3
16:53

Ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr, καλό σας απόγευμα.

16:52

Ο ΟΦΗ χωρίς να δυσκολευτεί επικράτησε εκτός έδρας της Κέρκυρας με 3-0 και εξασφάλισε την πρωτιά στον 7ο όμιλο και φυσικά την πρόκριση του στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

16:52

Τέλος του αγώνα.

16:50

90+1': Σουτ για τον ΟΦΗ με τον Νοικοκυράκη, η μπάλα περνάει άουτ.

16:45

Οι Κρητικοί βγαίνουν ιδανικά στην αντεπίθεση, ο Βουό γίνεται ο τελικός αποδέκτης της μπάλας και με πλασέ έκανε το 0-3.

16:44

84': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ και 0-3!

16:43

84': Ο Σωτηρίου διώχνει το πλασέ του Μότα και κρατάει το μηδέν για την εστία του.

16:40

81': Η πρώτη πραγματικά καλή στιγμή της Κέρκυρας στο ματς. Ο Τουράμ κάνει την σέντρα, με την κεφαλιά του Μότα να περνάει λίγο άουτ.

16:38

79': Αλλαγές για την Κέρκυρα. Μέσα οι Τουράμ, Σιατραβάνης και έξω οι Ινάσιο, Βίλα.

16:34

75': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω Ντίνας, μέσα ο νεαρός Νοικοκυράκης.

16:30

71': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Μέσα Σπίνουλας, έξω Σανδραβέλης.

16:24

66': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα Κομεσίδης, έξω Ποτουρίδης.

16:23

63': Η Κέρκυρα απειλεί με το φάουλ του Μότα, μπλοκάρει όμως ο Σωτηρίου.

16:21

61': Ο Σασί ξανά μέσα από την περιοχή κάνει το σουτ, η μπάλα φεύγει άουτ.

16:14

55': Νέο σουτ για τον ΟΦΗ, αυτή τη φορά από τον Σασί, διώχνει ο Αθανασόπουλος.

16:11

51': Ο Βουό κάνει το σουτ, η μπάλα φεύγει άουτ.

16:07

47': Ένα δυνατό σουτ του Μότα για την Κέρκυρα, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

16:04

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

15:49

Ο ΟΦΗ βρίσκεται δικαίως μπροστά στο σκορ με 2-0 και πλέον βρίσκεται πάρα πολύ κοντά στην πρόκριση του για την φάση των «16» του Κυπέλλου.

15:48

Τέλος ημιχρόνου.

15:47

Παίζουμε το ένα λεπτό των καθυστερήσεων .

15:44

42': Κίτρινη στον Ντα Μότα της Κέρκυρας.

15:40

39': Μετά από σέντρα του Μίσκου, ο Βίλα κάνει την κεφαλιά, η μπάλα στα χέρια του Σωρηρίου. Τελική για την Κέρκυρα.

15:39

36': Κίτρινη κάρτα στον Αργυρόπουλο του ΟΦΗ

15:33

32': Η ομάδα της Κρήτης ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι, βρίσκεται μπροστά στο σκορ με δύο τέρματα και δεν έχει κινδυνέψει από την Κέρκυρα.

15:29

27': Ο ΟΦΗ χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 0-3. Ο Σασί κάνει το καλό σουτ, με τον Αθανασόπουλο να διώχνει πολύ δύσκολα την μπάλα.

15:24

23': Κάνει το σουτ ο Κουτσιανικούλης, μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος για την Κέρκυρα.

15:18

Ο ΟΦΗ έχει βάλει τα θεμέλια της νίκης στο ματς και παράλληλα έχει κάνει... άλμα πρόκρισης.

15:17

Ο Βουό κάνει την κάθετη πάσα για τον Κουτσιανικούλη, ο οποίος πλασάρει, με τον γκολκίπερ της Κέρκυρας να διώχνει και στην επαναφορά ο Ντίνας με πλασέ σε κενή εστία γράφει το 0-2 για τον ΟΦΗ.

15:16

13': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ και 0-2!

15:11

Ο Κοιλιάρας κάνει ένα φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, στέλνει την μπάλα ψηλά στην δεξιά γωνία της εστίας των γηπεδούχων, για το 0-1.

15:10

8': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

15:06

4': Πραγματικά ο αγωνιστικός χώρος είναι ακατάλληλος για να παιχτεί ποδόσφαιρο.

15:02

Σέντρα στο παιχνίδι

15:01

Οι δύο ομάδες βρίσκονται κανονικά πλέον στον αγωνιστικό χώρο.

14:59

Οι καιρικές συνθήκες είναι πολύ καλές στην Κέρκυρα, όμως ο αγωνιστικός χώρος είναι πάρα πολύ κακός.

14:57

Αντίστροφα μετράμε πλέον για την σέντρα του αγώνα.

14:44

Να σημειωθεί ότι ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου της Κέρκυρας είναι σε τραγική κατάσταση, μετά τις έντονες βροχοπτώσεις που είχαν προηγηθεί.

14:42

Ο ΟΦΗ για να προκριθεί χρειάζεται τη νίκη ή έστω την ισοπαλία, ενώ η Κέρκυρα θέλει μόνο τη νίκη για να πάρει το εισιτήριο της πρόκρισης.

14:41

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Κυπέλλου ανάμεσα στην Κέρκυρα και τον ΟΦΗ, στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων.