2
20:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:58

Παναθηναϊκός και Ξάνθη αναδεικνύονται ισόπαλοι 2-2, σε ένα ματς με δραματικό φινάλε.

20:58

Τέλος του αγώνα.

20:57

Εκτελεί το πέναλτι ψηλά στη δεξιά πλευρά του Διούδη ο Κάστρο και γκολ, 2-2.

20:57

90+7': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

20:56

90+6': Κίτρινη κάρτα στον Διούδη.

20:54

90+4': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Μαυρομμάτης τραβάει τον Κάστρο και τον ανατρέπει καθαρά.

20:54

90+4': Κόρνερ για την Ξάνθη, προωθείται και ο Ζίβκοβιτς αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:52

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα.

20:51

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:49

89': Τρίτη αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να αφήνει τη θέση του στον Κουλιμπαλί.

20:46

86': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Έξω ο Μελιόπουλος, μέσα ο Αλμέιδα.

20:41

81': Αλλαγή για την Ξάνθη. Σαρπόνγκ αντί Μπρίτο.

20:40

80': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Κάθετη του Βέργου στον Μακέντα, ο Ιταλός βγαίνει φάτσα με τον Ζίβκοβιτς, πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ της Ξάνθης αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:39

79': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Χατζηγιοβάνης, ψηλά άουτ.

20:38

78': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη για φάουλ στον Μακέντα λίγο έξω από την περιοχή.

20:37

77': Κίτρινη κάρτα στον Μακέντα.

20:36

Από το κόρνερ, η μπάλα απομακρύνεται από την άμυνα της Ξάνθης και φτάνει στον Κάτσε ο οποίος πιάνει ένα τρομερό σουτ, στέλνοντας τη μπάλα στη συμβολή των δοκών.

20:34

75': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:32

73': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Χατζηθεοδωρίδης αντί Μπουζούκη.

20:31

70': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπαριέντος στη θέση του Καντά.

20:28

Ο Χατζηγιοβάνης εκτελεί κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Δώνη που σουτάρει, ο Σιλά διώχνει πάνω στη γραμμή με το γόνατο και στην επαναφορά ο Κολοβέτσιος με κεφαλιά κάνει το 2-1.

20:27

68': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:26

63': Ακυρώνεται γκολ του Βέργου ως οφσάιντ. Σωστή υπόδειξε, ήταν εκτεθειμένος ο φορ του Παναθηναϊκού.

20:25

63': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Χατζηγιοβάνη να εκτελεί το κόρνερ, τον Βέργο να κάνει την προβολή και τον Ζίβκοβιτς να λέει ξανά «όχι».

20:23

62': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί το κόρνερ ο Χατζηγιοβάνης, ο Δώνης σουτάρει με τον μηρό αλλά ο Ζίβκοβιτς αποκρούει εντυπωσιακά και στη συνέχεια ο Σιλά απομακρύνει σε κόρνερ προ του Ινσούα.

20:22

62':Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά.

20:20

60': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μουνιέ αφήνει τη θέση του στον Βέργο.

20:16

55': Σε θέση οφσάιντ Μακέντα και Χατζηγιοβάνης, σωστή υπόδειξη.

20:12

52': Κίτρινη κάρτα στον Τζουρίτσκοβιτς.

20:09

Ο Ινσούα κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, ο Χατζηγιοβάνης δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα φτάνει στον Μπουζούκη ο οποίος με δυνατό σουτ νικά τον Ζίβκοβιτς για το 1-1. Διαμαρτυρήθηκαν για σπρώξιμο του Σιλά στον Χατζηγιοβάνη οι «πράσινοι», αλλά λίγη σημασία έχει αφού στην εξέλιξη της φάσης μπήκε γκολ...

20:08

48': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:06

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

19:47

Η Ξάνθη προηγείται με 0-1 του Παναθηναϊκού χάρις στο γκολ του Κάστρο στο 19'.

19:47

19:46

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

19:44

44': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μακέντα.

19:43

43': Βολίδα του Μπουζούκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αποκρούει ο Ζίβκοβιτς.

19:42

42': Οφσάιντ ο Μακέντα, σωστό.

19:37

36': Οι Ακρίτες φεύγουν πολύ επικίνδυνα στην κόντρα και απειλούν και για δεύτερο γκολ.

19:31

29': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Γιόχανσον πιάνει ένα γεμάτο σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Ζίβκοβιτς αποκρούει σε κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:28

28': Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα.

19:24

23': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

19:23

22': Οφσάιντ ο Μουνιέ, ήταν λίγο πιο μπροστά ο Γάλλος χαφ.

19:20

Ο Καντά πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ λίγο μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Κάστρο, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα. 0-1 για τους Ακρίτες.

19:20

19': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

19:18

18': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Σιλά κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα κοντράρει στον Κολοβέτσιο και ο Διούδης αποκρούει στη δεξιά του γωνία σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

19:14

14': Κίτρινη κάρτα στον Μελιόπουλο.

19:13

13': Οφσάιντ ο Χατζηγιοβάνης, ήταν εκτεθειμένος ο νεαρός άσος του Παναθηναϊκού.

19:11

11': Καλή στιγμή για την Ξάνθη, με τον Μπρίτο να σεντράρει από τα αριστερά, τον Κάστρο να πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και τη μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Διούδη.

19:09

9': Οφσάιντ ο Μακέντα, σωστή υπόδειξη.

19:07

Συμπληρώθηκαν πέντε λεπτά, χωρίς φάση στο ΟΑΚΑ.

19:01

18:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο υπό τους ήχους του ύμνου του Παναθηναϊκού.

18:54

Στους 5 βαθμούς η θερμοκρασία αυτή τη στιγμή στο ΟΑΚΑ.

18:51

Στο ματς του πρώτου γύρου οι «πράσινοι» είχαν επικρατήσει με 0-1 στα Πηγάδια με γκολ του Μπουζούκη.

18:46

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την Ξάνθη για τη 16η αγωνιστική της Β’ Εθνικής ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Διούδης, Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Ινσούα, Δώνης, Κάτσε, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Μουνιέ, Μακέντα
Αναπ: Ξενόπουλος, Κουλιμπαλί, Βέργος, Χατζηθεοδωρίδης, Άλτμαν, Τζανδάρης, Εμμανουηλίδης