2
20:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:59

Ο Παναιτωλικός κερδίζει 1-2 τον Άρη. Είναι η πρώτη νίκη της ιστορίας του στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

20:58

Λήξη του αγώνα.

20:57

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα.

20:55

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη για καθυστέρηση.

20:54

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:50

88': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Χαντάκιας παίρνει τη θέση του Ντίας.

20:49

86': Ευκαιρία για τον Άρη. Εκτέλεση κόρνερ από τον Μπρούνο Γκάμα, δυνατή κεφαλιά Βέλεθ, μεγάλη απόκρουση από τον Κυριακίδη.

20:49

86': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά.

20:46

84': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Τσιγγάρας αντί Μάζουρεκ.

20:45

82': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Γκαρσία, μέσα ο Ναζλίδης.

20:42

79': Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί.

20:41

78': Κίτρινη κάρτα στον Ουίλιαν.

20:39

Ο Λουσέρο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα περνά από όλους και καταλήγει απευθείας στα δίχτυα!

20:38

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

20:37

74': Δυνατό σουτ του Μάζουρεκ έξω από την περιοχή, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Αναγνωστόπουλος.

20:35

Συρτή σέντρα του Μενέντεθ από τα αριστερά, ο Ντιγκινί πετάγεται στη μικρή περιοχή και με προβολή σκοράρει για το 1-1.

20:34

71': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:26

Ο Μοράρ εκτελεί το κόρνερ, ο Μαλής κάνει την προβολή στην καρδιά της άμυνας και μέσα, 0-1. Φέρει ευθύνη ο Αναγνωστόπουλος που δεν επιχείρησε έξοδο.

20:26

63': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

20:25

62': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά.

20:22

59': Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα.

20:21

58': Κίτρινη κάρτα στον Μαλή.

20:19

56': Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντινίδη.

20:18

55': Αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Βαλεριάνος, μέσα ο Μενέντεθ.

20:16

53': Σουτ εκτός περιοχής από τον Λουσέρο, πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.

20:13

50': Σουτ του Ντιγκινί μέσα από την περιοχή και αριστερά, πάνω από τα δοκάρια.

20:09

19:51

Τα είχε όλα το πρώτο ημίχρονο (δοκάρι, κόκκινη, χαμένο πέναλτι) αλλά όχι γκολ.

19:50

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Άρης και Παναιτωλικός στο 0-0.

19:46

19:45

43': Κυκλοφορεί τη μπάλα ο Παναιτωλικός, έχοντας, φυσικά, και το αριθμητικό πλεονέκτημα.

19:40

39': Κόρνερ του Ματίγια από τα δεξιά, ο Γκαρσία πιάνει το μονοκόμματο σουτ, εκτινάσσεται εντυπωσιακά και αποκρούει σε κόρνερ ο Κυριακίδης. Εκτελείται το κόρνερ αλλά δεν αποφέρει κάτι.

19:38

37': Οφσάιντ ο Μοράρ, σωστό.

19:33

31': Εκτελεί το πέναλτι ο Μάζουρεκ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Κακή η εκτέλεση από τον Αργεντινό.

19:31

30': Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο δεύτερος γκολκίπερ Αναγνωστόπουλος, έξω ο Γιουνές.

19:29

28': Ο Δεληζήσης κάνει τραγικό γύρισμα προς τα πίσω, ο Μοράρ φεύγει μόνος απέναντι στον Κουέστα ο οποίος τον ανατρέπει καθαρά, κατεβάζοντας το σορτσάκι του. Βλέπει και την κόκκινη κάρτα ο γκολκίπερ του Άρη. Διαμαρτύρονται για το χρώμα της κάρτας οι Θεσσαλονικείς καθώς κοντά υπήρχε παίκτης τους.

19:28

27': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

19:24

23': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ ο Δεληζήσης που δεν αποφέρει κάτι.

19:20

19': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Μανά μέσα από την περιοχή, στα σώματα, στην επαναφορά νέο σουτ του Μάζουρεκ, πάνω από τα δοκάρια.

19:19

18': Μακρινό σουτ του Τσοκάνη, άστοχο.

19:16

16': Νεύρα ανάμεσα σε Μανά και Βαλεριάνο, συστάσεις από τον Ευαγγέλου.

19:15

Σύμφωνα με τις εκτιμήσεις του ιατρικού τιμ του Παναιτωλικού, πιθανόν βγήκε η επιγονατίδα του Καμαρά.

19:14

13': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ! Γύρισμα του Γιουνές από τα δεξιά, στην αριστερή κάθετη δοκό του Κυριακίδη.

19:14

13': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μανά αντί Καμαρά.

19:13

12': Ξεκινά εκ νέου το ματς, είναι σοκαρισμένοι στον πάγκο του Παναιτωλικού.

19:12

Ζητούν ασθενοφόρο για να πάρει τον παίκτη οι Αγρινιώτες.

19:11

10': Μικρή διακοπή, ο Καμαρά έπεσε άτσαλα με το γόνατο. Φαίνεται πως ο τραυματισμός του είναι πολύ σοβαρός.

19:09

8' Οφσάιντ ο Μπρούνο Γκάμα, αλλά καλυπτόταν.

19:08

Έχει μπει δυνατό ο Άρης στα πρώτα λεπτά, πιέζοντας τον Παναιτωλικό.

19:06

5': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ματίγια εκτελεί το κόρνερ, ο Δεληζήσης πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, λίγο δίπλα από την αριστερή κάθετη δοκό του Κυριακίδη η μπάλα.

19:06

5': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά.

19:02

1': Έναρξη αγώνα.

18:59

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:57

Στις εξέδρες του «Κλεάνθης Βικελίδης» βρίσκονται και οπαδοί του Παναιτωλικού.

18:48

Από την άλλη, ο Παναιτωλικός προέρχεται από εντός έδρας νίκη κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης.

18:43

Οι Θεσσαλονικείς θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες μετά την ήττα από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.