-
1
19:11

19:10

Πολύ μεγάλη νίκη για τον ΟΦΗ, που πιάνει Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα στη 12η θέση με 11 βαθμούς. Στους 19 μένει το «τριφύλλι», μαζί με Άρη και Ξάνθη στην 5η θέση.

19:09

90'+4: Λήξη του αγώνα, 3-1.

19:05

90'+1: Μιχόγεβιτς αντί Μεγιάδο, τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

19:04

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:59

85': Κουτσιανικούλης αντί Πλατέλλα, δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

18:58

84': Κίτρινη στον Κολοβέτσιο για φάουλ στον Βουό.

18:57

84': Στάικος στη θέση του τραυματία Μαυρομμάτη, τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό και αναγκαστική.

18:55

81': Ο Μαυρομμάτης χτυπά στο φρύδι μετά από σύγκρουση με τον Βουό, έχει ματώσει.

18:49

75': Διαδοχικές κόντρες της μπάλας σε σουτ των παικτών του ΠΑΟ, τελικό σουτ εντός περιοχής από τον Πούγγουρα, ο Στρέζος μπλοκάρει.

18:46

72': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, Παπαστεριανός αντί Σάσι.

18:45

71': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάτσε από πλάγια αριστερά, άουτ.

18:37

63': Ο Πλατέλλας προσπαθεί από πολύ μακριά να νικήσει τον Διούδη, που ήταν εκτός εστίας, ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού προλαβαίνει να αποκρούσει.

18:37

63': Καμπετσής αντί Δώνη, Χατζηθεοδωρίδης αντί Ινσούα, δύο μαζεμένες αλλαγές για τον ΠΑΟ.

18:36

62': Κίτρινη στον Ινσούα για φάουλ στον Κυριακίδη.

18:35

Ο Σάσι πασάρει για τον Πλατέλλα εντός περιοχής, δεν μπορεί να διώξει σωστά ο Μαυρομμάτης και ο Κοροβέσης με πλασέ γράφει το 3-1.

18:34

60': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:34

60': Εκτελεί ο Πλατέλλας από δεξιά, σουτ του Κοροβέση στην κίνηση κι εκτός περιοχής, ο Διούδης μπλοκάρει.

18:33

59': Νέο κόρνερ για τον ΟΦΗ παραχωρεί ο Μαυρομμάτης.

18:32

58': Κόρνερ παραχωρεί ο Μαυρομμάτης για τον ΟΦΗ, εκτελείται πλασαριστά από Πλατέλλα και Κυριακίδη, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:29

56': Κίτρινη στον Μαυρομμάτη για φάουλ στον Βουό.

18:24

50': Ατομική προσπάθεια του Χατζηγιοβάνη, που συγκλίνει από αριστερά, κάνει το σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, ο Στρέζος μπλοκάρει εύκολα.

18:19

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.