Η Λαμία με μία επιβλητική νίκη περνάει στους «16» του Κυπέλλου.

16:51

Λήξη του αγώνα.

16:51

Προφανώς και η Λαμία είναι η ομάδα που παίρνει την πρόκριση, καθώς ο Βόλος χάνει με 1-3 από την ΑΕΚ στο άλλο παιχνίδι.

16:47

Ο Βασιλαντωνόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή γράφει το 0-7 για την Λαμία!

16:46

88'': ΓΚΟΛ για την ΛΑΜΙΑ! 0-7!

16:39

Φοβερά πράγματα στον αγωνιστικό χώρο. Κάθε επίθεση και γκολ για την Λαμία. Αυτή τη φορά ο Ρόμανιτς με πλασέ μέσα από την περιοχή κάνει το 0-6!

16:38

81': ΓΚΟΛ για την ΛΑΜΙΑ και 0-6!

16:37

Ο Μπαράλες στρώνει την μπάλα στον Τσούκαλο, στο ύψος του πέναλτι και αυτός με ψύχραιμο σουτ γράφει το 0-5!

16:37

79: ΓΚΟΛ για την ΛΑΜΙΑ!

16:36

79': Καλή στιγμή για την Λαμία, με τον Μπαράλες να μην βρίσκει δίχτυα από κοντά.

16:35

Όπως πάνε τα πράγματα έως τώρα στα δύο παιχνίδια του ομίλου, η Λαμία περνάει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

16:35

Συνεχίζει στην επίθεση η Λαμία.

16:29

Η Λαμία ψάχνει ένα ακόμα γκολ, ώστε να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση. Η Λαμία θέλει να έχει καλύτερη επίθεση από τον Βόλο για να προκριθεί.

16:27

Φοβερή η Λαμία. Ο Κωστίκας κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα των γηπεδούχων.

16:26

69': ΓΚΟΛ για την ΛΑΜΙΑ και 0-4!

16:26

Ο Μπαράλες μέσα από την περιοχή κάνει το κοντρόλ και το σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Απόλλωνα και 0-3 για την Λαμία!

16:25

67': ΓΚΟΛ για την ΛΑΜΙΑ!

16:24

67': Τρίτη αλλαγή για την Λαμία, ο Κωστίκας στην θέση του Καραγκούνη.

16:22

Πολύ ωραίο τακουνάκι του Καραγκούνη στον Μπουλούλη, αυτός κάνει το μονοκόματο σουτ μέσα από την περιοχή, γράφοντας το 0-2 για την Λαμία.

16:22

64': ΓΚΟΛ για την Λαμία.

16:21

63': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα, ο Μπέικος παίρνει την θέση του Λουκάο.

16:20

Η Λαμία συνεχώς βρίσκεται στην επίθεση, ψάχνει κι άλλο τέρμα.

16:15

57': Τρομερή επέμβαση κάνει ο Μαντζάρης σε κοντινό σουτ που επιχείρησε ο Ρόμανιτς.

16:15

57': Δεύτερη αλλαγή για την Λαμία. Μέσα Μπαράλες, έξω Παπαργυρίου.

16:14

56': Αλλαγή για την Λαμία. Μέσα Βασιλαντωνόπουλος, έξω Καρυπίδης.

16:10

52': Φάση με συνεχή πίεση στην άμυνα του Απόλλωνα, όμως τα σουτ των παικτών της Λαμίας κόντραραν στην άμυνα των γηπεδούχων.

16:08

50': Οι Θεσσαλοί πατούν καλύτερα στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους.

16:03

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

16:03

Ο Κοντοθανάσης μπαίνει στην θέση του Μπιμάι στην πρώτη αλλαγή της Λαμίας

16:02

Οι δύο ομάδες ξανά στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος του αγώνα.

15:48

Τέλος του ημιχρόνου. 0-1 μπροστά στο σκορ η Λαμία.

15:47

Ένα λεπτό καθυστερήσεις.

15:44

43': Κεφαλιά του Μπουλούλη, μπλοκάρει ο Μαντζάρης.

15:40

40': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Επστάιν, η μπάλα περνάει άουτ.

15:36

35': Καλό σουτ κάνει ο Τσούκαλος για την Λαμία, διώχνει με δυσκολία ο Μαντζάρης.

15:33

33': Κίτρινη κάρτα στον Μπιμάι του Απόλλωνα.

15:29

Η ομάδα της Λαμίας είναι πιο επιθετική και πιέζει για να πετύχει και δεύτερο τέρμα.

15:24

24': Σουτάρει ο Καμπέρης για τον Απόλλωνα, μπλοκάρει ο Μελίσσας.

15:23

22': Ο Καραγκούνης δοκιμάζει το μακρινό σουτ, μπλοκάρει ο Μαντζάρης.

15:21

Κίτρινη κάρτα στον Παπαργυρίου της Λαμίας.

15:19

18' Δοκάρι για την Λαμία! Μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Επστάιν, η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων.

15:18

Να σημειωθεί πως και ο αγωνιστικό χώρος δεν είναι καλός και σίγουρα δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

15:18

Δεν έχει καλό ρυθμό το ματς, με το παιχνίδι να παίζεται κυρίως στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

15:12

Ο Επστάιν κάνει όμορφη σέντρα από τα αριστερά και ο Ασίγκμπα με καλό άλμα και άπιαστη κεφαλιά ανοίγει το σκορ για την Λαμία.

15:11

10': ΓΚΟΛ για την ΛΑΜΙΑ!

15:09

Οι φιλοξενούμενοι έχουν την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

15:06

Για να περάσει η Λαμία χρειάζεται ευρεία νίκη επί του Απόλλωνα Λάρισας και παράλληλα ευρεία νίκη της ΑΕΚ στον Βόλο.

15:04

2': Μία σέντρα από τον Επστάιν για την Λαμία, διώχνει ο Σουλιώτης.

15:02

Σέντρα στο παιχνίδι

14:58

Σε δύο λεπτά αναμένουμε τη σέντρα του αγώνα.

14:52

Η Λαμία στον δεύτερο όμιλο έχει μόλις έναν βαθμό, ενώ ο Απόλλων Λάρισας κανέναν.

14:48

Σε λιγότερο από 15 λεπτά θα ξεκινήσει ο αγώνας του Απόλλωνα Λάρισας με την Λαμία, για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου.

14:47

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr

01:01

Το ματς ξεκινά στις 15:00 της Πέμπτης (20/12).

Μαντζάρης, Καμπέρης, Σκούπρα, Χατζής, Κοντοές, Μπιμάι, Σουλιώτης, Λίταινας, Λούκας Ράμος, Λουκάο, Κουρτετσιώτης.
ΛΑΜΙΑ
Μελίσσας, Παπαργυρίου, Καρυπίδης, Καραγκούνης, Αναστασιάδης, Ρόμανιτς, Σκόνδρας, Επστάιν, Τσούκαλος, Ασίγκμπα, Μπουλούλης.
Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλία). Βοηθοί: Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής), Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής): Τέταρτος: Φώτιος Νταούλας (Δυτικής Αττικής).