1
20:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:56

Ο Παναιτωλικός νικάει δίκαια 2-1 την κακή ΑΕΚ υποχρεώνοντας την σε δεύτερη σερί ήττα.

20:55

Λήξη του αγώνα.

20:54

90+3': Από μία κίτρινη σε Τσόσιτς και Μαρινάκη.

20:54

Υπάρχει σύρραξη μεταξύ των παικτών.

20:51

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:51

90': Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη.

20:50

89': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Γκάλο εκτελεί ένα κόρνερ, κεφαλιά πάσα στον Πόνσε που εκτελεί εξ επαφής αλλά αστοχεί. Ήταν εκτεθειμένος ο Αργεντινός, αλλά η Δέτση δεν σήκωσε το σημαιάκι.

20:48

87': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Λιάβας αντί Μάζουρεκ.

20:44

83': Κίτρινη κάρτα στον Η. Γιαννιώτη.

20:43

82': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά.

20:42

78' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ηλίας Γιαννιώτης αντικατέστησε τον Μανά.

20:40

Φώναξαν για οφσάιντ οι γηπεδούχοι, φαίνεται να είναι στο όριο ο χαφ της Ένωσης.

20:39

Σέντρα του Μάνταλου, κεφαλιά πάσα του Πόνσε στον Σιμόες, νέα κεφαλιά από τον Σιμόες και γκολ, 2-1.

20:38

77': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:30

69': Κίτρινη κάρτα ο Χαντάκιας.

20:29

68': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

20:28

67': Οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστό.

20:27

67': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μοράρ αντί Καμαρά.

20:25

64': Δυνατό σουτ του Μπογέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:22

62': Οφσάιντ ο Λιβάγια, δύσκολη φάση. Φαίνεται να καλύπτεται ο άσος της ΑΕΚ.

20:20

60': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Άλεφ.

20:18

57': «Παίξε μπάλα ΑΕΚ», φωνάζουν οι απογοητευμένοι φίλοι της Ένωσης.

20:13

52': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά. Το εκτελεί ο Μάνταλος, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι και ο Μπακάκης με σουτ εκτός περιοχής στέλνει τη μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κυριακίδη.

20:12

Ο Μάζουρεκ εκτελεί το κόρνερ, ο Καμαρά νικά στον αέρα τον Πόνσε και με κεφαλιά γράφει το 2-0.

20:12

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

20:11

50': Νέο κόρνερ για τους Αγρινιώτες από τα δεξιά τώρα.

20:10

50': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:06

20:05

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Μπακασέτας, μέσα ο Μπογέ.

19:51

Παναιτωλικός - ΑΕΚ 1-0. Καλύτεροι οι Αγρινιώτες μετά το 20λεπτο, κάκιστη η ΑΕΚ.

19:51

Τέλος πρώτου μέρους.

19:49

45+2': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μανά πασάρει στον Καμαρά από τα δεξιά, με τον επιθετικό των γηπεδούχων να πλασάρει και να στέλνει τη μπάλα μόλις άουτ. Ήταν εκτεθειμένος ο Καμαρά αλλά δεν δόθηκε οφσάιντ.

19:48

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:47

45': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μανταλός εκτελεί το κόρνερ, ο Πόνσε πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Κυριακίδης αποκρούει με μανσέτα.

19:47

45': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά. Το εκτελεί ο Μάνταλος και νέο κόρνερ.

19:43

42': Οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστή υπόδειξη.

19:39

37': Οφσάιντ ο Μπακάκης, ήταν εκτεθειμένος.

19:35

33': Κίτρινη κάρτα στον Άλεφ.

19:31

Λίγο πριν από το 1-0, ακυρώθηκε γκολ του Παναιτωλικού με τον Γουίλιαν ως οφσάιντ. Δεν υπήρχε καμία παράβαση όμως.

19:29

Ο Ρότσα κάνει το γύρισμα από τα αριστερά ο Καμαρά μπαίνει στην πορεία της μπάλας, την βρίσκει και ο Τσόσιτς και στα δίχτυα, 1-0. Το γκολ χρεώθηκε στον επιθετικό των γηπεδούχων.

19:28

26': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

19:27

25': Ο Καμαρά απέναντι από τον Μπάρκα και λίγο πλάγια πάει να σουτάρει αλλά πιάνει αέρα. Στη συνέχεια κόρνερ.

19:24

22': Η ΑΕΚ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δυσκολεύεται να πατήσει βρει διαδρόμους προς την αντίπαλη περιοχή.

19:19

17': Οφσάιντ ο Μπακάκης, σωστό.

19:16

14': Επικίνδυνη σέντρα του Μπακάκη από τα δεξιά, βγαίνει προ του Λιβάγια ο Κυριακίδης και απομακρύνει με τις γροθιές.

19:12

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά, ισορροπημένο το ματς στο Αγρίνιο.

19:07

5': Εκτελεί το κόρνερ ο Μαντάλος, ο Καμαρά απομακρύνει, με τον Μπακάκη να πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ αλλά να αστοχεί.

19:07

5': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά.

19:05

3': Ο Ρότσα βλέπει λίγο εκτός εστίας τον Μπάρκα και προσπαθεί να τον κρεμάσει από μακριά. Πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

19:02

18:59

Σχεδόν γεμάτο το γήπεδο, στις κερκίδες υπάρχουν και φίλοι της ΑΕΚ.

18:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:55

Από την άλλη, η Ένωση, που στο τελευταίο της παιχνίδι είχε ηττηθεί με 0-2 από τον Ατρόμητο, είναι έκτη με 17.

18:51

Οι Αγρινιώτες, που προέρχονται από ήττα με 2-1 στην έδρα του ΠΑΟΚ, βρίσκονται στην ένατη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 12 βαθμούς.

18:43

Καλησπέρα σας, η αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την ΑΕΚ για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Κυριακίδης, Μαρινάκης, Χαντάκιας, Άργκους, Ρότσα, Λουσέρο, Γουίλιαν, Ντίας, Μάζουρεκ, Μανά, Καμαρά
Αναπ: Γιαννακόπουλος, Η. Γιαννιώτης, Λιάβας, Τσοκάνης, Μοράρ, Δ. Γιαννιώτης, Αγρόδημος