Οι Φαίακες χτύπησαν δύο φορές με σκόρερ τον Λινάρδο και έφτασαν στην σπουδαία επικράτηση.

16:52

Τέλος του αγώνα. Μεγάλη νίκη για την Κέρκυρα με 2-1 επί του Εργοτέλη.

16:51

90+4': Μεγάλη απόκρουση του Κουτζαβασίλη σε μακρινό απευθείας χτύπημα φάουλ του Κοζορώνη.

16:49

90+3: Κεφαλιά του Μπρους, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας.

16:46

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

16:46

90': Ο Εργοτέλης με βαθιές μπαλιές προσπαθεί να μπει στην περιοχή της Κέρκυρας για να ισοφαρίσει.

16:44

88': Τρίτη αλλαγή για την Κέρκυρα. Έξω Κόντος, μέσα Βέρτζος.

16:39

83': Κίτρινη κάρτα στον Σανδραβέλη της Κέρκυρας.

16:37

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

16:35

79': Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα. Βγαίνει ο σκόρερ Λινάρδος και μπαίνει ο Νίκιτς.

16:30

74': Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μέσα ο Γιακούμπου, έξω ο Μαζουλουξής.

16:29

72': Αδύναμο σουτ του Ιατρούδη, μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας.

16:28

Ανεβαίνει για μία ακόμα φορά από τα αριστερά ο Κούρος, κάνει και το γύρισμα στην περιοχή, όπου ο Λινάρδος με σουτ δίνει ξανά το προβάδισμα στην Κέρκυρα.

16:27

71':ΓΚΟΛ. 1-2 η Κέρκυρα.

16:26

Φτάσαμε στο 70' πλέον, το σκορ είναι στο 1-1.

16:19

63': Καλύτερη εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να παίζουν πιο επιθετικά.

16:16

Ο Έφορντ παίρνει την μπάλα, κάνει λίγα μέτρα με την μπάλα, βγαίνει σε θεση τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της Κέρκυρας και φέρνει το ματς στα ίσια.

16:15

59': ΓΚΟΛ. Ο Εργοτέλης ισοφαρίζει σε 1-1.

16:14

58': Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Έξω Λαμπάκης, μέσα Κβάτενγκ.

16:10

53': Ο Ιατρούδης κάνει την κεφαλιά για τον Εργοτέλη, όμως ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει εύκολα την μπάλα.

16:09

53': Κίτρινη κάρτα στον Λινάρδο.

16:08

Οι φιλοξενούμενοι βγαίνουν γρήγορα στην αντεπίθεση και μετά από σέντρα του Κούρου, ο Λινάρδος με κεφαλιά κάνει το 0-1.

16:08

51': ΓΚΟΛ, ανοίγει το σκορ η Κέρκυρα.

16:02

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

16:01

Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στον αγώνα περνάει ο Μπουτσάκης στην θέση του Σταθόπουλου.

16:01

Στον αγωνιστικό χώρο ξανά οι δύο ομάδες.

15:46

Τέλος ημιχρόνου. Πάντα στο 0-0 ο αγώνας.

15:45

Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη στο τελευταίο δευτερόλεπτο του πρώτου ημιχρόνου. Ο Έφορντ γυρνάει την μπάλα από τα αριστερά, ο Ιατρούδης πιάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα όμως περνάει άουτ.

15:45

45': Ένα λεπτό καθυστερήσεις.

15:42

41': Σουτ του Κοζορώνη για τον Εργοτέλη, η μπάλα περνάει άουτ.

15:39

40: Πλέον έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο του ημιχρόνου.

15:35

36': Κάνει έξυπνη σέντρα ο Λαμπάκης από τα δεξιά, όμως η μπάλα περνάει μπροστά από τον Έφορντ, με τον επιθετικό του Εργοτέλη να μην μπορεί να την προλάβει και να την στείλει προς την εστία.

15:28

Φτάνουμε τα 30 λεπτά στο παιχνίδι. Χωρίς ποιότητα και ιδιαίτερες ευκαιρίες έως τώρα το ματς.

15:23

24': Ο Σιατραβάνης κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα κοντράρει στα πόδια αμυντικών του Εργοτέλη.

15:20

21: Ο Τουράμ σκοράρει από κοντά, όμως το γκολ της Κέρκυρας ακυρώνεται σωστά, αφού ο παίκτης ήταν σε θέση οφσάιντ.

15:19

19: Μία κεφαλιά του Έφορντ για τον Εργοτέλη περνάει άουτ.

15:15

Σε αυτά τα πρώτα 15 λεπτά ο Εργοτέλης δεν έχει μπει καλά στο ματς, με την Κέρκυρα να είναι πιο επιθετική.

15:13

Το εκτελεί ο Κόντος, ο Σιατραβάνης κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα περνάει άουτ.

15:13

14': Κόρνερ για την Κέρκυρα, μετά από ενέργεια του Λινάρδου.

15:10

Συμπληρώνουμε 10 λεπτά στο παιχνίδι και ακόμα λείπει η μεγάλη φάση. Η Κέρκυρα δείχνει να πατάει ελαφρώς καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

15:05

6': Ο Λινάρδος της Κέρκυρας κάνει το σουτ, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα μακριά από την εστία του Εργοτέλη.

15:04

5': Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα ανάμεσα στις δύο ομάδες.

15:01

Βαθμολογικά ο Εργοτέλης βρίσκεται στην 4η θέση με 14 βαθμούς και η Κέρκυρα μία θέση πιο κάτω με 13 βαθμούς.

14:59

Ξεκίνησε ο αγώνας

14:58

Ο Εργοτέλης παίζει με σύστημα 4-3-3, ενώ η Κέρκυρα 4-2-3-1.

14:57

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:52

Να αναφέρουμε, ότι το ματς διεξάγεται στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού, λόγω εργασιών στο Παγκρήτιο Στάδιο.

14:47

Καλησπέρα σας, μαζί θα δούμε live την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Εργοτέλη και την Κέρκυρα, για την 8η αγωνιστική της Β' Εθνικής.

01:01

Το ματς ξεκινά στις 15:00 του Σαββάτου (8/12).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Καλογεράκης, Οικονόμου, Λαμπάκης, Μαζουλουξης, Μπάτζιος, Μπρους, Τσέλιος, Κοζορώνης, Σταθόπουλος, Ιατρούδης, Έφορντ.
Αναπ: Κατσιμήτρος, Μπουτσάκης, Καπνίδης, Yakubu, Κβάτενγκ, Χατζηδίμπας, Πάτας.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Κούρος, Σπίνουλας, Ιωάννου, Κρητικός, Κόντος, Ζορμπάς, Τουράμ, Σανδραβέλης, Σιατραβάνης, Λινάρδος.
Αναπ: Αθανασόπουλος, Αναστασίου, Βέρτζος, Νίκιτς, Μπρούνο Ντα Μόντα, Γεωργακόπουλος, Εμίλιαν.
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας). Βοηθοί: Αϊναλής – Φραγιός (Μακεδονίας). 4ος: Ζαμπαλάς (Ηπείρου).