2
21:23

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:22

ΟΦΗ - Άρης 1-2. Δραματικό φινάλε στο Ηράκλειο. Ο ΟΦΗ προηγήθηκε αλλά ο Γιουνες με δύο γκολ στις καθυστερήσεις κάνει την ολική ανατροπή.

21:22

Τέλος του αγώνα.

21:20

Απίστευτη ανατροπή από τον Άρη, έχει «παγώσει» το Γεντί Κουλέ.

21:19

Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά του Γιουνές δοκάρι και μέσα και 1-2!

21:18

90+4': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:18

Εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά ο Ντιγκινί, σουτ στη κίνηση από τον Γιουνές από τη μικρή περιοχή, η μπάλα χτυπά στα δύο κάθετα δοκάρια και μέσα. 1-1!

21:17

90+3': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:17

90+3': Σουτ του Ντιγκινί, αποκρούει στην κλειστή του γωνία ο Στρέζος σε κόρνερ.

21:16

90+1': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά. Εκτελείται, κεφαλιά από τον Κωνσταντινίδη, κακή και άουτ.

21:15

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:15

90': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μιχόγεβιτς αντί Κουτσιανικούλη.

21:13

Έδεσαν το κεφάλι του Βουό, ξεκινάει εκ νέου το παιχνίδι. Συνεχίζει ο φορ του ΟΦΗ.

21:10

Φυσικά υπάρχει διακοπή στο ματς.

21:08

84': Έχει συγκρουστεί κεφάλι με κεφάλι ο Βέλεθ με τον Βουό. Ο Ιβοριανός φαίνεται να είναι αναίσθητος. Μπαίνει αμέσως μέσα το ιατρικό τιμ, ευτυχώς είναι καλά ο φορ του ΟΦΗ, αναπνέει.

21:04

80': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Μενέντεθ στη θέση του Βαλεριάνου.

21:02

77': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο Κουέστα.

21:01

Ο Πλατέλλας βγάζει σέντρα - ξυραφιά, ο Σασί πιάνει την κεφαλιά από την μικρή περιοχή, δοκάρι και μέσα. 1-0.

21:01

75': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:59

74': Αλλαγή για τον ΟΦΗ, αναγκαστική. Ο Οικονόμου αντικαθιστά τον Κυριακίδη.

20:56

71': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ματίγια αντικαθιστά τον Μπάσα.

20:54

70': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ! Φοβερό σουτ του Ματέο Γκαρσία από το ύψος της περιοχής και λίγο αριστερά, στην οριζόντια δοκό. Βρήκε λίγο τη μπάλα ο Στρέζος, συνεπώς κόρνερ που δεν έφερε κάποιο αποτέλεσμα.

20:53

68': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ! Τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γιουνές, στη συμβολή των δοκών και άουτ η μπάλα.

20:51

67': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, 3-4 μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά.

20:50

66': Οφσάιντ ο Κουτσιανικούλης, σωστό.

20:50

Ξεκινάει εκ νέου το ματς στο λεπτό.

20:49

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Κυριακίδης που πιάνει τον προσαγωγό του.

20:48

64': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, ο Ντιγκινί πιάνει μία ανάποδη κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:47

62': Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο Γκάμα.

20:43

59': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Πλατέλλας εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά, διώχνει ο Κουέστα, σουτ του Βουό πάνω στον Δεληζήση και νέο σουτ από τον Ποτουρίδη που σταματά πάνω στον γκολκίπερ του Άρη.

20:41

57': Αλλαγή για τον Άρη. Γιουνές αντί Μαρτίνες.

20:41

56': Ο Ματέο Γκαρσία δοκιμάζει ένα σουτ από τα όρια της περιοχής, μαζεύει ο Στρέζος.

20:36

52': Σουτ του Κουτσιανικούλη αρκετά έξω από την περιοχή, εντελώς άστοχο.

20:31

20:29

Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Σασί αντί Κομεσίδη.

20:15

ΟΦΗ και Άρης στο 0-0. Κακό ποιοτικά το παιχνίδι στο πρώτο 45λεπτο, με τον Άρη, πάντως, να έχει τη μεγάλη φάση με τον Βέλεθ στο 29'.

20:12

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς την παραμικρή καθυστέρηση.

20:08

40': Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση.

20:03

34': Καλή στιγμή για τον Άρη, με τον Ματέο Γκαρσία να μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και να πλασάρει στην απέναντι γωνία, υπό την πίεση του Παπάζογλου, αλλά να αστοχεί.

20:01

33': Ζητούν πέναλτι για χέρι του Βέλεθ μέσα στην περιοχή οι γηπεδούχοι. «Παίζετε», λέει ο Τζήλος.

19:58

29': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μπρούνο Γκάμα εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Βέλεθ μπαίνει στην πορεία της μπάλας και κάνει την προβολή από τη μικρή περιοχή αλλά ο Στρέζος αποκρούει ενστικτωδώς.

19:57

28': Μακρινό σουτ του Ντιγκινί, δεν ανησυχεί ο Στρέζος που μπλοκάρει τη μπάλα.

19:52

23': Νέο κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

19:49

20': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, διώχνει ο Βουό.

19:47

19': Πιέζει ο ΟΦΗ τα τελευταία λεπτά.

19:45

16': Ωραίο σουτ του Μαρτίνες έξω από την περιοχή, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Στρέζου η μπάλα.

19:43

15': Κι άλλο κόρνερ για τους γηπεδούχους. Το εκτελεί από τα δεξιά ο Πλατέλλας, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

19:39

10': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, απομακρύνει ο Μπάσα.

19:36

8': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, επιθετικό φάουλ από τον Κυριακίδη.

19:32

3': Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Τη βλέπει ο Νάστος για ένα φάουλ στον Σιώπη.

19:29

1': Σέντρα στο Γεντί Κουλέ.

19:26

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:25

Στους 16 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία τούτη την ώρα στο Ηράκλειο.

19:24

Ο Σάββας Παντελίδης κάνει ντεμπούτο στον πάγκο των Θεσσαλονικέων.

19:20

Στην έβδομη θέση με 15 βαθμούς - όσους και ο Παναιτωλικός που έχει ματς περισσότερο - βρίσκεται ο Άρης, προτελευταίος - ισόβαθμος με τον Λεβαδειακό στους 7 - ο ΟΦΗ.

19:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας. Η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Άρη για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.