2
19:09

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:08

Ο Αστέρας Τρίπολης περνά με 0-2 από την έδρα του Λεβαδειακού, παίρνοντας την πρώτη του νίκη μακριά από το «Θ. Κολοκοτρώνης».

19:07

Τέλος στο ματς.

19:06

90+2': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Τόνσο, μέσα ο Άνχελ Μαρτίνεθ.

19:05

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:04

Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Φερνάντεθ τσιμπάει για τον Τόνσο ο οποόις πλασάρει από κοντά τον Μπάγιτς που αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:03

Ο Μανιάς γυρίζει από τα δεξιά στον αφύλακτο Φερνάντεθ, ο οποίος πλασάρει από το σημείο του πέναλτι για το 0-2.

19:02

90': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

19:01

88': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:59

87': Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

18:55

82': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, διώχνει ο Βήχος.

18:53

81': Αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Καλτσάς, μέσα ο Φερνάντεθ.

18:52

79': Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο.

18:51

Προσπαθεί ο Λεβαδειακός, αλλά δυσκολεύεται αρκετά λόγω του αριθμητικού μειονεκτήματος που έχει.

18:50

77': Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Στανόγεβιτς αφήνει τη θέση του στον Ιωαννίδη.

18:49

77': Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε.

18:45

72': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μητρόπουλος αντί Νανγκίς.

18:44

71': Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Στανόγεβιτς σπάει στον Βήχο που σουτάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά ο Παπαδόπουλος αποκρούει.

18:42

70': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα, 4-5 μέτρα έξω από την περιοχή και αρκετά δεξιά. Το εκτελεί ο Κυριακόπουλος, πάνω στο τείχος και κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

18:41

69': Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο.

18:37

Ο Τόνσο βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή, ζυγίζει τη μπάλα και πιάνει ένα εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ, στέλνοντάς τη στα δίχτυα. 0-1.

18:36

64': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

18:32

58': Αλλαγή για τον Αστέρα, Έξω ο Ιγκλέσιας, μέσα ο Τσιλιανίδης.

18:28

55': Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά.

18:28

55': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Βήχος αντί Χατζηλάμπρου.

18:25

52': Ωραίο φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής από τον Τόνσο, απομακρύνει σε κόρνερ ο Μπάγιτς που δεν αποφέρει κάτι.

18:23

50': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Σαβαντογκό και αποβολή. Πάτησε τον Πασαλίδη ο άσος του Λεβαδειακού. Σωστή η απόφαση του διαιτητή.

18:20

47': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, απομακρύνει ο Τσαμπούρης.

18:18

18:03

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λεβαδειακός - Αστέρας στο 0-0, με τους Αρκάδες να έχουν τις καλές στιγμές.

18:01

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Σαβαντογκό για θέατρο. Προσπάθησε να εκβιάσει πέναλτι ο άσος του Λεβαδειακού, σύμφωνα με τον Μανούχο. Διαμαρτύρινται οι Βοιωτοί. αλλά δεν έχουν δίκιο. Έχασε τη φάση ο ρέφερι, πάντως, καθώς είχε σκύψει για να πιάσει τη σφυρίχτρα του αλλά συμβουλεύτηκε τον βοηθό.

18:01

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

18:01

Συνεχίζεται εκ νέου το ματς.

17:59

45': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Χατζηλάμπρος που πιάνει τον αστράγαλό του. Δείχνει να πονά πολύ ο νεαρός άσος του Λεβαδειακού.

17:54

40': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, περνά χωρίς κάποιο όφελος.

17:52

38': Οφσάιντ ο Ιγκλέσιας, σωστό.

17:49

35': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Βολίδα του Καλτσά μέσα από την περιοχή, απογειώνεται και αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μπάγιτς, το οποίο περνά ανεκεμετάλλευτο.

17:48

34': Δυνατό σουτ του Μουνάφο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:46

32': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τόνσο βγάζει σε θέση τετ α τετ με τον Μπάγιτς τον Μανιά που πλασάρει από πλάγια θέση αλλά ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού αποκρούει.

17:43

29': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

17:40

25': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Κεφαλιά πάσα του Μουνάφο στον Μανιά, που κάνει το διαγώνιο σουτ από το ύψος του πέναλτι, μόλις άουτ.

17:38

24': Οφσάιντ ο Μανίας, ήταν εκτεθειμένος.

17:34

20': Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα.

17:31

17': Οφσάιντ ο Ιγκλέσιας, σωστή υπόδειξη.

17:28

14': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα αριστερά, βγαίνει και καθαρίζει ο Παπαδόπουλος.

17:24

9': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Υπέροχη μπαλιά του Τόνσο στην πλάτη της άμυνας, ο Ιγκλέσιας αφύλαχτος στο σημείο του πέναλτι κάνει την κεφαλιά - ψαράκι, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Στανόγεβιτς η μπάλα.

17:21

7': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Νανγκίς μπαίνει από τα αριστερά, γυρίζει στον Σαβαντογκό, ο οποίος πλασάρει πιεζόμενος από τον Τριανταφυλλόπουλο μέσα από την περιοχή και λίγο δεξιά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

17:20

6': Νέο δυνατό πλάγιο του Παντελιάδη από τα αριστερά, κεφαλιά του Όμο, μαζεύει ξανά ο Παπαδόπουλος.

17:16

1': Ο Παντελιάδης με δυνατό πλάγιο από τα αριστερά φέρνει τη μπάλα μέσα στην περιοχή ο Μαρκόβσκι πιάνει την ανάποδη κεφαλιά αλλά ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει εύκολα.

17:15

1': Έναρξη αγώνα.

17:12

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:08

Ο Λεβαδειακός προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι από την επικράτηση με 2-0 επί της ΑΕΛ στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

17:06

Οι δύο ομάδες χρειάζονται επειγόντως βαθμούς καθώς βρίσκονται εντός επικίνδυνης ζώνης.

16:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Ο αγώνας ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.