0
16:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:52

Η Κέρκυρα επικρατεί με 1-0 του Πλατανιά και τον προσπερνά στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

16:52

Λήξη του αγώνα.

16:47

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:46

90': Τρίτη αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Σανδραβέλης παίρνει τη θέση του Σιατραβάνη.

16:45

89': Μακρινό διαγώνιο σουτ του Σινγκ από τα αριστερά, άουτ.

16:41

85': Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Χ. Ποζατζίδης αντί Ρουσσάκη.

16:40

84': Κίτρινη κάρτα στον Βίλα.

16:35

78': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Έξω ο Κόντος, μέσα ο Βίλα.

16:33

76': Δεν βλέπουμε μπάλα στο δεύτερο ημίχρονο. Πολλές οι διακοπές λόγω τραυματισμών παικτών ενώ δεν υπάρχει υποψία ευκαιρίας.

16:30

Προσφέρθηκαν οι πρώτες βοήθειες στον Κόντο και το παιχνίδι συνεχίζεται.

16:29

73': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Κόντος.

16:27

71': Οφσάιντ ο Τουράμ, σωστό.

16:22

67': Διπλή αλλαγή για τον Πλατανιά. Λάζιτς και Σινγκ αντί Μποσέτι και Τσαμούρη αντίστοιχα.

16:16

58': Κόρνερ για τον Πλατανιά από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

16:14

58': Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ζορμπάς αφήνει τη θέση του στον Νίκιτς.

16:11

Δέκα λεπτά συμπληρώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο.

16:06

49': Κίτρινη κάρτα στον Ουές.

16:02

15:46

Η Κέρκυρα προηγείται με 1-0 του Πλατανιά, χάρις στο γκολ του Τουράμ στο φινάλε του πρώτου μέρους.

15:46

15:45

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

15:44

Το γκολ μπήκε ενώ οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με δέκα παίκτες, καθώς ο Τσαμούρης είχε βγει εκτός γηπέδου λόγω τραυματισμού.

15:43

Εξαιρετική σέντρα του Λινάρδου από την γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά, ο Τουράμ πετάγεται στην καρδιά της άμυνας του Πλατανιά και με κεφαλιά νικά τον Γκοτ για το 1-0.

15:43

45': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

15:40

41': Οφσάιντ ο Σιατραβάνης, σωστή υπόδειξη.

15:35

36': Κόρνερ για τον Πλατανιά από τα δεξιά. Το εκτελεί ο Νίλι, αλλά ο Λινάρδος διώχνει στο πρώτο δοκάρι.

15:32

34': Κόρνερ για τον Πλατανιά από τα δεξιά, απομακρύνουν με πολύ κόπο οι γηπεδούχοι.

15:29

31': Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ουές σεντράρει από τα δεξιά, ο Παπανικολάου δίχως πίεση κάνει την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:27

28': Ο Ουές κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Καραγκούνης αφύλακτος στο ύψος της μεγάλης περιοχής πιάνει ένα σουτ αλλά είναι πολύ άστοχο.

15:25

27': Κίτρινη κάρτα στον Πουρζιτίδη.

15:23

Είναι πολύ κακός ο αγωνιστικός χώρος και σε πολλές περιπτώσεις δυσκολεύει τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών.

15:21

Ξεκινά εκ νέου στο λεπτό το ματς.

15:20

22': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Γκοτ και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

15:19

21': Ο Κόντος εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από αρκετά πλάγια θέση και δεξιά, διώχνει ο Γκοτ.

15:15

16': Ο Σιατραβάνης υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ, αλλά καλυπτόταν.

15:13

15': Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Λινάρδος πιάνει μία κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα περνά λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γκοτ.

15:11

13': Σουτ του Ν. Κρητικού από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ.

15:09

10': Κόρνερ για την Κέρκυρα από τα δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο Γκολτζ.

15:06

8': Κόρνερ για τον Πλατανιά από τα δεξιά. Εκτελεί ο Νίλι, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Λινάρδος και στην επαναφορά ο Παπανικολάου με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αστοχεί απελπιστικά.

15:03

4': Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Σέντρα του Κούρου από τα αριστερά, ο Σιατραβάνης γυρίζει επικίνδυνα αλλά ο Τουράμ δεν μπορεί να μπει στη φάση.

14:59

14:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:51

Οι Φαίακες βρίσκονται μαζί με τον Εργοτέλη στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς, δύο λιγότερους από τον τρίτο Πλατανιά.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στην Κέρκυρα και τον Πλατανιά, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Κούρος, Θεοδωράκης, Ιωάννου, Ν. Κρητικός, Ζορμπάς, Λινάρδος, Κόντος, Σιατραβάνης, Τουράμ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Γκοτ, Ρουσσάκης, Κόρτσνταμ, Πουρζιτίδης, Ουές, Τσαμούρης, Μποσέτι, Καραγκούνης, Παπανικολάου, Νίλι, Μπιανκόνι
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Θανασιάς (Ηπείρου), Λιόντος (Ηπείρου) 4ος: Ζαμπάλας (Ηπείρου)