3
21:50

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:49

Ο ΠΑΟΚ με αυτή την ήττα έμεινε εκτός συνέχειας της διοργάνωσης. Στα πρώτα 45 λεπτά ήταν τραγικός, ενώ στο δεύτερο μέρος προσπάθησε, αλλά ήταν ήδη αργά...

21:49

Τέλος του αγώνα. Η ΜΠΑΤΕ περνάει νικηφόρα με 3-1 από την Τούμπα και συνεχίζει στο Γιουρόπα Λιγκ.

21:44

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

21:42

Έχουν κριθεί τα πάντα πλέον. Ο ΠΑΟΚ μένει εκτός Γιουρόπα Λιγκ.

21:41

88': Μία ακόμα αλλαγή για την ΜΠΑΤΕ. Έξω ο Ντραγκούν, μέσα ο Γιαμπλόφσκι.

21:37

82': Ο Γκορτζέιλουχ στη θέση του Σκάβιτς για την ΜΠΑΤΕ.

21:34

Οι τελικές είναι συνολικά 20-10 υπέρ του ΠΑΟΚ.

21:31

79': Μακρινό σουτ του Μάτος, σε κόρνερ διώχνει ο Σρεμπίτσκι.

21:29

Στο άλλο ματς ισοφαρίζει η Τσέλσι σε 2-2 την Βίντι.

21:28

74': Ο Κρέσπο δεν μπορεί να σκοράρει, με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να διώχνει ξανά.

21:23

70': Κεφαλιά του Άκπομ, που λίγο νωρίτερα πέρασε στο ματς, έδιωξε δύσκολα ο Σρεμπίτσκι.

21:19

65': Κεφαλιά του Βαρέλα από πολύ καλή σημείο μέσα στην περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

21:18

63': Πιέζει πολύ πλέον ο ΠΑΟΚ, έχοντας και παίκτη παραπάνω.

21:15

62': Χτύπημα εκτός φάσης του Σίγκνεβιτς στον Κρέσπο και ο παίκτης της ΜΠΑΤΕ βλέπει την κόκκινη κάρτα.

21:13

Ο Ζαμπά κάνει την ατομική προσπάθεια, βρίσκει τον Πρίγιοβιτς σε πολύ καλή θέση μέσα στην περιοχή και ο Σέρβος μειώνει για τον ΠΑΟΚ.

21:13

59': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:12

Στο άλλο παιχνίδι η Βίντι κάνει την ανατροπή επί της Τσέλσι και βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 2-1.

21:10

57': Δεν βρίσκει χώρους ο ΠΑΟΚ. Η ΜΠΑΤΕ κρατάει εύκολα το 0-3.

21:09

55' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Άπκομ, έξω ο Πέλκας.

21:04

50': Ο ΠΑΟΚ έχει μπει πιο επιθετικά. Θα προσπαθήσει να σώσει ότι σώζεται...

21:01

Με αλλαγές ξεκινάει ο ΠΑΟΚ. Οι Ουάρντα και Τόσκα μπαίνουν στο ματς στη θέση των Λημνιού και Βιεϊρίνια.

20:59

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

20:59

Οι ποδοσφαιριστές επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος.

20:44

Τέλος ημιχρόνου. Αποδοκιμασίες από τον κόσμο του ΠΑΟΚ, για την τραγική εικόνα της ομάδας τους.

20:43

Οι φιλοξενούμενοι κάνουν το 0-3, κάνοντας... πάρτι στο γήπεδο της Τούμπας. Σκόρερ ξανά ο Σίγκνεβιτς με κοντινό πλασέ.

20:43

45+1': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΤΕ!

20:42

45': Δύο λεπτά καθυστερήσεις.

20:39

Ο Σίγκνεβιτς ευστοχεί από τα έντεκα βήματα και 0-2 η ΜΠΑΤΕ.

20:39

42': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΤΕ.

20:38

41': Πέναλτι για την ΜΠΑΤΕ. Ο Μάτος έκανε την ανατροπή μέσα στην περιοχή στον Σκάσεβιτς.

20:37

40': Ο Βιεϊρίνια βρίσκει χώρο, κάνει το σουτ με το δεξί, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία της ΜΠΑΤΕ.

20:36

39': Καλή στιγμή για την ΜΠΑΤΕ. Ο Πασχαλάκης αποκρούει το κοντινό σουτ του Μπάγκα.

20:32

35': Κίτρινη στον Βιεϊρίνια.

20:30

33': Βγαίνει στην αντεπίθεση ο ΠΑΟΚ, αλλά για μία ακόμα φορά δεν καταφέρνει να πράξει σωστά στην τελική του ενέργεια.

20:29

Στο «καπάκι» ισοφαρίζει η Βίντι!

20:28

Στο άλλο ματς η Τσέλσι έκανε το 0-1 στην έδρα της Βίντι.

20:26

30': Ευκαιρία για την ΜΠΑΤΕ. Ο Στάσεβιτς από το σημείο του πέναλτι κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:23

27': Κίτρινη στον Μπάγκα για μαρκάρισμα στον Μαουρίσιο.

20:20

24': Απευθείας φάουλ του Βιεϊρίνια, η μπάλα περνάει άουτ.

20:19

22': Ο Βιεϊρίνια φαίνεται να αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα και για καλό και κακό ο Τόσκα κάνει ζέσταμα.

20:17

Πλέον ο ΠΑΟΚ χρειάζεται να κάνει την ανατροπή, να πάρει τη νίκη και παράλληλα να κερδίσει και η Τσέλσι την Βίντι, για να πάρει την πρόκριση.

20:15

Ο Σκάβσιτς μέσα από την περιοχή του ΠΑΟΚ κάνει το κοντρόλ, μετά από σέντρα που βγάζει ο Στάσεβιτς και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη.

20:14

18': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΤΕ!

20:13

16': Σουτ από τον Ίβανιτς, η μπάλα περνάει άουτ.

20:09

13': Ο ΠΑΟΚ πιέζει, προσπαθεί να βρει το γκολ, που θα του ανοίξει τον δρόμο προς τη νίκη.

20:05

9': Ο Βαρέλα προσπαθεί με κεφαλιά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

20:05

8': Καλύτερα πατάει στον αγωνιστικό χώρο ο ΠΑΟΚ και προσπαθεί να φτάσει με αξιώσεις προς την αντίπαλη εστία.

20:02

2': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πρίγιοβιτς βλέπει τον Πέλκα μέσα στην περιοχή, αυτός κάνει το πλασέ από πλάγια θέση, αλλά ο Σρεμπίτσκι διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.

19:59

2': Μετά από κόρνερ του Πέλκα, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι και περνάει χωρίς κάτι ιδιαίτερο η πρώτη επιθετική ενέργεια του ΠΑΟΚ.

19:57

1': Ξεκίνησε ο αγώνας

19:53

Οι εξέδρες της Τούμπας δεν έχουν γεμίσει. Περίπου 12.000 κόσμος βρίσκεται στο γήπεδο.

19:53

Ολα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης.

19:48

Ο ΠΑΟΚ για να πάρει την πρόκριση θέλει τη νίκη απόψε και παράλληλα να κερδίσει η Τσέλσι τη Βίντι εκτός έδρας.

19:47

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την πολύ σημαντική αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Μπάτε για την 6η αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ.

01:01

Το ματς ξεκινά στις 19:55 της Πέμπτης (13/12).

Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας, Ζαμπά, Πέλκας, Λημνιός, Πρίγιοβιτς.
Αναπ: Ρέι, Τόσκα, Σάκχοφ, Βέρνμπλουμ, Μπίσεσβαρ, Ουάρντα, Άκπομ.
Σρεμπίτσκι, Ριός, Βολκόβ, Πολιακόβ, Φιλίποβιτς, Μπάγκα, Ντράγκουν, Ίβανιτς, Σκάβις, Στάσεβιτς, Σίγκνεβιτς.
Αναπ: Τσίκαν, Γιαμπλόνσκι, Μπερέζκιν, Χλεμπ, Σιμόνοβιτς, Γκορντέιτσουκ, Μούκαμ.
Διαιτητής: Κρίστιαν Βελτς. Βοηθοί: Ράφαελ Φόλτιν, Μάρκους Χάκερ, Τέταρτος: Ντομινίκ Σχάαλ.