-
1
21:25

21:24

Ο ΠΑΟΚ φτάνει στη 12η νίκη του σε 13 αγωνιστικές και είναι πλέον στο +7 από τον Ατρόμητο και το +8 από τον Ολυμπιακό.

21:24

90'+3: Λήξη του αγώνα, 2-1.

21:22

90'+2: Μακρινό σουτ του Ζαμπά, χωρίς τύχη.

21:20

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:19

89': Ο Μαουρίσιο εκτελεί, ο Κρίστινσον αποκρούει.

21:18

88': Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο κερδίζει ο Σάκχοφ για τον ΠΑΟΚ.

21:17

86': Πίτι αντί Ακόστα, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ.

21:16

85': Κόρνερ παραχωρεί ο Χούμπτσεφ για τον ΠΑΟΚ, δεν προκύπτει κάτι ιδιαίτερο.

21:15

85': Λάθος του Ντέλετιτς, σουτ του Ουάρντα εντός περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:11

81': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Ζαμπά αντί Λημνιού.

21:06

76': Ο Σάκχοφ σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

21:01

71': Σουτ του Μαουρίσιο από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Κρίστινσον. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:59

Ο Σάκχοφ κάνει τη συρτή πάσα για τον Ακπόμ, που τσιμπά την μπάλα ανάμεσα σε Γκόλια και Ζίζιτς, νικά τον Κρίστινσον και 2-1.

20:59

69': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:57

67': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ με εκτελεστή τον Ουάρντα, περνά κι αυτό χωρίς κάτι σημαντικό.

20:56

66': Ακπόμ αντί Ελ Καντουρί, Σάκχοφ αντί Βέρνμπλουμ, δύο μαζεμένες αλλαγές για τον ΠΑΟΚ.

20:56

65': Γύρισμα του Λημνιού από δεξιά, κοντράρει η μπάλα, αδύναμη κεφαλιά του Ελ Καντουρί και μπλοκάρει ο Κρίστινσον.

20:54

64': Κόρνερ παραχωρεί για την ΑΕΛ ο Βαρέλα, δεν προκύπτει κάτι ιδιαίτερο.

20:53

63': Σουτ του Ουάρντα από θέση έξω δεξιά, άουτ.

20:52

62': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ κερδίζει ο Λημνιός, εκτελεί ο Ουάρντα, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

20:50

60': Σουτ του Βαρέλα εκτός περιοχής, μπαίνει στην πορεία της μπάλας ο Μάτος και κάνει κακό πλασέ, άουτ.

20:47

56': Άλλο ένα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, με κακή εκτέλεση από τον Βιεϊρίνια.

20:45

55': Περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Βιεϊρίνια.

20:44

54': Εκτελεί ο Βιεϊρίνια, νέο κόρνερ.

20:43

53': Κόρνερ παραχωρεί ο Ακόστα για τον ΠΑΟΚ.

20:38

48': Ο Βιεϊρίνια σεντράρει από αριστερά, Βέρνμπλουμ, Πρίγιοβιτς και Μάτος δεν μπορούν να μπουν στην πορεία της μπάλας.

20:36

46': Σουτ του Βέρνμπλουμ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:36

46': Γκόλιας αντί Μπαργκάν, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ.

20:36

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

20:20

Η ΑΕΛ θα συνεχίσει με 10 στο β' ημίχρονο τη στιγμή που ήταν κοντά στο να πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 0-1. Ο ΠΑΟΚ βρήκε το γκολ που έψαχνε από τα πρώτα λεπτά και έχει πλέον και το αριθμητικό πλεονέκτημα.

20:19

45'+3: Λήξη πρώτου ημιχρόνου, 1-1.

20:19

Ο Πρίγιοβιτς ευστοχεί από την άσπρη βούλα, 1-1.

20:18

45'+2: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:17

45'+1: Αποβολή για τον Καρανίκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

20:17

45'+1: ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετική μπαλιά του Μαουρίσιο στον Πρίγιοβιτς, τον ανατρέπει ο Καρανίκας, σωστά δίνεται το πέναλτι.

20:16

45': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:13

42': Από την εκτέλεση του Βιεϊρίνια η μπάλα καταλήγει στον Ουάρντα, που θα πιάσει το γυριστό σουτ, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Μπαργκάν, το κρίνει ακούσιο ο διαιτητής Κοτσάνης.

20:12

41': Νέο σουτ του Μαουρίσιο εκτός περιοχής, σε κόρνερ διώχνει ο Κρίστινσον.

20:07

Ο Καρανίκας σεντράρει από δεξιά, κεφαλιά του Νούνιτς στο δεύτερο δοκάρι, 0-1. Τον έχασε τον Σλοβένο φορ ο Βαρέλα σε αυτή τη φάση.

20:07

36': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:06

36': Άλλο ένα σουτ του Μαουρίσιο εκτός περιοχής, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

19:59

28': Μακρινό σουτ του Μαουρίσιο, αρκετά άστοχο.

19:57

27': Δυνατό σουτ εντός περιοχής του Μαουρίσιο μετά από κεφαλιά-πάσα του Βαρέλα, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:57

26': Κίτρινη στον Ακόστα για φάουλ στον Ελ Καντουρί.

19:56

25': Σέντρα του Λημνιού από δεξιά, κεφαλιά του Ουάρντα στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

19:53

22': Εκτελεί ο Λημνιός από δεξιά, κεφαλιά του Κρέσπο, ωραία απόκρουση του Κρίστινσον. Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.

19:52

21': Ο Γκοΐκοβιτς παραχωρεί κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

19:51

20': Επικίνδυνο γύρισμα του Λημνιού από δεξιά, απομακρύνει ο Κρίστινσον.

19:49

18': Σουτ του Ουάρντα εκτός περιοχής και αριστερά, θα μπλοκάρει εύκολα ο Κρίστινσον.