0
19:09

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

19:08

Ανέβασε την απόδοση του ο Ολυμπιακός, που ήταν καλύτερος, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Έτσι όλα θα κριθούν στη ρεβάνς του "Γ. Καραϊσκάκης".

19:07

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ξάνθη - Ολυμπιακός 0-0.

19:07

90'+4: Σουτ Κασάδο από θέση μέσα δεξιά, ο Σα μπλοκάρει.

19:05

90'+2: Παραλίγο αυτογκόλ για την Ξάνθη... Γέμισμα Κούτρη από τα αριστερά, Κασάδο και κόρνερ... Ναουέλ στην εκτέλεση από τα αριστερά, Τοροσίδης, δύσκολη κεφαλιά, πολλά μέτρα άστοχη.

19:05

90'+1: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Κούτρη από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:04

90'+1: Ολοκληρώνει και η Ξάνθη τις αλλαγές της. Ο Αλμέιδα αντί του Κοβάσεβιτς.

19:04

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

19:01

88': Σέντρα φλατσαριστή του Τζουρίτσκοβιτς από θέση έξω δεξιά, σε σουτ μετατρέπεται, άουτ.

18:58

85': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μελισσόπουλος στη θέση του Μπρίτο.

18:57

84': Κίτρινη στον Νάτχο.

18:54

81': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης από τα αριστερά στην εκτέλεση, κεφαλιά-υποδοχή Τοροσίδη, σουτ χωρίς δύναμη από τη μικρή περιοχή του Νάτχο υπό πίεση, στην πλάτη του Λισγάρα και στην αγκαλιά του Ζίβκοβιτς η μπάλα.

18:52

79': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Δυνατό σουτ Κοβάσεβιτς λίγο έξω από την περιοχή, μισό μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σα.

18:48

75': Και η τρίτη αλλαγή του Ολυμπιακού από τον Πέδρο Μαρτίνς. Ο Χασάν αντί του Γκερέρο.

18:41

68': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Νάτχο αντί του Μ. Καμαρά.

18:39

65': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Φορτούνη, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:37

64': Συρτό σουτ Μασούρα από θέση έξω δεξιά, πέφτει και μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

18:34

61': Ο Γ. Μασούρας στη θέση του Φετφατζίδη. Ντεμπούτο με τα "ερυθρόλευκα" για τον πρώην άσο του Πανιωνίου.

18:33

60': Οφσάιντ ο Μπρίτο, σωστή υπόδειξη.

18:32

59': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο νεοαποκτηθείς Μπαριέντος αντί του Καντά.

18:31

58': ΔΟΚΑΡΙ (δέυτερο) για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Καλοτραβηγμένη σέντρα Τοροσίδη από τη δεξιά διαγώνια και έξω από την περιοχή, σηκώνεται από το ύψος του πέναλτι ο Φορτούνης, η μπάλα σταματά στην αριστερή δοκό της εστίας του Ζίβκοβιτς.

18:26

53': Οφσάιντ Μεριά, στη συνέχεια της φάσης Βούκοβιτς, σκοράρει με το κεφάλι, αλλά δεν μετρά το γκολ. Σωστά ήταν εκτεθειμένος ο αμυντικός του Ολυμπιακού στο ξεκίνημα της φάσης.

18:25

52': Κίτρινη στον Κ. Καμαρά.

18:24

51': Κίτρινη στον Μεριά.

18:23

50': Ο Φετφατζίδης μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, καθυστερεί, διώχνει ο Κ. Καμαρά.

18:20

47': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Από τα αριστερά ο Φορτούνης πλασαριστά σε Φετφατζίδη, σέντρα από τον πρώτο και νέο κόρνερ. Εκτελεί απευθείας αυτή τη φορά ο Φορτούνης, μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

18:19

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.