4
23:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:54

Μεγάλη εμφάνιση των Θεσαλονικέων στο Μπορίσοφ, που είναι πλέον το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης του ομίλου.

23:53

Λήξη του αγώνα. ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ - ΠΑΟΚ 1-4.

23:52

Τελικό αποτέλεσμα στο Λονδίνο, Τσέλσι - Βίντι 1-0.

23:50

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:49

89'! ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ κάνει ωραίο κίνηση και πίάνει ένα τρομερό, διαγώνιο σουτ εντός περιοχής, η μπάλα στη συμβολή των δοκών.

23:46

86': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, απομακρύνει με τις γροθιές ο Σχερμπίτσκι.

23:43

86': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζαμπά παραχωρεί τη θέση του στον Βιεϊρίνια.

23:38

79': Σουτ του Μαουρίσιο από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Σχερμπίτσκι.

23:37

78': Κόρνερ για τη ΜΠΑΤΕ από τα αριστερά, τίποτα.

23:36

77': Τρίτη αλλαγή για τη ΜΠΑΤΕ. Γκορντέιτσουκ αντί Στάσεβιτς.

23:35

76': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Πρίγιοβιτς, μέσα ο Ακπόμ.

23:33

Ο Ζαμπά γυρίζει από τα δεξιά στον Πέλκα, ο οποίος σουτάρει από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στην αριστερή γωνία του Σχερμπίτσκι και 1-4.

23:32

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

23:31

71': Αλλαγή για τη ΜΠΑΤΕ. Ο Ντράγκουν αφήνει τη θέση του στον Χλεμπ.

23:30

71': Κόρνερ για τη ΜΠΑΤΕ από τα αριστερά, διώχνει ο Κρέσπο.

23:29

70': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ αντί Λημνιού.

23:29

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Τσέλσι προηγείται με 1-0 της Βίντι.

23:28

68': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πρίγιοβιτς κατεβάζει τη μπάλα έχοντας πλάτη στο τέρμα, γυρίζει και κάνει το σουτ αλλά αυτή κοντράρει και φεύγει κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

23:26

66': Σουτ του Μπάγκα έξω από την περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

23:24

65': Οφσάιντ ο Σκάβις, σωστό.

23:21

Ο Ίβανιτς κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, ο Σκάβις πιάνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι, με τη μπάλα να βρίσκει στον ώμο του Κρέσκο, να αλλάζει πορεία και να καταλήγει στα δίχτυα. 1-3.

23:21

61': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΑΤΕ!

23:19

59': Αλλαγή για τη ΜΠΑΤΕ. Έξω ο Τουόμινεν, μέσα ο Σκάβις.

23:18

59': Συρτό σουτ του Γιαμπλόνσκι εκτός περιοχής, κακό, αρκετά μέτρα άουτ.

23:13

54': Σουτ του Ντράγκουν, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ, που δεν αποφέρει κάποιο όφελος.

23:10

51': Ευκαιρία για τη ΜΠΑΤΕ! Ο Ρίος κάνει το σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα βρίσκει στον Τόσκα και κατευθύνεται προς την εστία αλλά ο Πασχαλάκης εκτινάσσεται και αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

23:05

46': Κίτρινη κάρτα στον Βολόντκο.

23:05

22:49

Τρομερή η ομάδα του Λουτσέσκου στο πρώτο 20λεπτο, όπου σημείωσε τρία γκολ, έχοντας βάλει τις βάσεις για νίκη στη Λευκορωσία.

22:49

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ - ΠΑΟΚ 0-3.

22:47

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:43

41': Έχει ματώσει στο χείλος ο Βαρέλα και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες. Επιστρέφει αμέσως στον αγωνιστικό χώρο ο στόπερ του ΠΑΟΚ.

22:41

Στο άλλο ματς του ομίλου, Τσέλσι και Βίντι είναι στο 0-0.

22:37

36': Σε θέση οφσάιντ ο Τουόμινεν, ήταν εκτεθειμένος ξανά ο φορ της ΜΠΑΤΕ.

22:34

32': Οφσάιντ ο Τουόμινεν, σωστή υπόδειξη.

22:33

30': Προσπαθούν να αντιδράσουν οι Λευκορώσοι και να γίνουν απειλητικοί αλλά ο ΠΑΟΚ έχει κλείσει όλους τους διαδρόμους προς τα καρέ του.

22:27

25': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:22

Απίστευτο ξεκίνημα για τους Θεσσαλονικείς, οι οποίοι δείχνουν να «καθαρίζουν» από νωρίς το παιχνίδι.

22:19

Ο Μαουρίσιο κάνει υπέροχη κάθετη στον Ζαμπά, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και με άψογο πλασέ εκτελεί τον Σχερμπίτσκι για το 0-3.

22:19

17': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:16

15': Εκτελεί το κόρνερ ο Στάσεβιτς, κεφαλιά από τον Τουόμινεν, πάνω από τα δοκάρια.

22:15

14': Κόρνερ για τη ΜΠΑΤΕ από τα δεξιά.

22:12

Ο Ζαμπά αποφεύγει τον Ρίος από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή, πιάνει το διαγώνιο σουτ, με τη μπάλα να κοντράρει στον Φιλιπένκο και να καταλήγει στα δίχτυα για το 0-2.

22:12

11': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:08

Ο Ζαμπά κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, ο Πρίγιοβιτς πιάνει μία φαλτσαριστή κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή και γράφει το 0-1.

22:07

6': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:02

1': Σέντρα του Ίβανιτς από τα δεξιά, ο Τουόμινεν πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Πασχαλάκης μπλοκάρει.

22:02

1': Ξεκινάει το ματς.

22:01

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του προέδρου της ΜΠΑΤΕ, Ανατόλι Κάπσκι, που έφυγε από τη ζωή πριν από λίγες ημέρες.

21:59

Όλα έτοιμα για τη σέντρα...

21:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:56

Πολύ κρύο στο Μπορίσοφ, στους 3 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία.

21:52

Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμά τους και έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες από τους δύο προπονητές.

21:47

Στην πρεμιέρα οι πρωταθλητές Λευκορωσίας είχαν περάσει με 2-0 από την έδρα της Βίντι ενώ οι Θεσσαλονικείς είχαν ηττηθεί με 1-0 από την Τσέλσι στην Τούμπα.

21:41

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr, η αναμέτρηση ανάμεσα στη ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ και τον ΠΑΟΚ για τη 2η αγωνιστική του 12ου ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Σχερμπίτσκι, Ρίος, Φιλιπένκο, Πολιάκοφ, Βολόντκο, Μπάγκα, Ντράγκουν, Γιαμπλόνσκι, Ίβανιτς, Στάσεβιτς, Τουόμινεν
Αναπ: Τσίτσκαν, Γκορντέιτσουκ, Μπερέζκιν, Χλεμπ, Μουκάμ, Σκάβις, Βολκόφ
Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Τόσκα, Μαουρίσιο, Κάνιας, Πέλκας, Λημνιός, Ζαμπά, Πρίγιοβιτς
Αναπ: Ρεί, Χατσερίντι, Σάκχοφ, Βέρνμπλουμ, Βιεϊρίνια, Μπίσεσβαρ, Ακπόμ
Ρέφερι: Ρόμπερτ Σέργκενχοφερ (Αυστρία) Βοηθοί: Μάρκους Γκούτσι (Αυστρία), Ρόλαντ Ρίντελ (Αυστρία) Επιπρόσθετοι: Μάρκους Χάμετερ (Αυστρία), Ρενέ Άισνερ (Αυστρία) 4ος: Αντρέας Βίτσνιγκ (Αυστρία)