1
20:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:52

Ο Πανιώνιος παίρνει ένα σπουδαίο τρίποντο στα Πηγάδια, επικρατεί με 1-0 της Ξάνθης και βάζει στοπ στο νικηφόρο σερί της.

20:52

Τέλος στο ματς.

20:49

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Κούρντι.

20:48

90+1': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:48

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

20:44

87': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Ντουρμισάι, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα. Καλή προσπάθεια από τον φορ του Πανιωνίου.

20:44

86': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο. Καμαρά αντί Τσιλούλη.

20:43

86': Κίτρινη στον Τσιλούλη γιατί δεν βγήκε εγκαίρως από τον αγωνιστικό χώρο.

20:42

85': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανιώνιο, λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά και κίτρινη στον Κασάδο.

20:40

Σηκώθηκε ο Τσιλούλης, ξεκινάει εκ νέου το ματς.

20:39

82': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Τσιλούλης.

20:34

77': Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Αλμέιδα. Τράβηξε τη φανέλα του Ντουρμισάι ο Πορτογάλος.

20:33

76': Κίτρινη κάρτα στον Αλμέιδα.

20:31

74': Αλλαγή για την Ξάνθη. Έξω ο Οικονομίδης, μέσα ο Παπαγεωργίου.

20:29

72': Η Ξάνθη συνεχίζει να βρίσκεται στην επίθεση, αλλά οι φιλοξενούμενοι στέκονται εξαιρετικά στην άμυνα.

20:24

66': Σε θέση οφσάιντ ο Μασούρας, αλλά καλυπτόταν.

20:22

65': Οφσάιντ ο Σαρπόνγκ, σωστό.

20:18

61': Διαμαρτύρονται για πέναλτι σε ανατροπή του Ντουρίτσκοβιτς από τον Μπανανά οι Ακρίτες. «Τίποτα», λέει ο Κομίνης.

20:17

60': Σουτ του Γέντρισεκ έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Κότνικ.

20:14

57': Κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς.

20:13

56': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Σαρπόνγκ αντί Καντά.

20:12

55': Επικίνδυνη σέντρα με φάλτσα του Ντουρίτσκοβιτς μέσα από την περιοχή και δεξιά, αλλά ο Καντά δεν μπορεί να μπει στη φάση.

20:08

Έχουν μπει επιθετικά στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι.

20:07

50': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Εκτελεί το κόρνερ ο Ντουρίτσκοβιτς. ο Λισγάρας πιάνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

20:06

49': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά.

20:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο στα Πηγάδια.

19:58

Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο παίρνει τη θέση του Κίκε.

19:47

Ο Πανιώνιος προηγείται με 0-1 της Ξάνθης χάρις στο γκολ του Μασούρα. Ήταν καλύτεροι στο πρώτο μισό οι «κυανέρυθροι», που είχαν και δοκάρι.

19:46

19:46

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

19:46

Το εκτελεί ο Ντουρίτσκοβιτς, κεφαλιά του Λισγάρα στο πρώτο δοκάρι, άουτ.

19:45

45': Κι άλλο κόρνερ για τους γηπεδούχους από την αριστερή πλευρά.

19:44

44': Νέο κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, απομακρύνει η «κυανέρυθρη» άμυνα.

19:43

43': Οφσάιντ ο Τσιλούλης, σωστό.

19:41

42': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, σταματά η φάση καθώς η μπάλα είχε περάσει εκτός στην εκτέλεση.

19:38

38': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, διώχνει ο Οικονομίδης.

19:36

Οι φιλοξενούμενοι βγαίνουν στην κόντρα με τον Τσιλούλη που πασάρει αριστερά στον Μασούρα και εκείνος με ωραία κίνηση και πλασέ μέσα από την περιοχή νικά τον Ζίβκοβιτς, 0-1.

19:36

36': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

19:33

33': Αναγκαστική αλλαγή για την Ξάνθη. Αλμέιδα αντί Σιλά.

19:30

30': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Υπέροχη μπαλιά του Οικονομίδη στον Ντουρμισάι, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, περνά τον Ζίβκοβιτς, πλασάρει από δύσκολη θέση και άουτ.

19:27

27': Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Κούρντι κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μασούρας πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Ντουρμισάι εκτελεί από το ύψος του πέναλτι αλλά το Ζίβκοβιτς αποκρούει.

19:23

23': Ο Ντουρίτσκοβιτς σουτάρει μέσα από την περιοχή και λίγο δεξιά, μπλοκάρει ο Κότνικ.

19:20

20': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας «αδειάζει» τον Σιλά, γυρίζει χαμηλά από αριστερά στον Ντουρμισάι, ο οποίος σουτάρει εντός περιοχής και δεξιά αλλά ο Ζίβικοβιτς αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:19

18': Συνεχίζει να έχει την κατοχή της μπάλας η Ξάνθη.

19:14

13': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, εκτελείται πλασαριστά από τον Ντουρίτσκοβιτς αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

19:11

11': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ντομίνγκες κάνει τραγικό λάθος έξω από την περιοχή του Πανιωνίου, ο Καντά επωφελείται και βγαίνει τετ α τετ με τον Κότνικ, αλλά το πλασέ που επιχειρεί περνά λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του «κυανέρυθρου» γκολκίπερ.

19:10

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στα Πηγάδια, με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων.

19:05

6': Σε θέση οφσάιντ ο Ντουρμισάι, ήταν εκτεθειμένος.

19:04

Στο πέταλο του γηπέδου υπάρχουν και λιγοστοί οπαδοί του Πανιωνίου.

19:02

2': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:01

1': Οφσάιντ ο Γέντρισεκ, σωστό.

19:01

1': Έναρξη αγώνα.

18:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:55

Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς προέρχεται διπλό (0-1) επί του Αστέρας Τρίπολης ενώ αυτή του Ζοζέ Ανιγκό από το άνετο 3-0 κόντρα στον Παναιτωλικό στη Νέα Σμύρνη.

18:49

Οι Ακρίτες βρίσκονται στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 18 βαθμούς, επτά περισσότερους από τους ένατους «κυανέρυθρους».

18:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση μεταξύ Ξάνθης και Πανιωνίου, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.