διαγώνιο της μικρής περιοχής από τον Μπαράλες, η μπάλα ούτε δύο μέτρα έξω από το δεξί δοκάρι του Κουέστα!

20:29

Βιαστικό σουτ Μπερτόλιο, λίγο έξω από το ημικύκλιο, αρκετά μέτρα άουτ.

20:27

69': Κόρνερ από τα δεξιά για τον Άρη με τον Ματίγια, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.

20:26

68': Σουτ από τον Μπεχαράνο από θέση έξω αριστερά, άστοχο.

20:25

66': Ο Γκαρσία από τα δεξιά και πλάγια το σουτ, ο Σαράνοβ σε κόρνερ. Εκτελεί ο Ματίγια από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:24

65': Εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά ο Επστάιν, η μπάλα απομακρύνεται από τους αμυντικούς του Άρη.

20:23

64': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ωραίο σουτ Μπερτόλιο από θέση μέσα δεξιά, με πολλά φάλτσα, σωτήρια ο Κουέστα με τα ακροδάκτυλα διώχνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:22

63': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Επτσάιν μέσα, Τομάς έξω για τη Λαμία.

20:22

63': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη, προκειμένου να γίνει πιο επιθετικός. Ο Γιουνές αντί του Μαρτίνες

20:20

62': Κίτρινη στον Βασιλαντωνόπουλο.

20:20

Ετοιμάζει Γιουνές και άργησε τελικά ο Παντελίδης...

20:18

60': Επικίνδυνη σέντρα Βαλεριάνου από τα αριστερά και παράλληλα της εστίας της Λαμίας, η μπάλα κοντράρει στον Καραμάνο, αλλά ο Σαράνοβ δεν έχει πρόβλημα.

20:17

59': Κίτρινη στον Πλάτσικα. Τρεις κάρτες στη Λαμία, μία για τον Άρη μέχρι τώρα από τον ρέφερι Μανούχο.

20:16

58': Πρώτη αξιόλογη στιγμή για τη Λαμία. Σουτ Μπερτόλιο έξω από το ημικύκλιο και στην ευθεία, ο Κουέστα, μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο.

20:11

53': Μια σέντρα του Κωνσταντινίδη, άουτ... Ούτε τελική δεν είναι αυτή. Μόλις μία μετρά ο Άρης σε όλο το ματς μέχρι τώρα.

20:08

50': Κίτρινη στον Τομάς.

20:07

Σηκώνει παίκτες για προθέρμανση ο Σάββας Παντελίδης. Είναι απαραίτητες οι διορθωτικές κινήσεις για τον Άρη.

20:05

Κρύο στη Θεσσαλονίκη, στους 3 βαθμους Κελσίου η θερμοκρασία αυτή τη στιγμή.

20:04

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές.