2
20:05

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:04

Λεβαδειακός - Ξάνθη 1-2. Οι Ακρίτες παίρνουν το δεύτερο σερί τρίποντο και συνεχίζουν την ανοδική τους πορεία.

20:04

Λήξη του αγώνα.

20:03

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.

20:01

Ο Σουμπίνιο πιάνει ένα υπέροχο φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της περιοχής, στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Ζίβκοβιτς και μειώνει σε 1-2.

20:01

90+1': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΚΟ!

20:01

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:59

Συμπληρώθηκαν 90 λεπτά αγώνα.

19:55

85': Τρίτη αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Παντελιάδης, μέσα ο Στανόγεβιτς.

19:54

85': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Αλμέιδα αντί Ντουρίτσκοβιτς.

19:51

82': Κίτρινη κάρτα στον Μελισσόπουλο.

19:48

79': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Γιακουμάκης σηκώνει υπέροχα στον Καθάριο ο οποίος σουτάρει με τη μία μέσα από την περιοχή και αριστερά, με τον Ζίβκοβιτς να αποκρούει με υπερένταση.

19:47

78': Ο Παντελιάδης φέρνει τη μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα δυνατό πλάγιο, ο Μαρκόβσκι παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει.

19:42

73': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπρίτο αφήνει τη θέση του στον Μελισσόπουλο.

19:42

72': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Ιωαννίδης, μέσα ο Καθάριος.

19:39

Ο Γέντρισεκ εκτελεί το πέναλτι, πέφτει αριστερά ο Επασί, από την άλλη η μπάλα και 0-2.

19:39

70': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

19:38

69': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Όμο κρατά τον Κάστρο, που πέφτει στο έδαφος, με τον Βρέσκα να δείχνει την άσπρη βούλα. Βλέπει και την κίτρινη ο αμυντικός του Λεβαδειακού.

19:37

68': Σέντρα του Σιλά από τα αριστερά, η μπάλα περνά από τον Όμο, ο Κάστρο πιάνει μια αδύναμη κεφαλιά και ο Επασί μπλοκάρει εύκολα.

19:35

Ο Τσαμπούρης εκτελεί με φάλτσα ένα φάουλ, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

19:32

63': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

19:31

63': Φαλτσαριστό και επικίνδυνο σουτ του Σουμπίνιο έξω από την περιοχή, αποκρούει με τις γροθιές ο Ζίβκοβιτς.

19:30

62': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Φαβάρο αφήνει τη θέση του στον Μαρκόβσκι.

19:27

57': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Όμο νικάει στον αέρα τους αμυντικούς της Ξάνθης και πιάνει την κεφαλιά, με τη μπάλα να περνά λίγο πάνω από την εστία.

19:25

56': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Σαβαντογκό γυρίζει από τα δεξιά τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι, ο Γιακουμάκης σουτάρει με δύναμη αλλά ο Ζίβκοβιτς αποκρούει.

19:21

52': Αλλαγή για την Ξάνθη. Κάστρο αντί Κίκε.

19:19

50': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ! Ο Ιωαννίδης μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, κάνει μία σέντρα σουτ, με τη μπάλα να χτυπά στην αριστερή κάθετη δοκό του Ζίβκοβιτς.

19:15

46': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάποιο όφελος.

19:14

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

19:01

Λήξη πρώτου μέρους, Λεβαδειακός - Ξάνθη 0-1.

19:01

Ο Μπρίτο κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Γέντρισεκ πατάει στον Μπαξεβανίδη που εκτελεί από το ύψος της μικρής περιοχής για το 0-1.

19:01

45': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:58

41': Επικίνδυνο γύρισμα στου Σαβαντογκό από τα δεξιά, η μπάλα περνάει απ' όλους.

18:51

37': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ! Ο Τσαμπούρης εκτελεί το κόρνερ, ο Ιωαννίδης πετάγεται στην καρδιά της άμυνας και πιάνει την κεφαλιά, με τη μπάλα να σκάει πρώτα στο έδαφος και στη συνέχεια να τραντάζει στο οριζόντιο δοκάρι.

18:51

36': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά.

18:49

35': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Σαβαντογκό πλασάρει από τη γωνία της μικρής περιοχής και αριστερά, αλλά ο Μπαξεβανίδης του βάζει στοπ παραχωρώντας κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

18:46

31': Μακρινό σουτ του Κίκε, πολύ άστοχο.

18:43

28': Σουτ εκτός περιοχής από τον Σουμπίνιο, μπλοκάρει σταθερά ο Ζίβκοβιτς.

18:41

26;: Οφσάιντ ο Λισγάρας, σωστό.

18:39

25': Οφσάιντ ο Σαβαντογκό, καλυπτόταν ο άσος του Λεβαδειακού. Λανθασμένη υπόδειξη.

18:36

Πιο κινητικοί οι Ακρίτες στο πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα.

18:34

19': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, απομακρύνει ο Όμο.

18:29

14': Οφσάιντ ο Ιωαννίδης, ήταν για λίγο εκτεθειμένος.

18:26

11': Νέα απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντουρίτσκοβιτς, περίπου από το ίδιο σημείο, μπλοκάρει ο Επασί.

18:24

10': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Εκτελεί με πολλά φάλτσα ο Ντουρίτσκοβιτς, λίγο πάνω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Επασί η μπάλα.

18:24

Φάουλ για την Ξάνθη, 6-7 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά.

18:22

8': Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο.

18:19

4': Ο Γιακουμάκης βρίσκει χώρο και σουτάρει αρκετά έξω από την περιοχή, αλλά αστοχεί.

18:18

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στη Λιβαδειά.

18:15

18:12

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:08

Από την άλλη, η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς προέρχεται από την εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της ΑΕΛ.

18:04

Οι Βοιωτοί μετρούν τέσσερις διαδοχικές ήττες, με τελευταία αυτή από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο με 2-1.

18:01

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στον Λεβαδειακό και την Ξάνθη, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.