Η ΑΕΚ ήταν σαφώς ανώτερη, πήρε πράγματα από τους μικρούς και κάνοντας το 2 στα 2 πέρασε στους «16» του Κυπέλλου.

Λήξη του ματς! 0-4.

16:48

Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

16:46

Ωραία προσπάθεια του Σαρδέλη που βγαίνει από τα δεξιά και κάνει το πλασέ με τον Χατζή να προσπαθεί να διώξει, αλλά να μην τα καταφέρνει. 0-4.

16:46

90': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:45

89': Σουτ του Γιαννούτσου στην κίνηση έπειτα από πάσα του Αλμπάνη, άουτ η μπάλα.

16:42

86': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται από τα δεξιά από τον Μοράν, δεν αποφέρει κάτι.

16:41

84': Ωραία προσπάθεια του Σαρδέλη, βγαίνει τετ α τετ με τον Κουτογλίδη και κάνει το πλασέ, διώχνει ο γκολκίπερ του Απόλλωνα.

16:38

82': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το εκτελεί από τα δεξιά ο Μοράν, η μπάλα φτάνει στον Γιακουμάκη που κάνει το γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, στο σώμα παίκτη των φιλοξενουμένων η μπάλα.

16:35

80': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το εκτελεί από τα δεξιά ο Μοράν, η μπάλα φτάνει με τα πολλά στον Λαμπρόπουλο, προσπαθεί να κρεμάσει τον Κουτογλίδη, άουτ η μπάλα.

16:35

79': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Ταουσάνης στη θέση του Αγιώτη.

16:33

77': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σαρδέλης στη θέση του Γιαννιώτα.

16:31

Ο Γιακουμάκης φεύγει γρήγορα από τα δεξιά στα όρια του οφσάιντ και την κατάλληλη στιγμή γυρίζει στον Μπότο που δεν αστοχεί, πετυχαίνοντας το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ. Ίσως είναι εκτεθειμένος ο άσος της Ένωσης, δεν φαίνεται ξεκάθαρα από το ριπλέι. 0-3.

16:31

76': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:26

70': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Λούκας Ράμος στη θέση του Κοντοέ.

16:25

70': Κίτρινη κάρτα στον Μπιμάι.

16:24

69': Σουτ του Αλμπάνη, διώχνει ο Μαντζάρης.

16:21

65': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης στη θέση του Γιούση.

16:16

59': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπάμπης στη θέση του Άλεφ.

16:15

Ο Γιαννιώτας εκτελεί φάουλ από τα δεξιά, ο Οικονόμου κάνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα.

16:14

58': Κίτρινη κάρτα στον Κουρτεσιώτη.

16:12

57': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας, το πρώτο του στο ματς. Εκτελείται από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:10

54': Εκτελείται από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

16:09

53': Εκτελείται από τα αριστερά το κόρνερ, ο Άλεφ προσπαθεί να στείλει την μπάλα με κεφαλιά στα δίχτυα, διώχνει πανω στη γραμμή ο Σκούπρα.

16:08

Μικρή διακοπή, καθώς ο Γιούσης είναι πεσμένος στο έδαφος και πονάει.

16:08

52': Μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει ο Μπότος, αποκρούει σωτήρια ο Μαντζάρης.

16:07

51΄: Το εκτελεί ξανά από τα αριστερά ο Γιούσης, στα χέρια του Μαντζάρη.

16:07

51': Το εκτελεί ο Γιούσης από τα αριστερά, νέο κόρνερ.

16:06

50': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το εκτελεί από τα δεξιά ο Γιαννιώτας, με τα πολλά η Ένωση κερδίζει νέο κόρνερ.

16:05

49': Σουτ του Γιακουμάκη στο ύψος της περιοχής μέσα, άουτ η μπάλα.

16:04

48': Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά από τον Γιαννιώτα, ο Οικονόμου δεν βρίσκει όπως θα ήθελε την μπάλα στην περιοχή, μαζεύει ο Μαντζάρης.

16:02

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.

16:01

46': Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Μαντζάρης στη θέση του Κουτογλίδη που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

15:46

Η ΑΕΚ δυσκολεύτηκε να διασπάσει την άμυνα του Απόλλωνα, αλλά το γκολ του Άλεφ την... ξεμπλόκαρε, με τον Αγιώτη να της δίνει σαφές προβάδισμα νίκης άθελά του πριν το φινάλε του πρώτου μέρους.

15:45

Λήξη του α' ημιχρόνου! 0-2.

15:45

Είναι αυτογκόλ του Αγιώτη στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα σε σέντρα του Γιαννιώτα από τα δεξιά. 0-2.

15:45

45': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

15:40

Ο Σβάρνας γυρίζει ωραία την μπάλα από τα δεξιά στην περιοχή, o Mπότος την αφήνει για τον Άλεφ που πιάνει το σουτ και νικά τον Κουτογλίδη. 0-1.

15:40

41': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

15:38

39': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται από τα αριστερά, απευθείας άουτ.

15:36

37': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γιαννιώτας βγαίνει τετ α τετ με τον Κουτογλίδη, αλλά δεν πλασάρει σωστά και ο γκολκίπερ των γηπεδούχων τον νικά. Διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ οι Λαρισαίοι, δεν υπήρχε.

15:35

36': Το εκτελεί ο Γιούσης από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

15:34

35': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται από τα δεξιά, ο Γιούσης προσπαθεί με την μπάλα, νέο κόρνερ.