0
17:54

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στη Ριζούπολη, καλή συνέχεια.

17:53

Πανάξια νίκη, η πρώτη στο πρωτάθλημα για την "Ελαφρά Ταξιαρχία". Ήταν καλύτερη, πέτυχε το γκολ και έκανε σωστή διαχείριση. Είπαμε ο Απόλλων Σμύρνης με Τεννέ είναι άλλη ομάδα.

17:52

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - Ξάνθη 1-0.

17:50

90'+5: Κίτρινη σε Σικαμπάλα.

17:50

90'+5: Κίτρινη στον Καντά.

17:46

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:46

Τραγουδούν οι φίλαθλοι του Απόλλωνα Σμύρνης...

17:45

90': Κίτρινη ο Μπαξεβανίδης.

17:44

89': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Από τα δεξιά ο Σικαμπάλα, απευθείας στα χέρια του Ζίβκοβιτς.

17:43

88': Κόρνερ για την Ξάνθη με τον Τζουρίσκοβιτς από τα δεξιά, επιθετικό φάουλ πάνω στον Χουάντερσον, που απομάκρυνε ούτως ή άλλως.

17:41

86': Κίτρινη στον Ελ Χέλβε (για καθυστέρηση).

17:40

Μικρή διακοπή, ο Ελ Χέλβε στο έδαφος.

17:39

83': Κίτρινη στον Σιλά.

17:38

83': Μπαίνει από τα αριστερά ο Σικαμπάλα, προσπερνά Λισγάρα, σουτ μέσα από την περιοχή, άουτ.

17:37

82': Σουτ Μπεντινέλι από θέση μέσα δεξιά, κοντράρει και σε αμυντικούς η μπάλα, εύκολα μαζεύει ο Ζίβκοβιτς.

17:37

82': Οφσάιντ ο Κάστρο, σωστή υπόδειξη.

17:35

80': Κίτρινη στον Τζουρίσκοβιτς.

17:33

78': Κίτρινη στον Γκίνο κατά την έξοδο του για καθυστέρηση.

17:32

78': Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Ντ' Ούρσο αντί Γκίνο.

17:32

76': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Καμαρά στη θέση του Σαρπόνγκ.

17:22

66': Ο Σικαμπάλα δίνει στον Μπεντινέλι, υπόδειξη οφσάιντ. Σωστό.

17:21

Μικρή διακοπή, καθώς έχει χτυπήσει ο γκολκίπερ της "Ελαφράς Ταξιαρχίας".

17:20

64': Τώρα ο Σαρπόνγκ από τα δεξιά, διώχνει ο Χουάντερσον, στον οποίο γίνεται και επιθετικό φάουλ από τον Λισγάρα.

17:19

63': Κίτρινη στον Λούκιτς... Δεν εκτελείται ακόμα το κόρνερ.

17:18

62': Κόρνερ για την Ξάνθη. Από τα αριστερά ο Σαρπόνγκ...

17:16

60': Κίτρινη στον Μπεντινέλι (για τους πανηγυρισμούς - έβγαλε τη φανέλα).

17:15

Ο Σικαμπάλα δίνει σε Μπεντινέλι από θέση τετ α τετ πλασάρει στα αριστερά και μέσα στην περιοχή, στα δίχτυα, 1-0.

17:14

59': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

17:13

58': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά, ο Σικαμπάλα από τα δεξιά, διώχνουν οι αμυντικοί...

17:11

56': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ο Σαρπόνγκ πάει να το εκτέλεση, αλλά δείχνει ότι δεν μπορεί. Ο Τζουρίσκοβιτς από τα αριστερά, ο Χουάντερσον με τις γροθιές απομακρύνει.

17:07

52': Κίτρινη στον Τζανετόπουλο. Δεν υπάρχει φάουλ και πόσο κάρτα. Το ριπλέι ξεκάθαρο. Με λάθη και μονόπλευρα εις βάρος του Απόλλωνα μέχρι τώρα η διαιτησία.

17:06

51': Φάουλ για την Ξάνθη. Ο Τζουρίσκοβιτς από τα δεξιά, σέντρα, κεφαλιά του προωθημένου Λισγάρα, πάνω από την εστία του Χουάντερσον.

17:06

50': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Σικαμπάλα στη θέση του Ντεφεντερίκο.

17:03

47': Κρατά από τη φανέλα ο Κοβάσεβιτς τον Μπεντινέλι. Φάουλ, αλλά χωρίς κάρτα, μπροστά στα μάτια του Βρέσκα η φάση!

17:02

46': Διαγώνιο δυνατό σουτ Γέντρισεκ στα όρια της περιοχής και αριστερά, άουτ.

17:01

46': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο στη θέση του Φουρτάδο.