0
16:51

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:50

Ο Εργοτέλης κερδίζει άνετα με 3-0 τον ΑΟΤ και κάνει το 4Χ4! Τρίτη ήττα σε τέσσερα ματς για τους Θεσσαλούς που κατρακυλούν στη βαθμολογία.

16:50

Τέλος στο ματς.

16:48

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:46

89': Μακρινό σουτ από τον Συμελίδη, απελπιστικά άστοχο.

16:45

88': Οφσάιντ ο Κοζορώνης, σωστή υπόδειξη.

16:41

83': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ξανά ο Έφορντ από πλάγια θέση και αριστερά εκτελεί, λίγο έξω.

16:40

82': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Έφορντ περνά όποιον βρίσκει μπροστά του, μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ.

16:38

78': Κίτρινη κάρτα στον Μπουρσέλη.

16:37

78': Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μαζουλουξής αντί Οικονόμου.

16:34

76': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Κάθετη μπαλιά του Έφορντ στον Ιατρούδη, που βγαίνει σε θέση τετ α τετ με τον Ταΐρη και πλασάρει εύστοχα για το 3-0.

16:33

75': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καπνίδης αντικαθιστά τον Μπουτσάκη.

16:32

74': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Έφορντ ταλαιπωρεί τους αντίπαλους αμυντικούς, πλασάρει με το αριστερό μέσα από την περιοχή και αριστερά, με τη μπάλα να κοντράρει και να φεύγει λίγο έξω.

16:28

71': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα δεξιά. Εκτελεί ο Γκόλιας, βγαίνει και μαζεύει σταθερά ο Καλογεράκης.

16:25

68': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα αριστερά, απευθείας άουτ.

16:24

66': Σουτ του Τσέλιου έξω από την περιοχή, κακό και άουτ.

16:21

64': Κόρνερ για τα Τρίκαλα από τα αριστερά. Εκτελεί ο Γκόλιας και νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά, που περνά ανεκμετέλλευτο.

16:18

61': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Έφορντ.

16:17

61': Τρίτη αλλαγή για τον ΑΟΤ. Ο Ρούνεϊ αφήνει τη θέση του στον Νιάρο.

16:17

60': Κίτρινη κάρτα στον Γκότοβο.

16:17

59': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα δεξιά, μαζεύει ο Καλογεράκης.

16:15

58': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μπουρσέλης αντί Σταθόπουλου.

16:14

56': ΔΟΚΑΡΙ για τον Εργοτέλη. Ο Μπουτσάκης πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ λίγο μέσα από την περιοχή, η μπάλα στην οριζόντια δοκό και άουτ.

16:13

53': Διπλή αλλαγή για τον ΑΟΤ. Σταματάκος και Καπός αντί Γιουκαρή και Γκουγκούδη.

16:10

Ο Ιατρούδης περνά κάθετα στον Μπουτσάκη ο οποίος σκοράρει από θέση κρυφού φορ για το 2-0.

16:10

53': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

16:06

49': Ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Ο Συμελίδης σουτάρει έξω από την περιοχή, αλλά ο Καλογεράκης πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

16:03

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

15:47

Καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο ο Εργοτέλης, που, πάντως, προηγείται με 1-0 χάρις σε ένα αυστηρό πέναλτι.

15:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς την παραμικρή καθυστέρηση.

15:44

43': Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Ρούνεϊ σε μαρκάρισμα του Κοζορώνη. Έπεσε πολύ εύκολα ο φορ του ΑΟΤ.

15:41

39': Ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Ο Συμελίδης πιάνει ένα επικίνδυνο σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής και αριστερά, μόλις άουτ η μπάλα.

15:38

37': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Ο Κοζορώνης εκτελεί ψηλά και στα αριστερά του Ταΐρη και γράφει το 1-0.

15:38

Ο Τσέλιος μπαίνει στην περιοχή, πέφτει πάνω στο υψωμένο πόδι του Συριόπουλου και ο Μπακογιάννης δείχνει την άσπρη βούλα. Περισσότερο κερδίζει το πέναλτι ο άσος του Εργοτέλη, παρά το κάνει ο στόπερ του ΑΟΤ.

15:37

36': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Εργοτέλη.

15:34

33': Πιέζουν οι γηπεδούχοι, αμύνεται μαζικά ο ΑΟΤ που προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα.

15:28

27': Κίτρινη κάρτα στον Μπρους.

15:25

25': Δυσκολεύεται ο Εργοτέλης απέναντι στην κλειστή άμυνα των Θεσσαλών.

15:21

20': Ο Πάνος πιάνει ένα σουτ με το εξωτερικό λίγο εκτός περιοχής, πολλά μέτρα άουτ.

15:17

17': Σουτ του Μπουτσάκη έξω από την περιοχή και δεξιά, αρκετά έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ταΐρη.

15:14

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά αγώνα στο Παγκρήτιο, με τον Εργοτέλη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

15:10

9': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μπουτσάκης σεντράρει από τον άξονα, ο Ιατρούδης φάτσα με τον Ταΐρη εκτελεί στη κίνηση, αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:08

7': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα αριστερά. Το εκτελεί ο Κοζορώνης, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

15:07

6': Δυνατό σουτ του Έφορντ, έξω από την περιοχή, αποκρούει ενστικτωδώς ο Ταΐρης.

15:06

5': Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα.

15:04

Ελάχιστος ο κόσμος στο Παγκρήτιο.

15:01

14:59

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:56

Ηλιόλουστος ο καιρός στο Ηράκλειο, μετά την καταιγίδα που προηγήθηκε.

14:52

Στην πρώτη θέση, μαζί με τον Απόλλωνα Λάρισας, έχοντας το απόλυτο νικών βρίσκονται οι «κιτρινόμαυροι», στη δέκατη ισόβαθμοι με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς (Πόντου) στους 3 βαθμούς οι Θεσσαλοί.

14:47

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στον Εργοτέλη και τα Τρίκαλα για την 4η αγωνιστική της Β’ Εθνικής, ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.