1
19:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

19:51

Η Εθνική Ελπίδων ηττήθηκε με 0-1, δέχτηκε γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο και πλέον η υπόθεση πρόκριση στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ21 δυσκολεύει.

19:51

Τέλος του αγώνα.

19:50

90'+3: Σουτ του Λάμπρου, η μπάλα περνάει άουτ.

19:48

90'+1: Τελευταία αλλαγή για την Αυστρία. Ο Κβάσινα στη θέση του Λόβριτς.

19:47

90': Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

19:43

Το γκολ ήρθε κόντρα στην ροή του αγώνα, αφού η Ελλάδα ήταν η ομάδα που στο δεύτερο ημίχρονο έψαχνε τον τρόπο να σκοράρει.

19:42

Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, ο Πος κάνει την κοντινή προβολή μπροστά από τον Κότσαρη και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1 της Αυστρίας.

19:41

84': ΓΚΟΛ για την Αυστρία!

19:40

82': Ο Καμπετσής μπαίνει στη θέση του Μπουζούκη.

19:33

76': Κόρνερ για την Εθνική, το εκτελεί ο Λάμπρου. Διώχνουν οι αμυντικοί της Αυστρίας.

19:31

74': Νέα καλή στιγμή για την Εθνική. Κεφαλιά του Κωτσόπουλου από καλή θέση μέσα στην περιοχή, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

19:27

70': Ο Ντ. Μπαουμγκάρντνερ παίρνει την θέση του Ντάνσο για την Αυστρία.

19:25

68': Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Λημνιός παίρνει την μπάλα από τον Κωτσόπουλο στο δεύτερο δοκάρι, κάνει το κοντρόλ και το πλασέ, όμως ο Σλάγκερ πέφτει στην γωνία του και διώχνει πολύ δύσκολα.

19:22

65': Έξω ο Ανδρούτσος, μέσα ο Κωτσόπουλος για την Εθνική.

19:20

63': Υποδέχεται ωραία την μπάλα ο Ανδρούτσος, περνάει τον αντίπαλο του, όμως του σουτ το μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Αυστρίας.

19:19

62': Ο Γιακούποβιτς στη θέση του Γκρίπιτς για την Αυστρία.

19:17

60': Κίτρινη κάρτα στον Μπαουμγκάρτερ.

19:09

52': Ξανά επικίνδυνη η Αυστρία στην αντεπίθεση. Κάνει το σουτ ο Βολφ, η μπάλα πάλι άουτ.

19:08

Έχει μπει πιο επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νικοπολίδη.

19:07

49': Σουτάρει ο Ντάνσο, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.

19:05

Ουσιαστικά ο Λάμπρου θα παίξει και στην κορυφή της επίθεσης.

19:03

46': Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.

19:02

Με αλλαγή ξεκινάει η Εθνική. Μέσα ο Λάμπρου, έξω ο Χατζηγιοβάνης.

19:02

Στον αγωνιστικό χώρο ξανά οι δύο ομάδες.

18:47

Ημίχρονο στην Τούμπα. Στο 0-0 οι δύο ομάδες.

18:43

40' Ευκαιρία για την Ελλάδα. Δυνατό, συρτό σουτ σουτ του Γαλανόπουλου, διώχνει με τα πόδια ο Σλάνγκερ.

18:40

Έπιασε καταιγίδα στο γήπεδο της Τούμπας. Δυσκολεύει το έργο των δύο ομάδων.

18:37

36': Δοκάρι για την Αυστρία! Μετά από κόντρα, η μπάλα χτυπάει στο πόδι του Μπάουμγκάρντνερ και καταλήγει στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού του Κότσαρη.

18:35

33': Είδε την κίτρινη ο Χατζηδιάκος.

18:31

28': Κίτρινη κάρτα στον Γκρίπιτς της Αυστρίας.

18:28

Ισορροπημένο το παιχνίδι έως τώρα, ισορροπημένα και τα φάουλ. Πέντε έχει κάνει η Εθνική, 6 η Αυστρία.

18:22

21': Ο τερματοφύλακας της Αυστρίας βγαίνει έξω από την περιοχή του, ο Μπουζούκης με μακρινό σουτ προσπαθεί να τον... κρεμάσει, η μπάλα άουτ.

18:18

Έχει πιάσει ένα ψιλόβροχο στην Θεσσαλονίκη.

18:12

10': Αλλάζουν γρήγορα την μπάλα οι Αυστριακοί, ο Λόβριτς κάνει το δυνατό σουτ, η μπάλα δίπλα από το οριζόντιο δοκάρι της Εθνικής Ελλάδος.

18:10

9': Μία κεφαλιά από τον Λίνχαρτ περνάει ψηλά άουτ, δεν ανησύχησε ο Κότσαρης.

18:05

Χωρίς καθαρόαιμο επιθετικό έχει παρατάξει την ομάδα ο Αντώνης Νικοπολίδης. Ο Κουλούρης που αποτελούσε βασικό μέλος της Εθνικής Ελπίδων κλήθηκε στην Ανδρών από τον Άγγελο Αναστασιάδη.

18:02

1': Έναρξη του αγώνα

17:59

Να πούμε ότι για την Εθνική δεν υπολογίζεται ο Πασαλίδης που είναι τιμωρημένος.

17:57

Η ώρα των Εθνικών ύμνων

17:56

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:45

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr, μαζί θα δούμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της Εθνικής Ελπίδων κόντρα στην αντίστοιχη ομάδα της Αυστρίας στο 1ο μπαράζ για την πρόκριση στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ21, που διεξάγεται στο γήπεδο της Τούμπας.