0
23:50

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:48

Πλέον την τελευταία αγωνιστική οι Θεσσαλονικείς χρειάζονται νίκη επί της ΜΠΑΤΕ στην Τούμπα και διπλό της αδιάφορης Τσέλσι επί της Βίντι για να προκριθούν ως δεύτεροι στον όμιλο στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ.

23:48

Ο ΠΑΟΚ ηττάται με 4-0 απο την Τσέλσι και μένει στους 3 βαθμούς.

23:48

Τέλος στο ματς.

23:47

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

23:42

86': Ο Γουίλιαν σουτάρει εκτός περιοχής, αλλά ο Πασχαλάκης αποκρούει.

23:39

80': Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα.

23:36

79': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Πέλκας αντί Μαουρίσιο.

23:35

Ο Χάντσον - Οντόι κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μοράτα παίρνει την κεφαλιά ανάμεσα σε Βαρέλα και Κρέσπο και σκοράρει για το 4-0.

23:34

78': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΛΣΙ!

23:32

76': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βαρέλα παίρνει τη θέση του Ελ Καντουρί.

23:31

75': Τρίτη αλλαγή για την Τσέλσι. Μοράτα αντί Ζιρού.

23:30

73': Έχει πέσει ο ρυθμός τα τελευταία λεπτά.

23:24

66': Αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Πέδρο αφήνει τη θέση του στον Γουίλιαν.

23:20

64': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, απομακρύνει ο Μπάρκλεϊ.

23:19

63': Αλλαγή για την Τσέλσι. Έξω ο Τζαπακόστα, μέσα ο Άμπαντου.

23:17

Ο Χάντσον - Οντόι πλασάρει με το δεξί μέσα από την περιοχή και αριστερά και σκοράρει στην κλειστή γωνία του Πασχαλάκη, 3-0.

23:17

60': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΛΣΙ!

23:15

Βελτιωμένος ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο. Κυκλοφορεί τη μπάλα κάτι που δεν έκανε στο πρώτο 45λεπτο.

23:13

56': Ο Λόφτους - Τσικ κάνει την επέλαση, φέρνει τη μπάλα στο δεξί και εκτελεί μέσα από την περιοχή αλλά ο Πασχαλάκης αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ. Από το κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Τζαπακόστα που σούταρε έξω από την περιοχή αλλάα αστόχησε για λίγο.

23:11

Έχει αρχίσει να βρέχει στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

23:10

53': Κίτρινη κάρτα στον Κέιχιλ.

23:08

52': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Ουάρντα που σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά αστοχεί.

23:07

51': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

23:06

50': Κίτρινη κάρτα στον Βέρνμπλουμ.

23:04

48': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:02

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

23:01

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ουάρντα αντί Πρίγιοβιτς.

22:47

Τσέλσι - ΠΑΟΚ 2-0. Ο ΠΑΟΚ έμεινε από νωρίς με παίκτη λιγότερο, δίνοντας την ευκαιρία στους «μπλε» να πάρουν τα ηνία και να πετύχουν δύο γκολ με τον Ζιρού. Είχαν και δοκάρι οι Λονδρέζοι.

22:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

22:42

41': Σουτ του Ελ Καντουρί έξω από την περιοχή, στα... πουλιά.

22:38

Ο Φάμπρεγας με μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ βρίσκει τον Ζιρού ο οποίος με σουτ στη κίνηση γράφει το 2-0. Φέρει ευθύνη ο γκολκίπερ των Θεσσαλονικέων αφού δέχθηκε το γκολ στην κλειστή του γωνία.

22:38

37': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΛΣΙ!

22:34

33': Ο Τζαπακόστα επιχειρεί ένα γύρισμα από τα δεξιά αλλά ο Πασχαλάκης τον προλαβαίνει και απομακρύνει με τα πόδια σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:29

28': ΔΟΚΑΡΙ για την ΤΣΕΛΣΙ! Υπέροχο σουτ του Χάντσον - Οντόι έξω από την περιοχή, στην οριζόντια δοκό και άουτ.

22:28

Από το ύψος της περιοχής, ο Πέδρο πασάρει στον Ζιρού στα δεξιά και ο Γάλλος με άψογο πλασέ νικάει τον Πασχαλάκη για το 1-0.

22:28

27': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΛΣΙ!

22:26

Κόρνερ για την Τσέλσι από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν φέρνει κάποιο όφελος.

22:23

Κόρνερ για την Τσέλσι από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:20

20': Ευκαιρία για την Τσέλσι. Ο Λόφτους - Τσικ πιάνει μία βολίδα έξω από την περιοχή, εκτινάσσεται και αποκρούει σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. Από το κόρνερ, ο Κέιχιλ πιάνει την κεφαλιά, με τη μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.

22:18

17': Οφσάιντ ο Ζιρού, σωστό.

22:17

16': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα δεξιά, απομακρύνει ο Ζαμπά.

22:14

13': Ωραία κίνηση και φαλτσαριστό σουτ του Χάντσον - Οντόι μέσα από την περιοχή, άουτ.

22:11

10': Κάθετη του Χάντσον - Οντόι στο Ζιρού, που εκτελεί από πλάγια θέση και αριστερά, πάνω από τα δοκάρια.

22:10

8': Ο Φάμπρεγας εκτελεί απευθείας και χαμηλά το φάουλ, δίπλα από δεξί κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη η μπάλα. Ήλεγχετη φάση ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ.

22:09

7': Κόκκινη κάρτα στον Χατσερίντι. Ο Ουκρανός στόπερ του ΠΑΟΚ ανέτρεψε λίγο έξω από την περιοχή τον Ζιρού που ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

22:03

3': Κόρνερ για την Τσέλσι από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:01

1': Σέντρα στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

21:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:48

Στο άλλο ματς του 12ου ομίλου, η ΜΠΑΤΕ νίκησε 2-0 τη Βίντι και πλέον έχει 6 βαθμούς όσους και οι Ούγγροι.

21:41

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι ανάμεσα στην Τσέλσι και τον ΠΑΟΚ για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.