4
21:20

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:20

Η ΑΕΛ κερδίζει άνετα με 0-4 τον Απόλλωνα Πόντου και προκρίνεται στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.

21:19

Λήξη του αγώνα.

21:18

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:16

87': Γέμισμα από τον Πίτι, βολέ στη κίνηση από τον Χαλάτση, πάνω από τα δοκάρια.

21:12

85': Σουτ στη κίνηση από τον Κούνιτς, αποκρούει ξανά ο Πολίτης.

21:11

84': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μπάλλας αφήνει τη θέση του στον Χαλάτση.

21:08

81': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Κούνιτς σουτάρει από κονά αλλά ο Πολίτης, μπλοκάρει με την κοιλιά.

21:05

77': Πλασέ του Λεοζίνιο μέσα από την περιοχή και αριστερά, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

21:01

76': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Έξω ο Ζίζιτς, μέσα ο Μπάμης.

20:59

Ο Κούνιτς στρώνει ωραία στον Νούσιος που πλασάρει από το ύψος του πέναλτι για το 0-4.

20:59

71': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:57

Ο Νούσιος σουτάρει από την μικρή περιοχή, ο Πολίτης αποκρούει και ο Ζίζιτς στην επαναφορά σκοράρει για το 0-3.

20:57

70': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:54

67': Επιθετικός μόνολογος της ΑΕΛ το ματς, ακίνδυνοι οι Πόντιοι.

20:51

63': Εκτελεί το πέναλτι ο Κούνιτς, αλλά αστοχεί.

20:50

62': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Ο Πολίτης πέφτει στα πόδια του Κούνιτς και τον ανατρέπει καθαρά. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο γκολκίπερ των γηπεδούχων.

20:45

57': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Σουτ του Λεοζίνιο από το σημείο του πέναλτι, ο Πολίτης βρίσκει τη μπάλα και στη συνέχεια αυτή χτυπά στη δεξιά κάθετη δοκό του. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Χοτζάλι κάνει το γύρισμα αλλά ο Κούνιτς αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

20:39

52': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Γέμισμα από τα δεξιά, σουτ του Καρανίκα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τριποτσέρης σκοράρει αλλά υποδεικνύεται ορθώς σε θέση οφσάιντ.

20:39

51': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά.

20:35

47': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

20:32

20:18

Η ΑΕΛ είναι καλύτερη και προηγείται δίκαια με 0-2 του Απόλλωνα Πόντου.

20:18

20:17

Παράλληλα του Χοτζάλι από τα δεξιά, ο Πίτι κάνει τσαφ, η μπάλα φτάνει στον Λεοζίνιο που κάνει και αυτός τσαφ αλλά με δεύτερη προσπάθεια στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα από κοντά.

20:16

45+1': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:15

44': Σουτ του μπάλα εκτός περιοχής, άουτ.

20:12

41': Οφσάιντ ο Νούσιος, αλλά καλυπτόταν. Λανθασμένη υπόδειξη από τον βοηθό.

20:11

40': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Πόντου. Κάθετη του Δημητριάδη στον Τσουμάνη, που επιχειρεί το σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, άουτ.

20:08

38': Μακρινό σουτ του Πίτι, είναι στη σωστή θέση ο Πολίτης και μπλοκάρει.

20:07

36': Ελέγχει πλήρως το παιχνίδι η ΑΕΛ.

20:01

Ο Χοτζάλι κάνει συρτή σέντρα από τα δεξιά, αλλά ο Κύρκου στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του. Αυτογκόλ και 0-1.

20:01

31': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

19:57

26': Σε θέση οφσάιντ ο Κούνιτς, σωστό.

19:55

24': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Νούσιου.

19:53

22': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Ο Πίτι πασάρει στον Λεοζόνιο, ο οποίος πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, στην αριστερή κάθετη δοκό του Πολίτη η μπάλα.

19:52

22': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Νούσιος αντί Σαχίτι.

19:47

16': Ευκαιρία για τον ΑΕΛ! Υπέροχη πάσα του Λεοζίνιο στον Σαχίτι που κατεβάζει και σουτάρει από θέση τετ α τετ με τον Πολίτη αλλά ο γκολκίπερ των Πόντιων αποκρούει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:45

14': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα αριστερά. Εκτελείται πλασαριστά αλλα΄δεν αποφέρει κάτι.

19:44

12': Προσπαθεί να επιβάλλει τον ρυθμό της η ΑΕΛ.

19:38

Σε τραγική κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος...

19:37

6': Μακρινό σουτ του Πίτι, αρκετά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πολίτη η μπάλα.

19:34

4': Σουτ του Πίτι από τα όρια της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ.

19:31

19:27

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:26

Στους 5 βαθμούς η θερμοκρασία στην Καλαμαριά.

19:25

Οι δύο ομάδες έχουν από τρεις βαθμούς επομένως θέλουν τη νίκη για να προκριθούν.

19:24

Ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος για την Τετάρτη (19/12) αλλά δεν διεξήχθη λόγω προβλήματος με την ηλεκτροδότηση των πυλώνων του γηπέδου.

19:13

Καλησπέρα σας, η αναμέτρηση ανάμεσα στον Απόλλωνα Πόντου και την ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδος, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Πολίτης, Δαλιανόπουλος, Σπόλιαριτς, Δημητριάδης, Τσουμάνης, Κυβελίδης, Θεολόγου, Αμαραντίδης, Κύρκου, Δαμουλάκης, Καλαϊτζίδης
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Σουντουρά, Γεωργιάδης, Πουρτουλίδης, Σαμαράς, Ολαϊτάν