Τέλος αγώνα! Μεγάλη νίκη-πρόκριση για τον Εργοτέλη με 3-2 επί του Άρη!

Πιέζει ο Άρης συνεχώς...

19:02

4 λεπτά καθυστερήσεις.

19:01

88': Τρομερή διπλή επέμβαση του Κατσιμήτρου πριν η μπάλα περάσει την γραμμη, σε σουτ του Ντιγκινί. Τεράστια ευκαιρία έχασε για να ισοφαρίσει ο Άρης.

18:57

85': Κάνει το δυνατό σουτ ο Γιουνές, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

18:55

82': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μαζουλουξής στη θέση του Ιατρούδη.

18:46

Ο Ντιγκινί εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και μειώνει σε 3-2.

18:46

74': ΓΚΟΛ για τον ΆΡΗ και 3-2!

18:45

73': Πέναλτι για τον Άρη. Κάνει χέρι ο Κοζορώνης στην περιοχή της ομάδας του.

18:41

69': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μέσα Καπνίδης, έξω Μπουρσέλης.

18:34

Πιέζει πλέον ο Άρης... Σε θέση άμυνας οι γηπεδούχοι.

18:33

Να αναφέρουμε ότι ο Άρης με ισοπαλία είναι η ομάδα που θα πάρει την πρόκριση. Αν όμως νικήσει ο Εργοτέλης, τότε αυτός θα εξασφαλίσει το εισιτήριο πρόκρισης!

18:29

Ο Ντιγκινί με διαγώνιο σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και μειώνει για τον Άρη σε 3-1.

18:29

57': ΓΚΟΛ για τον ΆΡΗ!

18:25

Μέσα ο Σιώπης, έξω ο Μπάσα για τον Άρη.

18:25

Η άμυνα του Άρη αλλού πατά και αλλού βρίσκεται! Ο Έφορντ φεύγει μόνος από το κέντρο του γηπέδου, πλασάρει τον Καντιμοίρη και κάνει το 3-0 για τον Εργοτέλη!

18:24

52': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ και 3-0!

18:22

Ο Έφορντ βλέπει το αμυντικό κενό του Άρη, κάνει το γύρισμα για τον Ιατρούδη που με πλασέ σε κενή εστία γράφει το 2-0.

18:21

49': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

18:20

Αλλαγή και για τον Εργοτέλη. Μέσα ο Μπουτσάκης, έξω ο Κατσούρης.

18:20

Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Ματέο, έξω ο Μαρτίνες.

18:17

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

18:03

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Μπροστά ο Εργοτέλης με 1-0.

18:02

Καθυστερήσεις πλέον στο Παγκρήτιο Στάδιο.

17:59

Ο Τσέλιος κάνει το σουτ, διώχνει ο Καντιμοίρης, με τον Μπουρσέλη να παίρνει το... ριμπάουντ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

17:58

44' ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

17:55

41': Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Βέλεθ, μέσα ο Δεληζήσης.

17:53

Μπαίνουμε στα τελευταία 7 λεπτά του αγώνα. Χωρίς κλασικές ευκαιρίες ο αγώνας.

17:49

Η ομάδα του Παντελίδη είναι σαφώς ανώτερη, δεν μπορεί να κυκλοφορήσει μπάλα ο Εργοτέλης.

17:45

30': Ο Κοζορώνης κάνει ένα επικίνδυνο γέμισμα, μπλοκάρει ο Καντιμοίρης.

17:37

Πιέζει ο Άρης, ψάχνει το γκολ.

17:37

23': Ο Κατσιμήτρος αντιδρά ξανά σωστά, σε σουτ του Μαρτίνες αυτή τη φορά.

17:32

18': Ο Μπάσα κάνει το δυνατό σουτ, διώχνει ο Κατσιμήτρος.

17:24

10: Ο Άρης έχει ανεβάσει ρυθμούς και φτάνει όλο και περισσότερο προς την περιοχή του Εργοτέλη.

17:22

Ανοιχτό παιχνίδι έως τώρα. Η μπάλα πάει πάνω-κάτω, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ.

17:18

Ελάχιστον κόσμο βρίσκεται στο Παγκρήτιο Στάδιο. Υπάρχουν και περίπου 20 φίλοι του Άρη.

17:16

Έγινε η σέντρα για τον Εργοτέλη, ο Έφορντ δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή.

17:15

Ξεκίνησε ο αγώνας

17:10

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Εργοτέλη και τον Άρη για το Κύπελλο Ελλάδος.

01:01

Το ματς ξεκινά στις 17:15 της Πέμπτης (20/12).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Κατσιμήτρος, Κοζορώνης, Γιακούμπου, Οικονόμου, Μπάτζιος, Μπουρσέλης, Μπρους, Τσέλιος, Ιατρούδης, Έφορντ, Κατσούρι.
ΑΡΗΣ
Καντιμοίρης, Τζανακάκης, Μενέντεθ, Βέλεθ, Μάβραϊ, Μπάσα, Ματίγια, Μαρτίνες, Γκάμα, Ντιγκινί, Γιουνές.
Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς). Βοηθοί: Δημόπουλος Νικόλαος (Φλώρινας) - Σινιοράκης Αντώνιος (Χανίων). 4ος: Τσαγκαράκης Πέτρος (Χανίων)