0
17:05

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

16:56

Βάλσαμο για την ψυχολογία του Απόλλωνα Σμύρνης αυτό το ματς και η έκταση του σκορ. Και επιπρόσθετα η "Ελαφρά Ταξιαρχία" κρατά ακέραιες πλέον και τις ελπίδες της για πρόκριση στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας, αφού με 3 βαθμούς είναι 2η πίσω από τον Αστέρα Τρίπολης (6) και μπροστά από Απόλλων Παραλιμνίου και Τρίκαλα, που έχουν από έναν στον 6ο όμιλο. Την τελευταία αγωνιστική οι "κυανόλευκοι" πάνε στην έδρα του ΑΟΤ.

16:50

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - Απόλλων Παραλιμνίου 5-0.

16:49

90'+3: Φάουλ για τους φιλοξενούμενους σε καλό σημείο από τα αριστερά, Κεχαγιάς στην εκτέλεση, κόντρα και κόρνερ. Εκτελεί ο Τσαούσης από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

16:48

"Διπλό μέσα στην Κρήτη ΑΠΟ ΟΛΕ ΟΛΕ", γωνάζουν οι λίγοι πιστοί φίλοι του Απόλλωαν Σμύρνης από τις εξέδρες της Ριζούπολης, καθώς την Κυριακή για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας η "Ελαφρά Ταξιαρχία" αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΟΦΗ.

16:47

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

16:47

90': Οφσάιντ ο Ελ Χέλβε, σωστή υπόδειξη.

16:45

88': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης, ο Ναδάλες πλασαρισρά σε Ελ Χέλβε, σουτ απέξω και δεξιά, άουτ.

16:40

84': Μακρινό σουτ Κεχαγιά, αρκετά μέτρα άουτ.

16:40

83': Ελ Χέλβε ανοίγει σε Μάντζιο, σουτ από θέση έξω αριστερά, πολλά μέτρα άστοχο.

16:39

83': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους... Ο Τσαούσης στην εκτέλεση από τα αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται.

16:38

82': Τρίτη αλλαγή και από την πλευρά του Απόλλωνα Παραλιμνίου. Ο Γκόλιας αντί του Οκάν.

16:36

78': Οφσάιντ ο Ελ Χέλβε, σωστή υπόδειξη.

16:33

75': Κίτρινη στον Μάντζιο.

16:31

74': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Απόλλωνα Σμύρνης ο Γιάννης Μαντζουράκης. Ο Ελ Χέλβε αντί του Ντεφεντερίκο.

16:31

Ο Μάντζιος αφήνει σε Κοντογιαννόπουλο, εκείνος παίζει το 1-2 με τον Βάρκα, ο Κοντογιαννόπουλος πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ από τα δεξιά του ημικύκλιου και... μέσα, 5-0.

16:30

73': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

16:28

71': Σουτ Μάντζιου υπό πίεση, από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

16:25

Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Κοντογιαννόπουλος στη θέση του Μπεντινέλι.

16:24

Ναδάλες και Μπεντινέλι παίζουν το "1-2", ο δεύτερος μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, περνά και τον αντίπαλο γκολκίπερ, πλασέ από κοντά και πλάγια στα δίχτυα, 0-4.

16:24

67': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

16:19

63': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης με τον Ντεφεντερίκο από τα αριστερά, Τζανετόπουλος την προβολή από το πρώτο δοκάρι, άουτ.

16:19

63': Σουτ στην κίνηση από τον Πέδρο από θέση έξω αριστερά, άουτ

16:18

61': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Μάντζιος στη θέση του Γκαρός.

16:15

58': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Ο Καρυοφύλλης αντί του Παναγιωτίδη.

16:14

Φάση διαρκείας στα καρέ των φιλοξενούμενων, σέντρα Μπεντινέλι, δεν μπορεί αρχικά ο Γκαρός, η μπάλα φτάνει στον Ντεφεντερίκο, δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι, διώχνει ο Σαββίδης προσωρινά, στην επαναφορά ο Πέδρο ωραίο φαλτσαριστό σουτ, στο βάθος της εστίας και 3-0.

16:14

57': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

16:12

55': Εκτελεί ο Ντεφεντερίκο από τα δεξιά, υπάρχει επιθετικό φάουλ...

16:12

55': Εξαιρετικό σουτ Μπεντινέλι από τη δεξιά διαγώνιο και μέσα στην περιοχή, με εκτίναξη σωτήρια σε κόρνερ ο Σαββίδης.

16:11

54': Οφσάιντ ο Γκαρός, σωστή υπόδειξη.

16:10

53': Σουτ Οκάν... πλάγιο άουτ στα δεξιά!

16:10

Μπερδεύεται, χάνει τον βηματισμό του και πέφτει ο Μπεντινέλι, ζητά πέναλτι, αλλά δεν έχει δίκιο, δεν υπήρχε πρόθεση από το μαρκάρισμα του Μαυρομάτη.

16:09

Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Γύρισμα Ντεφεντερίκο, δεν πιάνει καλά την προβολή από το δεύτερο δοκάρι ο Βάρκας, μπλοκάρει ο Σαββίδης.

16:07

Εναέρια μονομαχία Γκονζάλες και Κεχαγιά... Μικρή διακοπή, καθώς έχει χτυπήσει στο κεφάλι ο παίκτης των γηπεδούχων. Στο λεπτό το παιχνίδι ξεκινά εκ νέου.

16:06

Από τα έντεκα μέτρα ο Μπεντινέλι, νικά τον αντίπαλο γκολκίπερ και 2-0.

16:06

49': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

16:05

ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Μπεντινέλι ανατρέπεται από τον Δ. Τριανταφύλλου. Υπάρχει ξεκάθαρη παράβαση.

16:05

48': Αδύναμο σουτ Πέδρο, εύκολα μαζεύει ο Σαββίδης...