1
17:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

17:52

Ο Ατρόμητος έβγαλε αντίδραση στο β' ημίχρονο και κατάφερε να ισοφαρίσει με το ωραίο γκολ του Ουγκράι. Δίκαιο το αποτέλεσμα.

17:51

Λήξη του αγώνα. ΠΑΟΚ - Ατρόμητος 1-1.

17:48

90+3': Συγκλίνει προς τα μέσα και εκτελεί ο Ουάρντα έξω από την περιοχή, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

17:47

90+2': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες δίνει στον Κωτσόπουλο που προτιμά να σουτάρει από το ύψος της περιοχής αντί να μπει στην περιοχή και ο Πασχαλάκης μπλοκάρει.

17:46

17:43

87': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπρούνο έξω. Ούμπιντες μέσα.

17:42

87': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας σεντράρει από τα αριστερά, αλλά ο Πρίγιοβις αστοχεί εξ επαφής στο δεύτερο δοκάρι.

17:40

85': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, απομακρύνει ο Ρισβάνης.

17:39

84': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Βέρνμπλουμ πλασάρει στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι, λίγο άουτ.

17:37

82': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ουάρντα αντικαθιστά τον Ελ Καντουρί και χειροκροτείται από τους φίλους του Ατρόμητου.

17:33

78': Μακρινό και ψηλοκρεμαστό σουτ του Ρισβάνη, μαζεύει εύκολα ο Πασχαλάκης.

17:31

77': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Ζαμπά, μέσα ο Πέλκας.

17:28

Ο Μπρούνο δίνει στον Ουγκράι που κάνει το μπάσιμο στην περιοχή από τα δεξιά και με ωραίο διαγώνιο σουτ σημαδεύει την απέναντι γωνία και γράφει το 1-1.

17:28

73': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

17:24

69': Κίτρινη κάρτα στον Βέρνμπλουμ.

17:22

67': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Λημνιός αντί Μπίσεσβαρ.

17:21

66': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ελ Καντουρί πασάρει από τα δεξιά στον Ζαμπά, ο οποίος πλασάρει αφύλακτος από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα φεύγει λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μέγιερι.

17:18

63': Το εκτελεί απευθείας ο Μπουσούλατζιτς, πάνω στο τείχος.

17:17

62': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο, 4-5 μέτρα έξω από το ημικύκλιο. Το έκανε ο Μάτος που βλέπει και την κίτρινη κάρτα.

17:14

59': Κίτρινη κάρτα στον Ουγκράι.

17:14

59': Όλα καλά με τον Πασχαλάκη, συνεχίζεται εκ νέου το παιχνίδι.

17:12

Άγγελος Μπασινάς και Αντώνης Νικοπολίδης βρίσκονται στις εξέδρες του γηπέδου.

17:11

56': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Πασχαλάκης που δέχθηκε ένα χτύπημα από τον Κωτσόπουλο σε μια διεκδίκηση της μπάλας.

17:09

54': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, διώχνει ο Μάτος.

17:09

Πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή και από τις δύο ομάδες στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου.

17:07

52': Οφσάιντ ο Κωτσόπουλος, σωστή υπόδειξη.

17:02

49': Επικίνδυνη σέντρα του Μπρούνο από τα δεξιά στο πρώτο δοκάρι, μπλοκάρει σταθερά ο Πασχαλάκης.

17:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

17:01

Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Κωτσόπουλος και Ενσικουλού αντί Μούγιακιτς και Στρούγγη αντίστοιχα.

16:45

Ατρόμητος - ΠΑΟΚ 0-1. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα, «άγγιξαν» το 1-0 με το δοκάρι του Ουγκράι στο 18' αλλά οι Θεσσαλονικείς ανέβηκαν μετά το 25' και προηγούνται χάρις στο γκολ του Κρέσπο στο 40'.

16:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, δίχως καθυστερήσεις.

16:39

Ο Βαρέλα ξεφεύγει από τα αριστερά από τον Μούγιακιτς, μπαίνει στην περιοχή και πασάρει στο ύψος του πέναλτι στον αφύλακτο Κρέσπο ο οποίος πλασάρει εύστοχα για το 0-1.

16:39

40': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:38

38': Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς.

16:34

35': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά. Το εκτελεί ο Μπίσεσβαρ, πρώτος στη μπάλα ο Στρούγγης απομακρύνει.

16:30

31': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, χωρίς κάποιο αποτέλεσμα.

16:30

Μπήκαμε στο 30' και ο ΠΑΟΚ έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο.

16:29

30': Αποβάλλεται από τον πάγκο του ΠΑΟΚ ο Παντελής Κωνσταντινίδης για διαμαρτυρίες.

16:26

26': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:23

24': Φωνάζει για πέναλτι ο ΠΑΟΚ. Ο Ελ Καντουρί πέφτει στο έδαφος από μαρκάρισμα του Στρούγγη. Τον βρίσκει χαμηλά στο πόδι ο αμυντικός του Ατρομήτου, «παίζετε» λέει ο Τζήλος.

16:21

22': Οφσάιντ ο Πρίγιοβιτς, σωστή υπόδειξη.

16:18

18': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Ουγκράι βλέπει εκτός εστίας τον Πασχαλάκη, εξαπολύει ένα σουτ από το κέντρο, στην αριστερή κάθετη δοκό του Πασχαλάκη η μπάλα και έξω.

16:15

16': Ο Μπρούνο σηκώνει από τα δεξιά στον Μπουσούλατζιτς που σουτάρει στην κίνηση από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

16:11

11': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά από τον Ουγκράι, η μπάλα φτάνει στον Μπρούνο που πιάνει ένα σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά αλλά αστοχεί απελπιστικά.

16:08

Συμπληρώθηκαν 9 λεπτά στο Περιστέρι, με τον ΠΑΟΚ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

16:04

4': Σε θέση οφσάιντ ο Μούγιακιτς, ήταν εκτεθειμένος.

16:03

3': Οφσάιντ ο Ελ Καντουρί, πολύ οριακό, φαίνεται να καλυπτόταν ο Μαροκινός που έβγαινε τετ α τετ με τον Μέγιερι.

16:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

15:57

Τώρα το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:57

Από πλευράς φιλοξενούμενων, εκτός δράσης παραμένει ο Μαουρίσιο.

15:56

Σημαντικές απουσίες για τους «κυανόλευκους» καθώς δεν θα αγωνιστούν οι δανεικοί από τον ΠΑΟΚ Χατζηισαΐας, Γιαννούλης και Κουλούρης αλλά και ο τραυματίας Βασιλακάκης.

15:54

Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στους στο Περιστέρι, με ήλιο και τη θερμοκρασία στους 21 βαθμούς Κελσίου.

15:49

Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με τον Πανιώνιο ενώ ο «Δικέφαλος του Βορρά» από τη νίκη με 2-0 επί του Παναθηναϊκού στην Τούμπα.

15:47

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 22 βαθμούς, δύο περισσότερου από τον δεύτερο Ατρόμητο.

15:45

Πρόκειται για τις μοναδικές αήττητες ομάδες του πρωταθλήματος.

15:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.