ΠΑΣ Γιάννινα και ΟΦΗ αναδεικνύονται ισόπαλοι 1-1.

21:23

Τέλος στο ματς.

21:23

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου για καθυστέρηση.

21:19

90+2': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Πλατέλλας αφήνει τη θέση του στον Κοιλιάρα.

21:18

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:17

90': Πιέζει ο ΠΑΣ για το 2-1.

21:15

88': Κίτρινη κάρτα στον Στρέζο για καθυστέρηση.

21:14

87': Κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

21:13

86': Φαρμακερή σέντρα του Μπουκουβάλα από τα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Στρέζος που δεν αποφέρει κάτι.

21:13

Σέντρα από τα αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά πάσα πάρε βάλε του Παμλίδη στον Αθανασιάδη, που σκοράρει από κοντά με βολ πλανέ για το 1-1.

21:12

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

21:11

83': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Παπαστεριανός αντικαθιστά τον Μεγιάδο.

21:10

82': Γύρισμα του Κοροβέση από τα αριστερά, ο Πλατέλλας εκτελεί από το ύψος του πέναλτι, άουτ.

21:08

80': Κίτρινη κάρτα στον Δεληγιαννίδη.

21:07

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς.

21:02

74': 52% - 48% υπέρ του ΠΑΣ η κατοχή της μπάλας.

20:58

71': Σουτ του Αθανασιάδη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Στρέζος.

20:56

69': Δύο διαδοχικά κόρνερ για τον ΠΑΣ παιρνούν ανεκμετάλλευτα.

20:56

69': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μιχόγεβιτς αντί Σασί.

20:54

67':Αλλαγή για τον ΠΑΣ. 'Εξω ο Γιάκος, μέσα ο Μυστακίδης.

20:49

62': Ξίτρινη κάρτα στον Λίλα.

20:47

60': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Κρίζμαν αντί Ξύδα.

20:44

56': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Μπουκουβάλα από τα αριστερά, ο Παμλίδης πιάνει τη γυριστή κεφαλιά, χτυπά στον Παπάζογλου η μπάλα και πάνω στον Στρέζο.

20:42

Ο Πλατέλλας πατάει στον Ποτουρίδη και εκείνος με πλασαριστό σουτ, που βρίσκει και στο τείχος, γράφει το 0-1.

20:41

53': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:40

52': Φάουλ για τον ΟΦΗ στη γραμμή της μεγάλης περιοχής. Ο Βελλίδης έπιασε την μπάλα με τα χέρια εκτός περιοχής, αλλά το ριπλέι δεν δικαιώνει τον Λάμπρου αφού αυτή δεν φαίνεται να έχει περάσει ολόκληρη τη γραμμή. Είδε και την κίτρινη ο γκολκίπερ του ΠΑΣ για διαμαρτυρία.

20:34

47': Κόρνερ για τους φιλοξενούεμενους από τα αριστερά, μαζεύει ο Βελλίδης.

20:33

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

20:31

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο προπονητής της Εθνικής Ελπίδων, Αντώνης Νικοπολίδης.

20:18

Στο 0-0 ΠΑΣ και ΟΦΗ σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι.

20:17

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

20:13

40': Λείπει η μεγάλη φάση στο τελευταίο δεκάλεπτο.

20:07

35': Αψιμαχία Πλατέλλα - Αποστολόπουλου και παρατηρήσεις από τον Λάμπρου. Θα μπορούσε, πάντως, να κιτρινιστεί ο άσος του ΟΦΗ που έσπρωξε τον αντίπαλό του.

20:03

31': Οφσάιντ ο Κυριακίδης, ήταν εκτεθειμένος.

20:02

30': Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο.

19:59

Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Εκτελεί το κόρνερ ο Γιάκος, ο Τζημόπουλος βγαίνει από τα... screen και πιάνει την κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

19:59

27': Κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα αριστερά.

19:57

25': Πλασαριστό σουτ του Σασί από τα όρια της περιοχής και αριστερά, μαζεύει χωρίς πρόβλημα ο Βελλίδης.

19:53

Εξαιρετικός ο ρυθμός στο πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα.

19:51

19': Ο Πλατέλλας κάνει το σουτ του εκτός περιοχής αποκρούει ο Βελλίδης και στη συνέχεια ο Μπουκουβάλας παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:49

17': Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Γεμάτο σουτ του Αποστολόπουλου έξω από την περιοχή, πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει σε κόρνερ ο Στρέζος. Από το κόρνερ, ο Αθανασιάδης πιάνει γυριστή κεφαλιά, λίγο άουτ.

19:44

12': Κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα αριστερά, διώχνει ο Βουό.

19:39

7': Ο Αθανασιάδης στοπάρει και εκτελεί από τα όρια της περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

19:35

3': Ο Γιάκος εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, κεφαλιά του Κοροβέση προς τα πίσω, αλλά ο Στρέζος μαζεύει. Παραλίγο αυτογκόλ...

19:34

Με δεμένο κεφάλι παίζει ο Βουό αφού στο προηγούμενο ματς κόντρα στον Άρη είχε συγκρουστεί με τον Βέλεθ.

19:32

19:30

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:25

Στους 9 βαθμούς η θερμοκρασία στους «Ζωσιμάδες».

19:24

Οι Ηπειρώτες προέρχονται από τη νίκη (2-0) επί του Λεβαδειακού ενώ οι φιλοξενούμενοι από εντός έδρας ήττα (1-2) από τον Άρη.

19:13

Καλησπέρα σας και καλό μήνα! Το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Bελλίδης, Μπουκουβάλας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Αποστολόπουλος, Λίλα, Νικολιάς, Γιάκος, Παμλίδης, Ξύδας, Αθανασιάδης
Αναπ: Ν. Μιχαήλ, Τσικάρσκι, Ευαγγέλου, Σιόντης, Κριζμάν, Σκόνδρας, Μυστακίδης