-
2
21:47

21:46

Η πέμπτη ήττα της ΑΕΚ σε ισάριθμα ματς στον 5ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ, που μένει και μαθηματικά εκτός Ευρώπης. Ο Άγιαξ από την πλευρά του πανηγυρίζει την πρόκριση στους «16».

21:46

90'+4: Λήξη του αγώνα, 0-2.

21:42

90'+1: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:41

90': Χωρίς κάτι σημαντικό περνά το κόρνερ των Ολλανδών.

21:41

90': Κίτρινη στον Γιακουμάκη.

21:40

89': Κόρνερ παραχωρεί ο Γαλανόπουλος για τον Άγιαξ.

21:38

86': Λαμπιάντ αντί Φαν Ντε Μπέεκ, τρίτη αλλαγή για τον Άγιαξ.

21:37

86': Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Μπογέ και δυνατό σουτ εκτός περιοχής, ο Ονανά αποκρούει δύσκολα. Η μοναδική σπουδαία ευκαιρία της ΑΕΚ στο παιχνίδι ήταν αυτή.

21:36

84': Σουτ του Μπακάκη από μακριά, άουτ.

21:33

81': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Γιακουμάκης αντί Πόνσε.

21:32

81': Δεύτερη αλλαγή για τον Άγιαξ, Κρίστενσεν αντί Μαζράουι.

21:31

80': Κόρνερ κερδίζει ο Κλωναρίδης για την ΑΕΚ, επιθετικό φάουλ μετά την εκτέλεση του Μπογέ.

21:31

79': Σουτ του Φαν Ντε Μπέεκ εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Μπάρκας.

21:29

78': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, Κλωναρίδης αντί Μάνταλου.

21:28

77': Ο Χούντελαρ θα κάνει το πλασέ από δεξιά της περιοχής, με το πόδι σταματά την μπάλα ο Μπάρκας.

21:25

73': Μπογέ αντί Γκάλο, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:24

Ο Νέρες βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, πασάρει στον Χούντελαρ, αυτός με τη σειρά του στον Τάντιτς, που σε κενή εστία γράφει το 0-2.

21:23

72': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

21:21

70': Ο Σένε εκτελεί, η κεφαλιά του Βέμπερ περνά παράλληλα προς την εστία. Θα ακολουθήσει άστοχο σουτ του Ντε Γιονγκ.

21:21

69': Ο Τάντιτς κάνει το σουτ, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ για τον Άγιαξ.

21:20

Ο Τάντιτς εκτελεί εύστοχα το πέναλτι, 0-1.

21:19

68': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

21:18

67': Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη για τον Λιβάγια.

21:18

67': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΓΙΑΞ! Ο Λιβάγια σταματά την μπάλα με το χέρι μετά από εκτέλεση φάουλ του Σένε από αριστερά. Ανόητη ενέργεια του Κροάτη.

21:16

65': Τελικά στις εξέδρες βρίσκονται περί τους 25.000 οπαδούς της ΑΕΚ.

21:14

63': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΓΙΑΞ! Ο Τάντιτς γυρίζει από αριστερά στον Φαν Ντε Μπέεκ, που κάνει την προβολή εντός περιοχής, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι.

21:13

62': Πρώτη αλλαγή για τον Άγιαξ, Χούντελαρ αντί Ντόλμπεργκ.

21:12

61': Ο Βέμπερ παραχωρεί κόρνερ για την ΑΕΚ, πλασαριστά εκτελείται από Γκάλο και Μάνταλο, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:11

60': Κίτρινη στον Μαζράουι για τράβηγμα στον Λιβάγια.

21:10

59': Τώρα ξαναμπαίνει ο Τσιγκρίνσκι στο ματς.

21:08

57': Για λίγο με 10 η ΑΕΚ, ο Τσιγκρίνσκι θα επιστρέψει άμεσα, πρέπει να αλλάξει και φανέλα.

21:05

54': Σύγκρουση Τσιγκρίνσκι και Ντε Λιχτ, ο στόπερ της ΑΕΚ έχει ματώσει στο κεφάλι και του γίνονται αμέσως ράμματα.

21:04

53': Κίτρινη στον Λιβάγια για φάουλ στον Νέρες.

21:03

52': Κίτρινη στον Τσιγκρίνσκι για φάουλ στον Ντόλμπεργκ.

21:01

50': Υπάρχει πάλι μια ένταση, οπαδοί της ΑΕΚ μπήκαν στην τάφρο και πετούν αντικείμενα στους οπαδούς του Άγιαξ.

20:57

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.