Παναθηναϊκός - ΟΦΙ 2-2. Ο Παναθηναϊκός γλίτωσε την ήττα στην τελευταία φάση.

17:56

Τέλος στο ματς.

17:55

Γύρισμα του Εμμανουηλίδη από τα αριστερά, η μπάλα περνά από τον Σιφναίο και φτάνει στον Καμπετσή που με δυνατό σουτ τη στέλνει στα δίχτυα για το 2-2.

17:55

90+4': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

17:54

90+3': Κόρνερ για τον ΟΦΙ από τα αριστερά. Εκτελείται πλασαριστά, η μπάλα φτάνει στον Κορέττα που σουτάρει ψηλά άουτ.

17:52

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:51

89': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Οικονόμου από τα αριστερά, κεφαλιά του Εμμανουηλίδη από πλεονεκτική θέση, πάνω από τα δοκάρια.

17:50

88': Κίτρινη κάρτα στον Χίσι.

17:48

Ο Κότσαρης βγαίνει μακριά από την εστία του και διώχνει σωτήρια τη μπάλα προ του Χίσι που έφευγε μόνος του. Έχει τραυματιστεί ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού.

17:46

85': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ. Εκτελεί το κόρνερ ο Στάικος, η μπάλα φτάνει στον Πούγγουρα που πλασάρει από κοντά αλλά ο Παναγιώτου αποκρούει σωτήρια με τα πόδια.

17:46

85': Κόρνερ για τον ΠΑΟ από τα δεξιά.

17:42

81': Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΙ. Ο Μούτσα ξεχύνεται στην αντεπίθεση, δίνει πάσα πάρε - βάλε στον Αποστολόπουλο, που μόνος απέναντι στον Κότσαρη πλασάρει πάνω του.

17:40

79': Τρίτη αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Σιφναίος αντί Αποστοάκη.

17:39

79': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΙ. Ο Πυθαρούλης παίρνει τη θέση του Μίγγα.

17:35

73': Ο Εμμανουηλίδης σημαδεύει με τακουνάκι το δοκάρι. Ως μη γενόμενη η φάση αφού υποδείχθηκε ορθώς σε θέση οφσάιντ.

17:32

71': Σουτ στη κίνηση του Εμμανουηλίδη έξω από την περιοχή, πέφτει και μπλοκάρει ο Παναγιώτου.

17:30

69': Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Πούγγουρας αντί Κουντουριώτη.

17:30

69': Αλλαγή για τον ΟΦΙ. Μηνάς έξω, Τζελέπης μέσα.

17:28

67': Υπάρχουν κάποιες στιγμές που οι φιλοξενούμενοι βγαίνουν πολύ επικίνδυνα στην κόντρα.

17:23

62': Ο Καμπετσής κερδίζει τις κόντρες, περνά ανάμεσα από τέσσερις παίκτες των Κρητικών, σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ που όμως δεν αποφέρει κάτι.

17:19

58': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΙ. Ο Κορέττα αντικαθιστά τον Μαρτσάκη.

17:18

57': Πιέζει ο Παναθηναϊκός.

17:15

54': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Τζανδάρη που κάνει ένα σουτ έξω από την περιοχή, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

17:13

52': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Καμπετσής παίρνει μία κόντρα, «τσιμπάει» τη μπάλα πάνω από τον Παναγιώτου, αλλά αυτή σταματά στην οριζόντια δοκό.

17:12

51': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουντουριώτης αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο, πλασάρει μέσα από την περιοχή αλλά ο Παναγιώτου αποκρούει με το πόδι.

17:11

50': Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη.

17:10

49': Βολίδα του Κουντουριώτη έξω από την περιοχή, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Παναγιώτου η μπάλα.

17:06

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ.

17:05

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπουζούκης αντί Θεοχάρη.

16:49

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, Παναθηναϊκός - ΟΦΙ 1-2!

16:47

Χαμηλή σέντρα του Μούτσα από τα αριστερά, ο Μαρτσάκης πιάνει αέρα, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Αναστασόπουλο που τη στέλνει στα δίχτυα για το 1-2. Πάντως, ο Μαρτσάκης, που είχε συμμετοχή στη φάση, ήταν οριακά σε θέση οφσάιντ. Κακώς μέτρησε το γκολ.

16:46

43': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ!

16:41

Αδύναμο πλασέ του Εμμανουηλίδη από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Παναγιώτου.

16:40

36': Έχουν ανέβει μετά το γκολ τους οι φιλοξενούμενοι.

16:34

31': Καλή στιγμή για τον ΟΦΙ, με τον Μούτσα να πιάνει ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής και αριστερά και τον Κότσαρη να αποκρούει δύσκολα.

16:33

30': Οφσάιντ ο Κουντουριώτης, σωστό.

16:30

27': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, περνά χωρίς κάποιο όφελος.

16:29

Ο Μηνάς κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Κότσαρης δεν βγαίνει και ο Χίσι με πλασέ στην καρδιά της άμυνας σκοράρει για το 1-1.

16:28

25': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ!

16:27

23': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηθεοδωρίδης βρίσκει με ωραία κάθετη τον Καμπετσή, ο οποίος πλασάρει από θέση τετ α τετ με τον Παναγιώτου αλλά αστοχεί.

16:24

Ο Χατζηθεοδωρίδης φέρνει τη μπάλα από το αριστερό στο δεξί και με σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά, στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, 1-0.

16:24

20': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:22

18': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη.

16:20

17': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Οικονόμου από τα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Παναγιώτου, αλλά αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:19

16': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

16:18

Ο Παναθηναϊκός γυρίζει με υπομονή τη μπάλα, προσπαθώντας να βρει διαδρόμους προς την αντίπαλη περιοχή.

16:12

9': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:06

3': Οφσάιντ ο Μηνάς, σωστή υπόδειξη.

16:05

2': Μακρινό αλλά αδύναμο σουτ του Στάικου, στα χέρια του Παναγιώτου.

16:04

16:01

Με μωβ εμφάνιση ο Παναθηναϊκός, με την κλασική ασπρόμαυρη οι φιλοξενούμενοι.

15:59

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.