-
0
20:53

20:52

Η Ξάνθη κερδίζει 1-0 την ΑΕΛ, οι Θεσσαλοί έχουν σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία του Λάμπρου.

20:52

90'+4: Λήξη του αγώνα, 1-0.

20:51

90'+3: Σηκώνεται ο γκολκίπερ της Ξάνθης, συνεχίζεται το ματς.

20:50

90'+2: Έχει χτυπήσει ο Ζίβκοβιτς σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Μπαργκάν.

20:48

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:48

90': Μακρινό σουτ του Ντέλετιτς, άουτ.

20:45

87': Κόεφ αντί Ακόστα, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ.

20:43

86': Ο Κρίστινσον νικά στο τετ α τετ τον Μπρίτο, χάνει την ευκαιρία για το 2-0 η Ξάνθη.

20:42

85': Ο Κάστρο σουτάρει εντός περιοχής, κόντρα στον Γρομητσάρη και κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:41

83': Κίτρινη στον Φατιόν για φάουλ στον Μπρίτο.

20:40

Ο Γέντρισεκ νικά τον Κρίστινσον στην αριστερή του γωνία, 1-0.

20:39

82': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

20:38

80': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Γκόλιας τραβά τον Μπρίτο σε φάση που έχει ξεκινήσει εκτός περιοχής, ο τελευταίος πέφτει εντός, την άσπρη βούλα δείχνει ο Λάμπρου. Δεν δίνεται αυτό το πέναλτι. Τα έχει κάνει μαντάρα και μονόπλευρα ο ρέφερι.

20:36

79': Κίτρινη στον Μπρίτο για φάουλ στον Ντέλετιτς.

20:34

76': Κίτρινη στον Ντέλετιτς για διαμαρτυρία.

20:33

75': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Μπρίτο μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει το γύρισμα και ο Ντουρίτσκοβιτς από το σημείο του πέναλτι στέλνει πολύ ψηλά άουτ την μπάλα.

20:32

74': Κεφαλιά του Γέντρισεκ μετά από φάουλ που εκτελεί ο Ντουρίτσκοβιτς από αριστερά, άουτ.

20:31

73': Δεύτερη κίτρινη στον Καρανίκα για φάουλ στον Μπρίτο και αποβολή. Με 9 πια η ΑΕΛ.

20:28

70': Μπαργκάν αντί Κούνιτς, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ.

20:27

70': Κίτρινη στον Λισγάρα για διαμαρτυρία.

20:27

69': Δυνατό μακρινό σουτ του Φατιόν, άουτ.

20:22

64': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη, Μπρίτο αντί Καντά.

20:20

62': Εκτελεί από αριστερά ο Ντουρίτσκοβιτς, πιάνει την κεφαλιά ο Κασάδο, μπλοκάρει εύκολα ο Κρίστινσον.

20:19

61': Κόρνερ κερδίζει ο Κάστρο για την Ξάνθη.

20:18

60': Σουτ στην κίνηση του Κάστρο, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:17

58': Ο Ντέλετιτς κάνει το γύρισμα από δεξιά της περιοχής, κοντράρει η μπάλα στον Κασάδο και περνά παράλληλα από τη γραμμή της εστίας του Ζίβκοβιτς, σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΛ.

20:15

57': Κόρνερ παραχωρεί ο Λισγάρας για την ΑΕΛ, εκτελεί ο Σαχίτι, επιθετικό φάουλ.

20:11

53': Κίτρινη στον Γέντρισεκ για φάουλ στον Φατιόν.

20:10

52': Σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς από μακρινή απόσταση, χωρίς τύχη.

20:05

47': Μακρινό σουτ του Σιλά, άουτ.

20:04

46': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη, Ντουρίτσκοβιτς αντί Σουλεϊμάν.

20:04

46': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ, Γρομητσάρης αντί Πίτι.

20:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.