0
16:56

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

16:56

Δίκαιη νίκη για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό με 2-0 επί του Ηροδότου. Ήταν ανώτερος σχεδόν όλο το παιχνίδι και κατάφερε να φτάσει στην πολύ σημαντική επικράτηση.

16:56

Τέλος του αγώνα

16:54

90+7: Το σουτ Αρναρέλλη μέσα από την περιοχή των φιλοξενούμενων περνάει άουτ.

16:53

90+6': Κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του ΑΟΧ/Κισσαμικού Σισέ.

16:51

90+4': Ο Κασμερίδης βγήκε και σταμάτησε την επιθετική ενέργεια των γηπεδούχων.

16:48

90': 8 λεπτά καθυστερήσεις.

16:45

87': Τρίτη αλλαγή για τον Ηρόδοτο. Ο Φουκαράκης περνάει στην θέση του Μπάμπη.

16:44

87': Σουτάρει ο Τόλι μέσα και δεξιά από την περιοχή του Ηροδότου, όμως η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

16:39

82': Λιγότερα από 10 λεπτά απομένουν για την ολοκλήρωση των 90 λεπτών, όμως αναμενονται και αρκετές καθυστερήσεις, λόγω του συμβάντος με τον Μασάδο.

16:36

79': Σε θέση άμυνας παραμένει ο Ηρόδοτος, που δεν δείχνει να μπορεί να αντιδράσει.

16:34

Αλλαγές για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Έξω οι Ρίσκι, Σιμόν, μέσα οι Αποστολόπουλος, Αρναρέλλης.

16:30

73': Ο Σιμόν δεν προλαβαίνει να τελειώσει τη φάση μέσα από την μικρή περιοχή, με τον τερματοφύλακα του Ηροδότου να βγαίνει και να μπλοκάρει την μπάλα.

16:29

Στο μεταξύ, ο Μασάδο που νωρίτερα δέχτηκε το χτύπημα στο κεφάλι και προσωρινά είχε χάσει τις αισθήσεις του, μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο με το ασθενοφόρο.

16:26

Ο Ρίσκι από τα αριστερά δίνει την μπάλα στον Σιμόν μέσα και αριστερά της περιοχής, αυτός κάνει το δυνατό σουτ και γράφει το 2-0 για τους Χανιώτες. Πιο κοντά πλέον στην πρώτη τους φετινή νίκη οι γηπεδούχου.

16:25

68': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό και 2-0!

16:19

63': Νέα αλλαγή για τον Ηρόδοτο. Μέσα ο Κοντογιάννης, έξω ο Κασαπάκης.

16:18

62': Ξεκίνησε ξανά το ματς, μετά από αυτή την αρκετά μεγάλη διακοπή.

16:17

Αναγκαστική αλλαγή λοιπόν για τον Ηρόδοτο. Έξω ο Μασάδο, μέσα Κωνσταντινίδης.

16:16

Βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου ο παίκτης του Ηροδότου και μπορούμε να πούμε ότι με το ζόρι θα γίνει αλλαγή, αφού ο Μασάδο δεν δέχεται να αποχωρήσει από το παιχνίδι.

16:14

Μπήκε και το ασθενοφόρο στον αγωνιστικό χώρο για καλό και για κακό. Ο Μασάδο δείχνει να θέλει να συνεχίσει να αγωνιστεί, όμως προσπαθούν να του πουν ότι δεν είναι σε θέση. Έχει χτυπήσει στο κεφάλι.

16:13

Ο Μασάδο προσπάθησε να βγει εκτός αγωνιστικού χώρου μόνος του, όμως ζαλίστηκε και έπεσε ξανά στον αγωνιστικό χώρο.

16:11

54': Στο έδαφος είναι ο Μασάδο, χτύπησε στο κεφάλι μετά από σύγκρουση στον αέρα με τον Γκίνη.

16:06

50': Κίτρινη κάρτα στον Γιαλούση, για μαρκάρισμα στον Ρίσκι.

16:03

Με αλλαγή ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΧ/Κισσαμικός. Ο Καραγεώργης πέρασε στην θέση του Παπαχρήστου, που είχε κάποιες ενοχλήσεις.

16:03

Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο.

15:49

Επανερχόμαστε σε λίγα λεπτά για το δεύτερο μέρος του αγώνα.

15:47

Τέλος ημιχρόνου. Μπροστά στο σκορ ο ΑΟΧ/Κισσαμικός με 1-0 επί του Ηροδότου.

15:46

Δύο λεπτά καθυστερήσεις από τον τέταρτο.

15:42

39': Ο Σμυρλής παίρνει την πάσα από τον Μασάδο, κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, όμως στέλνει την μπάλα άουτ. Σημαντική ευκαιρία του Ηροδότου για να ισοφαρίσει.

15:37

38': Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Ο Καραγιάννης κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, από το ύψος του δευτέρου δοκαριού, όμως η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και περνάει άουτ.

15:33

Ο Ρίσκι δέχτηκε την ασίστ του Σιμόν, μπήκε στην περιοχή και με ωραίο πλασέ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

15:32

32': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.

15:28

28': Ο Παπαχρήστος κάνει το σουτ έξω από την περιοχή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό, η μπάλα κοντράρει και περνάει λίγο δίπλα από την εστία του Ηροδότου. Το κόρνερ στη συνέχεια πέρασε χωρίς να γίνει κάτι.

15:22

22': Σε θέση τετ α τετ βγαίνει ο Ρίσκι, κάνει και το πλασέ, όμως ο Κασμερίδης βγαίνει σωστά και διώχνει την μπάλα, διατηρώντας ανέπαφη την εστία του Ηροδότου.

15:21

20': Κάρτα στον Αργκιλέσι για τον Ηρόδοτο.

15:18

17': Κίτρινη κάρτα στον Ζιούλη τος ΑΟΧ/Κισσαμικού, για μαρκάρισμα στον Σμυρλή.

15:17

Έχει πέσει ο αρχικός ρυθμός του αγώνα, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να βρουν διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία, ενώ οι φιλοξενούμενοι κοιτούν να χτυπήσουν στην αντεπίθεση.

15:10

Στα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα δεν έχουμε γκολ, όμως έχουμε τελικές προσπάθειες. Πιο καλά έχει μπει στο ματς ο ΑΟΧ/Κισσαμικός.

15:08

9': Μετά από μακρινή εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη, ο Γιαλούσης μπαίνει στην πορεία της μπάλας, κάνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα καταλήγει έξω από την εστία του ΑΟΧ/Κισσαμικού.

15:04

4': Ο Γκίνι κάνει την κεφαλιά, η μπάλα περνάει άουτ. Η δεύτερη καλή στιγμή του αγώνα.

15:01

1': Πρώτο σουτ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό στο παιχνίδι, στα πρώτα 32' δευτερόλεπτα του αγώνα. Σουτάρει ο Ρίσκι, μπλοκάρει σταθερά ο Κασμερίδης.

15:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι.

14:57

Οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:55

Λιγοστός ο κόσμος στις εξέδρες του γηπέδου, παρά το γεγονός πως ο καιρός είναι καλός.

14:47

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον ΑΟΧ/Κισσαμικό και τον Ηρόδοτο, με τον οποίο ανοίγει η αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής.