2
16:54

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας! Καλό σας απόγευμα.

16:53

Στον αντίποδα, ο Άρης Αβάτου αποχαιρετά με όμορφες εικόνες τη διοργάνωση και ένα γκολ, καθώς στις προηγούμενες δύο αναμετρήσεις του ομίλου δεν είχε καταφέρει να σκοράρει.

16:52

Ο Ολυμπιακός παίρνει άνετα τη νίκη παρά τις πολλές αλλαγές και κάνει το 3 στα 3 στον όμιλο.

16:51

Λήξη του ματς! 1-2.

16:50

90'+3: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το εκτελεί από τα δεξιά ο Μαρίνος, δεν αποφέρει κάτι.

16:49

90'+1: Ο Πέιος στη θέση του Ξενιτίδη.

16:48

Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

16:47

90': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μαρίνος στη θέση του Πάρντο.

16:46

89': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το εκτελεί από τα αριστερά ο Πάρντο, δεν αποφέρει κάτι.

16:45

88': Διαμαρτύρεται για χέρι ο Ολυμπιακός.

16:42

84': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Νεοφυτίδης στη θέση του Βοΐλη.

16:38

80': Κίτρινη κάρτα στον Νικολάου.

16:37

79': Κεφαλιά του Μάνου μέσα από την περιοχή έπειτα από σέντρα του Πάρντο από τα δεξιά, άουτ η μπάλα.

16:36

79': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το εκτελεί ο Πάρντο από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:35

77': Κίτρινη κάρτα στον Δόντσο.

16:34

76': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πάρντο από τα αριστερά, απευθείας άουτ η μπάλα.

16:33

76': Κίτρινη κάρτα στον Κούτρα.

16:31

73': Μακρινό σουτ του Ζωσιμίδη, πολύ άουτ.

16:30

72': Αλλαγή για τον Άρη Αβάτου. Ο Μελισσόπουλος στη θέση του Σιχλοιμίρη.

16:22

64': Φωνάζουν για πέναλτι στον Δόντσο από σπρώξιμο του Ξενιτίδη οι γηπεδούχοι. Δείχνει να συνεχιστεί το ματς ο Γρατσάνης.

16:17

59': Ο Σιχλοιμίρης βγαίνει τετ α τετ με τον Χουτεσιώτη, αλλά ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού τον νικά με αυτοθυσία, αφού χτύπησε κατά τη σύγκρουση. Σηκώνεται πάντως.

16:13

55': Αλλαγή για τον Άρη Αβάτου. Ο Κρασώνης στη θέση του Γκέκα.

16:10

Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση το ξεκίνημα του β΄μέρους.

16:04

46': Αλλαγή για τον Άρη Αβάτου. Ο Ζωσιμίδης στη θέση του Κοτόπουλου.

16:03

Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο!

15:48

O Oλυμπιακός έχει την υπεροχή στο πρώτο μέρος και λογικά προηγείται, αλλά οι παίκτες του Άρη Αβάτου είναι ιδιαίτερα ενθουσιώδεις και επιβραβεύτηκαν με το γκολ που πανηγυρίστηκε έντονα.

15:47

Λήξη α' ημιχρόνου. 1-2.

15:47

45'+2: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το εκτελεί από τα αριστερά ο Πάρντο, διώχνει με γροθιές ο Αμουτζάκης.

15:45

Γέμισμα του Σιχλοιμίρη από τα δεξιά, ο Σαριγιαννίδης πηδά και πιάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και... εκτελεί τον Χουτεσιώτη. 1-2.

15:45

45': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ ΑΒΑΤΟΥ!

15:44

44': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το εκτελεί από τα δεξιά ο Πάρντο, δεν αποφέρει κάτι.

15:40

Σουτ του Πάρντο από τα δεξιά της περιοχής, ο Αμουτζάκης διώχνει, αλλά ο Ανδρούτσος παίρνει το... ριμπάουντ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. 0-2.

15:40

40': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

15:38

38': Κοντά στο... αυτογκόλ ο Άρης Αβάτου. Διώχνει με το κεφάλι ο αμυντικός των γηπεδούχων προ του Βρουσάι.

15:36

36': Κίτρινη κάρτα στον Πάρντο.

15:35

35': Γυριστό σουτ του Σαριγιαννίδη μέσα από την περιοχή, μαζεύει χωρίς πρόβλημα ο Χουτεσιώτης.

15:33

33': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το εκτελεί από τα δεξιά ο Πάρντο, δεν αποφέρει κάτι.

15:32

32': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνυέται ο Κοτόπουλος, σωστή υπόδειξη.

15:31

31': Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Πάρντο μέσα από την περιοχή και αριστερά, ξυστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

15:30

30': Το εκτελεί από τα αριστερά ο Πάρντο, δεν αποφέρει κάτι.

15:29

29': Ωραίο σουτ του Μάνου με το δεξί από το ύψος της περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Αμουτζάκης.

15:25

25': Κεφαλιά του Δόντσου μέσα από την περιοχή, μαζεύει ο Χουτεσιώτης.

15:24

24': Ο Πάρντο βγάζει την μπαλιά στον Μάνο, εκείνος κάνει το πλασέ από τα δεξιά, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

15:22

21': Εκτελεί φάουλ ο Κούτρας, βγαίνει και μαζεύει ο Χουτεσιώτης.

15:19

19': Ο Σαριγιαννίδης προσπαθεί να απειλήσει μέσα από την περιοχή, αλλά δεν καταφέρνει να περάσει και πέφτει στο έδαφος, χωρίς να υπάρχει κάτι.

15:11

Δυνατό σουτ του Βρουσάι λίγο πίσω από το ημικύκλιο, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Αμουτζάκης. 0-1.

15:11

11': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

15:06

6': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μάνος πιάνει το σουτ στην κίνηση με το δεξί, αποκρούει ο Αμουτζάκης.

15:03

3': Μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά ο Μασούρας, σταματά η φάση καθώς έχει κοντρολάρει με το δεξί χέρι.

15:01

Σέντρα στο ματς!

14:59

Ο πρόεδρος του Άρη Αβάτου βραβεύει τον Βασίλη Τοροσίδη που ξεκινησε από την ομάδα του Πετεινού.

14:58

Κίτρινα και κόκκινα μπαλόνια στον άερα, πρόκειται για ματς - γιορτή για τους γηπεδούχους.

14:57

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:50

Ο Ολυμπιακός έχει έτσι κι αλλιώς προκριθεί, οπότε παρατάσσεται με πολλές αλλαγές.

14:46

Σε περίπου 15 λεπτά ξεκινά η αναμέτρηση του Άρη Αβάτου με τον Ολυμπιακό για την 3η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας.