1
21:24

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:23

Ο Αστέρας Τρίπολης κερδίζει 0-1 τον ΑΟΤ και «κλειδώνει» την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

21:23

Τέλος στο ματς.

21:21

90+3': Φωνάζουν για χέρι του Πάνου μέσα στην περιοχή οι Αρκάδες, παίζετε λέει ο ρέφερι αλλά υπήρχε παράβαση. Ήταν καθαρό πέναλτι.

21:19

90+1': Ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Εκτελείται το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Σταματάκο που σουτάρει με δύναμη έξω από την περιοχή αλλά δεν αστοχεί.

21:19

90': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα δεξιά.

21:18

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:17

89': Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα.

21:14

85': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Καλτσάς αντί Τσιλιανίδη.

21:12

84': Διαγώνιο σουτ του Τσιλιανίδη από τα δεξιά, η μπάλα πάει προς το παραθυράκι του Ταίρη αλλά καταλήγει άουτ.

21:11

83': Διαγώνιο σουτ από τον Μπαστιάνο, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

21:09

80': Ανεβαίνει από τα δεξιά ο Κώτσιρας, σπάει τη μπάλα στον Τόνσο, που εκτελεί από το ημικύκλιο της περιοχής, αλλά μπλοκάρει ο Ταίρης.

21:05

77': Τρίτη αλλαγή για τον ΑΟΤ. Ο Σταματάκος στη θέση του Μακρίδη.

21:04

76': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Υπέροχο, φαλτσαριστό σουτ του Τσιλιανίδη κοντά στη γωνία της μεγάλης περιοχής, μόλις άουτ.

21:01

71': Αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Ρόλε, μέσα ο Μπαστιάνος.

20:59

71': Οφσάιντ ο Πάνος, αλλά καλυπτόταν. Τρία στα τρία έχει η Δέτση.

20:58

70': Κίτρινη κάρτα στον Μπέλοκ.

20:56

68': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, απομακρύνει η τρικαλινή άμυνα.

20:55

67': Σουτ του Τόνσο, κόντρα και κόρνερ. Εκτελείται με πάσα από τα δεξιά, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

20:54

Κάνει ό,τι θέλει στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας, που πιέζει για το δεύτερο γκολ.

20:53

65': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπέλοκ στρώνει στον Ρόλε, που σουτάρει από το ύψος της περιοχής, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ταΐρη η μπάλα.

20:49

61': Αλλαγή και για τον ΑΟΤ. Καπός αντί Ηλιάδη.

20:49

61': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Φερνάντεθ αφήνει τη θέση του στον Τόνσο.

20:47

59': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά. Το εκτελεί ο Τσιλιανίδης, αλλά μαζεύει ο Ταΐρης.

20:47

58': Οφσάιντ ο Τσιλιανίδης, αλλά καλυπτόταν από δύο αντιπάλους.

20:45

57': Ωραία κίνηση και σουτ του Φερνάντεθ μέσα από την περιοχή και αριστερά, πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει σε κόρνερ ο Ταίρης, που δεν αποφέρει κάτι.

20:40

52': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπέλοκ σουτάρει ολομόναχος από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ.

20:36

47': Τρομερή ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Φερνάντεθ τσιμπάει τη μπάλα πάνω από τον Ταίρης για τον Δουβίκα, ο οποίος ολομόναχος, φάτσα με το τέρμα και με εξουδετερωμένο τον αντίπαλο γκολκίπερ αστόχεί.

20:34

46': Σουτ του Κώτσιρα από το ύψος της περιοχής, πολύ κακό.

20:34

20:32

Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Έξω ο Γκατσολάρι, μέσα ο Μαντιανί.

20:17

Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 0-1 του ΑΟΤ. Δίκαιο αποτέλεσμα, είναι καλύτεροι οι Αρκάδες.

20:17

Λήξη πρώτου μέρους.

20:16

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:16

45': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, περνά δίχως κάποιο όφελος.

20:16

45': Φάση διαρκείας στα καρέ του ΑΟΤ, με τον Δουβίκα αρχικά και τον Φερνάντεθ στη συνέχεια να μη μπορούν να σκοράρουν.

20:14

43': Ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Ο Γκουγκούδης περνάει κάθετα στον Μακρίδη, ο οποίος βάζει πλάτη τον Μαρτίνεθ, κάνει το σουτ αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:10

40': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο εκτελεί ένα κόρνερ από τα αριστερά, ο Δουβίκας πηδάει ψηλότερα, πιάνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

20:10

40': Κίτρινη κάρτα στον Νιάρο.

20:08

38': Ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Ο Μακρίδης εκτελεί ένα καλοτραβηγμένο φάουλ από τα δεξιά, ο Πάνος πιάνει την κεφαλια, αλλά ο Παπαδόπουλους μπλοκάρει.

20:03

Ο Τσιλιανίδης σπάει τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι από τη δεξιά πλευρά και ο Φερνάντεθ, πέφτοντας πλασάρει για το 0-1.

20:03

33': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

19:59

28': Οφσάιντ ο Δουβίκας, αλλά ο επιθετικός του Αστέρα καλυπτόταν. Νέα λανθασμένη υπόδειξη από τη Δέτση.

19:57

27': Ο Τσιλιανίδης βγαίνει στην κόντρα, σουτάρει από διαγώνια θέση και δεξιά, αλλά ο Ταϊρής μπλοκάρει χωρίς δυσκολία.

19:53

22': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά με τον Ρόλε, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

19:51

20': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Κώτσιρα από τα δεξιά, ο Τσιλιανίδης κάνει την προβολή στο πρώτο δοκάρι, άουτ.

19:50

19': Ο Ρόλε κάνει το γέμισμα από τα δεξιά, ο Δουβίκας πιάνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά ο Ταϊρής μπλοκάρει.

19:49

19': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά. Το εκτελεί ο Μουνάφο αλλά περνά ανεκμετέλλυτο.

19:49

18': Κίτρινη κάρτα στον Γκατσολάρι.

19:44

14': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα αριστερά με τον Μακρίδη, απομακρύνει ο Μπέλοκ.

19:40

9': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα δεξιά με τον Μακρίδη, δεν αποφέρει κάτι.

19:37

6': Οφσάιντ ο Φερνάντεθ, λανθασμένη υπόδειξη από τη βοηθό Δέτση.

19:34

4': Ο Συμελίδης κερδίζει τις κόντρες, μπαίνει στην περιοχή αλλά ο Παπαδόπουλους τον προλαβαίνει στην έξοδο και μπλοκάρει.

19:31

1': Ξεκινάει το ματς.

19:30

Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Τρικάλων, Δημήτρης Μπαταγιάννης, βράβευσε τον Σάββα Παντελίδη.

19:27

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:24

Στην 1η αγωνιστική, ο ΑΟΤ είχε μείνει στο 1-1 με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στις Σέρρες ενώ οι Αρκάδες είχαν επικρατήσει με 2-1 του Απόλλωνα Σμύρνης στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

19:16

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι Τρίκαλα - Αστέρας Τρίπολης για τη 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδος ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.